مشاهده خبر

پنج شنبه 17 اسفند 1402

مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» پنجشنبه شب 17 اسفندماه با موضوع جنایات ضد حقوق بشری رژیم صهیونیستی در غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با رابرت فانتینا - استاد دانشگاه در کانادا – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال آزادی تعداد بیشتری از زندانیان خود در مذاکرات آتش‌بس است ولی حماس هم عقیده دارد نمی‌تواند در این شرایط به اسرائیل اعتماد کند چون تعداد زندانیان فلسطینی خیلی بیشتر است.

آمریکا بازی رسانه‌ای راه انداخته و قصد جدی برای آتش‌بس ندارد

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: کامالا هریس گفته است آتش‌بس حتما باید برقرار شود، ولی حقیقت این است که دولت آمریکا روی کاغذ فقط نظر توصیه‌ای دارد.

او ادامه داد: به نظرم آمریکا یک بازی رسانه‌ای به راه انداخته و می‌داند با این تعداد کشته در فلسطین، نمی‌توان با نظر توصیه‌ای، صلح را برقرار کرد.

ترامپ و مسئله جنگ غزه

فانتینا در پاسخ به سوال حسینی در مورد امکان روی کار آمدن مجدد ترامپ در آمریکا گفت: ترامپ همچنان حرف‌های رویایی می‌زند و در سخنرانی‌های انتخاباتی خود هم اشاره‌ای به تعداد بالای کشته شدگان فلسطین نمی‌کند که این مسئله در آینده یک نکته منفی برای او خواهد بود.

به گفته او، انتخاب دوباره ترامپ، یک مصیبت برای آمریکایی‌هاست چون احتمالا دوباره ایالات متحده را از کنوانسیون‌های مختلف خارج می‌کند.

ابعاد گسترده همایش اشغال فلسطین از نگاه حقوق بین‌الملل» در ایران

در ادامه بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی روی آنتن رفت و سپس سعید اوحدی - دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران – در استودیوی شبکه افق حضور یافت.

او با اشاره به برگزاری همایش «اشغال فلسطین از نگاه حقوق بین‌الملل و نقض حقوق بشر در غزه» در تهران گفت: کمیته ملی حقوق بشردوستانه با حضور چهار وزارتخانه در ایران تشکیل شده و دبیرخانه آن در جمعیت هلال احمر مستقر است که این همایش به همت همین کمیته برگزار شد.

اوحدی خاطرنشان کرد: انگیزه‌ای که در بین جامعه فرهیخته و نخبه کشور برای حمایت از مردم غزه وجود دارد سبب شد 40 هزار نفر از تحصیل‌کردگان دانشگاهی برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کنند.

به گفته او، 21 کشور به صورت آنلاین در همایش شرکت داشتند همچنین حقوقدانانی از آفریقای جنوبی، عمان، سوریه، پاکستان، عراق، مالی و مالزی هم به صورت فیزیکی حضور پیدا کردند.

تحول اصلی بعد از هفتم اکتبر چه بود؟

دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: از هفتم اکتبر که طوفان الاقصی شکل گرفت، شاهد سیر تحولی در حوزه‌های نظامی، بازدارندگی و تنویر افکار عمومی و همچنین مجامع بین‌المللی بودیم.

او با بیان اینکه در روزهای نخست، کارتل‌های رسانه‌ای صهیونیستی، موج خبری علیه حماس به راه انداختند عنوان کرد: ولی خون پاک شهدای فلسطینی سبب شد ورق برگردد و در دنیای غرب، اعتراضات گسترده‌ای علیه جنایات اسرائیل به راه بیفتد.

مستندسازی 90 مورد نقض حقوق بشر اسرائیل توسط هلال احمر ایران

اوحدی ادامه داد: 90 مورد نقض حقوق بشر از سوی اسرائیل، توسط جمعیت هلال احمر مستندسازی و به دادگاه کیفری بین‌المللی ارائه شده است.

او افزود: از هلال احمر کشورهای دیگر خواسته‌ایم همایشی مشابه آنچه امروز در تهران برگزار شد، در کشورهای خودشان برگزار کنند تا فشار سیاسی و حقوقی بیشتری به رژیم صهیونیستی وارد شود.

حق وتو، سدی در برابر 77 قطعنامه ضد صهیونیستی

دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تاکنون 77 قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی و جنایات اسرائیل در سازمان ملل مطرح شده است گفت: در عین حال همه آنها به واسطه حق وتو از سوی کشورهای غربی به خصوص آمریکا بی اثر شده است.

او تصریح کرد: در این بین آنچه تاسف‌بار است، ارتباط کشورهای اسلامی و عربی با رژیم صهیونیستی است، ارتباطی که نه با غیرت دینی سازگار است نه با وجدان بشری.

فقط 25 درصد کمک‌ها وارد غزه شده است

اوحدی افزود: تاکنون فقط 25 درصد کمک‌های بشردوستانه وارد غزه شده، روزانه 25 کامیون که در مقایسه با 250 کامیون پیش از جنگ عدد بسیار کمی است؛ رژیم صهیونیستی از اهرم گرسنه نگه داشتن مردم فلسطین، به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها