مشاهده خبر

دو شنبه 14 اسفند 1402

از صدام تا نتانیاهو فقط یک قدم فاصله است

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» یکشنبه 13 اسفندماه با حضور یکی از فرماندهان پیشکسوت ارتش، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، قسمت اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی روی آنتن رفت و سپس گزارش اختصاصی به افق فلسطین از آمریکا و تجمع اعتراضی جلوی سفارت رژیم صهیونیستی پخش شد.

از مطالب «به افق فلسطین» در دانشگاه استفاده می‌کنم

پس از آن امیر سرتیپ دربندی - از فرماندهان پیشکسوت ارتش – در استودیو حضور یافت و با سید حسین حسینی به گفت‌وگو نشست.

او اظهار کرد: برنامه به افق فلسطین بسیار به موقع روی آنتن رفت و خیلی هم پر محتواست؛ من بعضی از مطالبی که در این برنامه مطرح می‌شود را یادداشت و در دانشگاه برای دانشجویان مطرح می‌کنم.

3 ویژگی روایت‌گری تاثیرگذار

این فرمانده ارتشی گفت: روایت‌گری باید حماسی و رزمی باشد، عقل و منطقی و در عین حال احساسی و عاطفی هم باشد تا بتواند از تحریف و فراموشی تاریخی جلوگیری کند.

جنایات امروز اسرائیل مشابه کارهای ارتش بعث در دوران جنگ است

او با بیان اینکه تمام جنایت‌هایی که امروز رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد، دشمن بعثی در دوران جنگ علیه مردم ایران روا داشت خاطرنشان کرد: از حمله به بیمارستان‌ها و شهادت کادر درمان تا کشتار دانش‌آموزان و ویران کردن شهرها، همه در آن دوره هم وجود داشت.

دربندی تصریح کرد: پزشکان ارتش در حال جراحی مجروحان بودند که به بیمارستان حمله شیمیایی شد، یکی از پزشکان ماسک خود را برداشت و روی صورت بیمار گذاشت تا او آسیبی نبیند.

مدعیان حقوق بشر، نامه عباس دوران به همسرش را بخوانند

این فرمانده پیشکوست ارتش افزود: شهید عباس دوران در نامه‌ای به همسرش نوشته بود یک هفته است به خاطر مأموریت‌های پی در پی، حمام نرفته و پوتینش را در نیاورده است، با این همه مأموریت اما یک بار هم بمبی بر سر مردم غیر نظامی عراق نینداخته است.

او گفت: امروز آنهایی که مدعی حقوق بشر هستند، بیمارستان‌ها، مراسم عروسی، چادر آوارگان و حتی تجمع مردمی که به دنبال کمک‌های غذایی هستند بمباران می‌کنند.

به این فکر کنیم چرا در 45 سال اخیر یک سانتیمتر از خاک ایران جدا نشد

دربندی با بیان اینکه اگر فرهنگ مقاومت و دفاع نبود، امروز در نقشه‌های جغرافیایی باید می‌دیدیم بخشی هم در دوران جمهوری اسلامی از ایران جدا شده است خاطرنشان کرد: روحیه مقاومت بود که موجب شد امروز سرمان بالا باشد و افتخار کنیم یک سانتیمتر از خاک ایران هم پس از انقلاب از کشورمان جدا نشد.

فرمانده‌ای که با جمجمه شکسته، خط مقدم را ترک نکرد

این فرمانده پیشکسوت ارتش افزود: در یکی از عملیات‌ها، فرمانده گردان از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود و جمجمه‌اش شکسته بود، موقعی که داشتیم او را به عقب منتقل کنیم گفت من را به خط برگردانید، فردا مرحله دوم عملیات است، نمی‌توانم سربازانم را تنها بگذارم؛ امیر مختار راعی، سرانجام چند سال قبل بر اثر جراحات جنگ به شهادت رسید.

ژست‌های دروغین مکرون قابل باور نیست

در ادامه برنامه، با الی حاتم - دیپلمات ارشد سابق فرانسوی – ارتباط اینترنتی برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: موضع امانوئل مکرون از همان ابتدای جنگ غزه، انفعال در برابر رژیم صهیونیستی بود و در هماهنگی کامل با آمریکا عمل می‌کرد.

حاتم افزود: راهپیمایی‌های گسترده مردمی در کشورهای غربی، هیچ تاثیری در سیاست‌های دولتمردان آنها نگذاشته که موجب تاسف است.

این دیپلمات ارشد سابق فرانسوی گفت: اعراب فرانسوی هم با اینکه لابی قوی در پارلمان دارند ولی نتوانسته‌اند دولت‌هایشان را متقاعد کنند دست از این همه حمایت از اسرائیل بردارند.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها