مشاهده خبر

شنبه 5 اسفند 1402

جنگ غزه، ایستادگی مقاومت، ظهور منجی

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» شنبه شب با موضوع زمینه‌سازی برای ظهور و مسئله فلسطین، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، گزارشی اختصاصی از بمباران مناطق مسکونی در اردوگاه‌های فلسطینیان توسط ارتش صهیونیستی پخش شد و در ادامه ارتباط زنده اینترنتی با حاتم یاووز - دیپلمات و تحلیلگر سیاسی ترک – برقرار شد.

ایدئولوژی حماس حذف شدنی نیست

او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین گفت: به نظر می‌رسد سازمان کنفرانس اسلامی بر روی راه حل دو دولتی تمرکز کرده و برقراری آتش‌بس را شرط اولیه تصمیم‌گیری در این زمینه دانسته است.

این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: کنست در رژیم صهیونیستی، راهکار دو دولتی را رد کرده و خواهان حذف کامل حماس شده، ولی این حرف مضحک است و اصولا نمی‌توان ایدئولوژی حماس را حذف کرد.

او افزود: افراطی‌هایی که در رژیم صهیونیستی بر مسند امور نشسته‌اند ابایی ندارند که بگویند کل فلسطین برای آنهاست و سیاستمداران قدیمی خودشان هم اشتباه کرده‌اند که با فلسطینی‌ها مذاکره کرده‌اند.

چرا امام عصر(عج) هنوز ظهور نکرده‌ است؟

پس از آن حجت‌الاسلام کفیل - پژوهشگر مرکز تخصصی مهدویت – در استودیوی شبکه افق حاضر شد.

او اظهار کرد: امام زمان(عج) منتظر افزایش ظلم و جور نیستند بلکه منتظرند تا شرایط ظهور فراهم شود، یکی از آن شرایط همین بیداری اسلامی و غربی در سطح جهانی است.

کفیل با بیان اینکه امام عصر(عج) هنوز ظهور نکرده‌اند چون دنیا هنوز عدالتخواه نشده است عنوان کرد: تشکیل رژیم صهیونیستی هم بر اساس اندیشه‌ای آخرالزمانی بوده ولی عده‌ای در مقابل آن سکوت نکردند بلکه به مقابله با آن برخاستند، حتی مسیحیانی که در آمریکا ساکن هستند، آنها عدالتخواهی بین‌المللی را شروع کرده‌اند.

فرق علائم و شرایط ظهور؛ امام زمان(عج) منتظر علامت‌ها نیستند

این پژوهشگر حوزه مهدویت گفت: مشکل برخی این است که نشانه‌های ظهور را با شرایط آن اشتباه می‌گیرند ولی حقیقت این است که علائم، شرط ظهور نیستند.

او با بیان اینکه علائم برای ظهور نیستند و هیچ نقشی در ظهور حضرت ندارند هر چند علامت‌های قطعی که پنج مورد هستند وجود دارند خاطرنشان کرد: امام منتظر قیام سفیانی و قتل نفس زکیه نیستند، بلکه منتظر شکل‌گیری عدالتخواهی در جهان هستند و یارانی که باید تربیت شوند.

دعای ندبه غیر سیاسی نداریم!

کفیل افزود: اثر منفی توجه به نشانه‌های ظهور به جای زمینه‌سازی برای قیام مهدوی این است که به عزلت خود می‌رویم و انتظار داریم همه مشکلات با ظهور امام زمان(عج) حل شود.

این پژوهشگر حوزه مهدویت تصریح کرد: به آدمی که دعای ندبه می‌خواند و امام ظلم‌ستیز خود را صدا می‌زند می‌گویند بگو «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» جواب می‌دهد دعای ندبه را سیاسی نکنید!

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها