مشاهده خبر

سه شنبه 1 اسفند 1402

غربی‌ها هم از جنگ غزه ضرر می‌کنند

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» سه‌شنبه یکم اسفندماه با حضور رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با لامیس جید – تحلیلگر سیاسی از پرتغال – برقرار شد؛ او در پاسخ به سوالات حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: افراطی‌ها در کابینه نتانیاهو می‌خواهند به دنیا نشان دهند سیاست آنها از هفتم اکتبر تا کنون همچنان ادامه خواهد داشت.

جید افزود: در این شرایط حتی یهودیان اراضی اشغالی هم به دشمن نتانیاهو تبدیل شده‌اند؛ افراطی‌های اسرائیل خواهان گسترش جنگ برای دادن وقت بیشتر به نتانیاهو هستند.

در ادامه، مسعود شجره - رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن – در استودیو حضور یافت.

ساختار حقوقی سازمان ملل توانایی مقابله با اسرائیل را ندارد

او گفت: رژیم صهیونیستی حتی به یک خواسته میلیون‌ها نفر مردم غرب که در اعتراض به جنایات اسرائیل به خیابان آمده‌اند تن بدهد و برای سازمان‌های بین‌المللی هم ارزشی قائل نیست.

شجره خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد نیازمند سیستم و ساختاری متفاوت برای جلوگیری از فجایعی همچون جنگ غزه هستیم، چون سازمان ملل جوابگوی این شرایط نیست و تبعیض‌هایی مانند حق وتو هم بر وخامت اوضاع افزوده است.

آیا ساکنان اراضی اشغالی مخالف جنگ هستند یا شخص نتانیاهو؟

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن افزود: باید ببینیم اجتماع صهیونیست‌ها چگونه است، اینکه مقامات این رژیم حتی روی بچه‌ها هم کار روانی کرده‌اند و مردمی که در اراضی اشغالی ساکن هستند، یا افراطی هستند یا افراطی‌تر!

به گفته او، کمتر کسی است که جزو ساکنان سرزمین‌های اشغالی باشد و با نسل‌کشی در غزه مخالفت کند.

شجره با بیان اینکه مخالفان داخلی نتانیاهو هم بیشتر به مدیریت جنگ توسط او انتقاد می‌کنند عنوان کرد: در واقع آنها می‌گویند چرا او نتوانسته مسئله غزه و فلسطین را به کلی حل کند و مردم را از آنجا براند.

حمایت غربی‌ها از اسرائیل به خاطر نیاز آنها به لابی صهیونیست‌هاست

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن گفت: دنیای سیاست بسیار کثیف است؛ در غرب و شرق همه به فکر آینده شخصی خودشان هستند و حتی به آینده مملکت خود هم فکر نمی‌کنند.

او تصریح کرد: کشتار در غزه، حتی به نفع آمریکا و فرانسه و انگلیس هم نیست ولی سیاستمداران آنها برای اینکه به لابی‌های صهیونیستی نیاز دارند، به حمایت از اسرائیل ادامه می‌دهند.

شجره افزود: برخی کشورهای اسلامی و عربی هم دنباله‌رو غرب هستند، مثلا ترکیه با اینکه روابط خود را قطع کرده بود، ولی روزانه ده‌ها پرواز بین ترکیه و رژیم صهیونیستی برقرار بود.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها