مشاهده خبر

سه شنبه 1 اسفند 1402

همه چیز در مورد یارانه فجرانه؛ 220 هزار تومان اعتبار برای خرید هر برند دلخواه

مجله خبری «فرامتن» یکشنبه 29 بهمن با موضوع یارانه فجرانه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در میز سیاسی و اقتصادی این برنامه با موضوع یارانه فجرانه، سید رضا یحیوی (مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) حضور یافت.

او با اشاره به ابعاد مختلف طرح فجرانه یارانه‌ای دولت اظهار کرد: این طرح در راستای سیاست‌های حمایتی دولت شکل گرفته و کاملا در مسیر رشد و توسعه است.

یحیوی خاطرنشان کرد: طرح فجرانه از 18 بهمن شروع شده و تا هجدهم اردیبهشت ادامه دارد که دارای چند تفاوت و مزیت نسبت به طرح‌های قبلی است؛ نخست اینکه اعتبار مضاعف یارانه از 120 به 220 هزار تومان افزایش یافته است.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مبنای این افزایش رقم یارانه، قیمت 1401 یازده گروه کالایی است گفت: جمع خرید این کالاها در آن سال 523 هزار تومان بود که قیمت روز این سبد 743 هزار تومان است و مابه التفاوت آن 220 هزار تومان است.

او ادامه داد: در مدل قبلی هر کس قصد داشت 120 هزار تومان تشویقی را دریافت کند می‌بایست 200 هزار تومان از یارانه خود را پرداخت می‌کرد ولی در طرح فجرانه این پیش شرط برداشته شده است.

یحیوی افزود: بر این اساس یارانه نقدی از اعتبار 220 هزار تومانی تفکیک شده و تمام فروشگاه‌های متصل به شبکه ملی اعتبار که تعداد آنها به 210 هزار مورد می‌رسد، مجری آن هستند.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دو فروشگاه بزرگ اینترنتی هم به این شبکه متصل شده‌اند گفت: تمام اقلامی که در سبد مذکور گنجانده شده از کیفیت مناسبی برخوردار و جزء اقلام تعزیراتی هستند.

او افزود: اعتبار 220 هزار تومانی موجود بین کالاها جابجا نمی‌شود و مخصوص همان اجناس است که این هم یکی از تفاوت‌ها با طرح‌های قبلی است.

یحیوی با بیان اینکه تنها اعتبار بین ماست، پنیر و شیر قابل جابجایی است گفت: مردم می‌توانند از هر برندی انتخاب کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد منتها مثلا اگر شخصی خواست روغن کنجد خریداری کند، قیمت مبنا از اعتبار طرح فجرانه پرداخت می‌شود و ما به التفاوت باید توسط خودش پرداخت شود.

مخاطبان شبکه افق می‌توانند پیشنهاد، انتقاد و هرگونه مسئله‌ای در مورد این برنامه را از طریق سامانه پیامکی 100076 ارسال کنند.

فرامتن را می‌توانید از طریق شناسه @faramatn_ir در پیام‌رسان‌های «بله» و «روبیکا» دنبال کنید.

آخرین اخبار

رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها