مشاهده خبر

دو شنبه 30 بهمن 1402

حضور جهاد اسلامی کنار حماس از ساعات اولیه طوفان الاقصی

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» دوشنبه شب 30 بهمن با حضور علی ابوشاهین - عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین - روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با دنیل لازار - کارشناس مسائل سیاسی از آمریکا – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: آمریکایی‌ها نقاطی کور را در یمن هدف قرار می‌دهند تا صرفا انصارالله را تضعیف کنند.

لازار افزود: البته حوثی‌ها با این عملیات‌ها ضعیف نخواهند شد و این تنها تصور آمریکا و جو بایدن است؛ سازمان ملل کاملا منفعل نشان داده و می‌توان این سازمان هم به نوعی گفت گروگان آمریکاست.

پس از آن گزارش اختصاصی برنامه از یمن و حضور میلیونی مردم این کشور برای اعلام حمایت از فلسطین پخش شد و در ادامه شاهد حضور علی ابوشاهین - عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین – در استودیوی شبکه افق بودیم.

جهاد اسلامی از ساعات اولیه طوفان الاقصی در آن شرکت کرد

او در پاسخ به سوال حسینی درباره وجود اختلاف بین گروه‌های مقاومت گفت: صهیونیست‌ها همواره وجود اختلاف بین گروه‌های مقاومت فلسطینی را در رسانه‌هایشان مطرح می‌کنند ولی حقیقت این است که در حال حاضر این گروه‌ها بیش از هر زمانی در کنار هم ایستاده‌اند.

ابوشاهین خاطرنشان کرد: در عملیات هفتم اکتبر و امروز هم شاهد مبارزه دوشادوش گروه‌های مختلف کنار هم بوده‌ایم.

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: در همان ساعت اول طوفان الاقصی در این نبرد حضور پیدا کردیم و همچنان کنار حماس و در میدان هستیم.

یک تراژدی انسانی در غزه رخ داده است

او تصریح کرد: حمایت‌های کامل لجستیکی از اسرائیل صورت می‌گیرد ولی نیروهای مقاومت یک برتری نسبت به آنها دارند، یعنی عنصر شجاعت

ابوشاهین با بیان اینکه اتفاقاتی که در مورد ملت فلسطین رخ می‌دهد یک تراژدی انسانی است و همه اقشار را در بر گرفته است گفت: با وجود ادعای غربی‌ها در مورد حقوق بشر، سازمان‌های بشردوستانه این کشورها هیچ واکنشی در حمایت از فلسطینی‌ها نداشته و فقط حرف می‌زنند.

طوفان الاقصی با محوریت مقابله با یهودی‌سازی قدس انجام شد

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی توسط همه احزاب و طیف‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و با حمایت آمریکا تدوین و اجرایی می‌شود عنوان کرد: نتانیاهو و حزبش و البته مسیحیان صهیونیست در دولت آمریکا، به دنبال یهودی‌سازی کامل قدس هستند.

او تاکید کرد: به شدت نسبت به این تهدید علیه مسجدالاقصی هشدار می‌دهیم و اصولا طوفان الاقصی هم بر همین اساس شکل گرفت.

تصمیم نتانیاهو برای راه ندادن مسلمانان به مسجدالاقصی تنش را بیشتر می‌کند

ابوشاهین افزود: تصمیم نتانیاهو برای ممانعت از حضور مسلمانان در مسجدالاقصی طی ماه رمضان امسال، تنش‌ها را افزایش می‌دهد و قطعا با مخالفت فلسطینی‌ها روبه‌رو خواهد شد.

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: مقابله با این تصمیم، نیازمند حمایت همه کشورهای عربی و اسلامی است هر چند می‌بینیم برخی از همین کشورها از راه زمینی، کالاهایشان را به اراضی اشغالی می‌فرستند تا اقدامات انصارالله در دریای سرخ را بی اثر کنند.

در ادامه بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی پخش شد و سپس گفت‌وگوی حسینی با ابوشاهین پی گرفته شد.

به دولت‌ها امیدی نیست، به ملت‌های عربی امیدواریم

او گفت: از سال 1948 تجربه‌های تلخی را در ارتباط با نظام‌های عربی داشتیم، اصولا آنها مسئول خروج فلسطینی‌ها از سرزمین خود هستند.

ابوشاهین خاطرنشان کرد: طی 75 سال حمایت کاملی از سوی این کشورها از مسئله فلسطین ندیده‌ایم، به ندرت حمایتی از آنها دیده‌ایم و به همین دلیل تکیه‌ای بر کشورهای عربی نداریم.

به گفته او، کشورهای عربی در حال عادی‌سازی رابطه با اسرائیل هستند بنابراین امید ما به جای دولت‌ها، به ملت‌های عربی است.

آن چه که می‌توانیم به آن اعتماد کنیم، حمایت‌های ایران است

ابوشاهین تصریح کرد: ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، قدس را مسئله اصلی خود معرفی کرده و حمایت کاملی از ملت فلسطین داشته است؛ این چیزی است که می‌توانیم به آن اعتماد و تکیه کنیم.

کمک‌هایی که به غزه وارد می‌شود جوابگوی ساده‌ترین نیازهای مردم هم نیست

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه کمک‌های محدودی از گذرگاه رفح وارد غزه می‌شود که اصلا کافی نیست گفت: در دوره آتش‌بس هم آنچه وارد شد، ساده‌ترین نیازهای مردم را تامین نمی‌کرد.

او تصریح کرد: صهیونیست‌ها با همکاری کشورهای منطقه می‌خواهند مردم غزه را گرسنه نگه دارند تا در نهایت اسرایشان را در ازای نان آزاد کنند.

چقدر به آتش‌بس در غزه نزدیکیم؟

ابوشاهین در پاسخ به سوال مجری برنامه در مورد مذاکرات صلح اظهار کرد: گفت‌وگوهای صلح برای رسیدن به توافق آتش‌بس ادامه دارد ولی صهیونیست‌ها در مجموع به دنبال کارشکنی هستند.

او افزود: ملاحظات خود را در مورد طرح پاریس اعلام کرده‌ایم و توپ را به زمین آمریکا و اسرائیل انداختیم، حالا آنها هستند که باید اقدام کنند.

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کرد: نتانیاهو برای توافق صلح آماده نیست چون به هیچ کدام از اهداف خود نرسیده و می‌خواهد با ادامه جنگ، از شکست خود فرار کند.

او ادامه داد: مذاکرات ادامه دارد ولی به نتیجه‌ای نرسیده چون هنوز با شروط مقاومت یعنی برداشتن محاصره، بازگشت مردم به خانه‌هایشان و آزادی همه اسرای فلسطینی موافقت نشده است.

 

آخرین اخبار

عملکرد سه ساله مدیریت شهری تهران روی میز جهان آرا «تازه نفس» با روایتی از نخبه قرآنی ایران صریح و شفاف با دبیر هیئت رئیس مجلس: ما هم باید پاسخگو باشیم «فرزند کبیر کوه»، روایتی از شهید هسته‌ای در شبکه افق سیما فصل دوم مجموعه مستند «رخ‌ مادر» به افق رسید «داستان کافی» با روایتی از مبارزات انقلابی آیت الله کافی انتخابات آمریکا و بایسته‌های سیاست خارجی واقع‌بینانه روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا(ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران مستندهای شبکه افق در دومین ماه تابستان؛ از زائر غریب کربلا تا بزرگراه همت و رخ مادر پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها