مشاهده خبر

شنبه 28 بهمن 1402

ویدئوهای جنگ، سلاح جدید مقاومت

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» شنبه شب 28 بهمن ماه با موضوع بعد رسانه‌ای جنگ غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با کوین برت - استاد دانشگاه در مراکش – برقرار شد؛ او در پاسخ به سوال حسینی مجری به افق فلسطین درباره احتمال حمله اسرائیل به رفح اظهار کرد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ کاملا از محاصره و حمله به رفح حمایت می‌کنند چون همچنان در حال ارسال سلاح به رژیم صهیونیستی هستند، سلاح‌هایی که مشخص است در رفح به کار خواهند رفت.

برت خاطرنشان کرد: نه کنگره و نه هیچ نهاد دیگری هم در آمریکا اعتراضی ندارند و بایدن را به خاطر این سطح از حمایت مواخذه نمی‌کنند.

اتحاد رسانه‌ای غربی - عربی برای وارونه‌نمایی حقایق جنگ غزه

پس از آن حسن حیدر - خبرنگار حوزه مقاومت – در استودیو حضور یافت؛ او با بیان اینکه با وجود شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های مشهور غربی دیگر نمی‌توانند روی حقایق منطقه و جنگ غزه سرپوش بگذارند گفت: بسیاری از شبکه‌های عربی منطقه هم هستند که اخبار آنها متفاوت از حقایقی است که در فلسطین و لبنان می‌گذرد.

نقش موثر مستندسازی عملیات‌های مقاومت در جنگ

حیدر خاطرنشان کرد: در سال 2000 وقتی مقاومت اسلامی عملیات مهمی را در یکی از پایگاه‌های اسرائیل انجام داد و پرچم حزب الله را در آنجا برافراشت، صهیونیست‌ها مسئله را انکار کردند ولی همان پرچم به نمادی برای عملیات‌های حزب الله تبدیل شد.

این خبرنگار حوزه مقاومت با بیان اینکه بعدها جوانی فلسطینی تانکی اسرائیلی را در غزه منفجر کرد و فیلم او هم منتشر شد که فریاد می‌زد «شعله‌ور شد» افزود: این تصاویر و ویدئوها هستند که امروز بخشی از نبرد را تشکیل می‌دهند.

آمریکا دوست دارند اسرائیل همه فلسطینی‌ها را قتل عام کند!

او تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال این است که با تغییر آمارهای جنگ، روحیه سربازانش را حفظ کند، ولی این حقیقت را در نظر نمی‌گیرد که همه ساکنان غزه، رزمنده مقاومت هستند و هر شخصی که همبستگی خود را با مقاومت اعلام می‌کند، جزئی از این جبهه است.

حیدر افزود: آمریکا و غربی‌ها صد در صد با اقدامات اسرائیل موافق هستند و دوست دارند صهیونیست‌ها همه فلسطینی‌ها را قتل عام کنند.

خبرنگاری که به اندازه 100 نیروی نخبه مقاومت موثر بود

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه خبرنگاران حقیقت را عیان می‌کنند به همین دلیل مورد کینه و دشمنی اسرائیل هستند و تعداد شهدای خبرنگار هم در غزه بسیار زیاد است گفت: رژیم صهیونیستی همیشه علی شعیب (خبرنگار شبکه المنار) را به صورت شخصی تهدید می‌کرد و عقیده داشت او به اندازه 100 نخبه جبهه مقاومت تاثیرگذار است.

مقاومت محدود به یک جبهه نیست

بعد از بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی، محمود حسین موسی - تحلیل‌گر سیاسی – در استودیو حضور یافت و با حسینی مجری به افق فلسطین به گفت‌وگو نشست.

او گفت: سرزمین‌های اشغالی 20 هزار کیلومتر مربع یعنی کمتر از یک استان در ایران وسعت دارد که امروز با موشک‌هایی از لبنان، سوریه، یمن، عراق و از داخل غزه مورد حمله قرار گرفته، پروژه‌ای عظیم که نشان می‌دهد مقاومت فقط یک جبهه نبوده و جبهه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد.

موسی تصریح کرد: اسرائیل دیگر فهمیده است اگر در آینده بخواهد با یمن درگیر شود، باید با مقاومت در عراق، سوریه، لبنان و فلسطین هم درگیر شود.

پاسخ به یک سوال مهم در مورد طوفان الاقصی؛ چرا ایران وارد جنگ نشد؟

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: به نظرم اتاق عملیات واحدی برای جبهه مقاومت وجود دارد که معنای مقاومت را به طور کامل درک کرده و جبهه‌های متعدد، بدون هماهنگی کاری نمی‌کنند وگرنه به این موفقیت‌ها دست نمی‌یافتند.

به عقیده او، در ابتدای طوفان الاقصی این سوال وجود داشت که چرا ایران یا حزب الله عملکرد شدیدتری ندارند، ولی امروز همه می‌دانند مقاومت دارای اتاق فکر واحدی است که بر اساس نیاز، عمل می‌کند.

هر طرف جنگ که غیر نظامیان را بکشد قطعا شکست می‌خورد

موسی با بیان اینکه در جنگ، هر طرفی که بر کشتار غیر نظامیان تاکید کند، قطعا شکست می‌خورد عنوان کرد: در ویتنام هم 3 میلیون نفر کشته شدند ولی در نهایت آمریکا بازنده این نبرد شد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: کشتار غیر نظامیان، حتی اشخاص بی طرف را حداقل برای دفاع از خود و خانواده‌اش به میدان جنگ می‌آورد.

آخرین اخبار

زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها