مشاهده خبر

چهار شنبه 25 بهمن 1402

روزی که اقتدار چپ‌ها در اسرائیل شکست

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه شب با موضوع پایان کار چپ‌ها در رژیم صهیونیستی با روی کار آمدن مناخیم بگیم، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ویدئویی در ارتباط با مناخیم بگین، ششمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی پخش شد و در ادامه سید حسین حسینی با علی عبدی – کارشناس مسائل منطقه – در ارتباط با این شخص و تاثیرش بر منطقه به گفت‌وگو نشست.

روزی که شاه از مناخیم بگین ترسید

عبدی با بیان اینکه شکست اسرائیل در جنگ یوم کیپور، شوکی به رژیم صهیونیستی وارد کرد و آنها به نتیجه رسیدند که جناح چپ، دیگر توان اداره این رژیم را ندارد اظهار کرد: در آن سال‌ها موساد به دنبال جنگ در لبنان بود ولی اسحاق رابین تن به جنگ نمی‌داد.

او افزود: موساد به بهانه حساب 5 هزار دلاری همسر اسحاق رابین، او را مجبور به استعفا کرد و طی انتخابات زودهنگام، مناخیم بگین به قدرت رسید که موجب ترس محمدرضا شاه در ایران هم شد چون بگین، در بیشتر سازمان‌های تروریستی دست داشت.

حضور تک تیراندازان اسرائیلی در کشتار 17 شهریور

این کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: زمان نخست وزیری مناخیم بگین بود که تک تیراندازان و کماندوهای اسرائیلی همراه با گارد شاهنشاهی به کشتار مردم ایران در 17 شهریور 57 پرداختند.

به گفته او، این مسئله حتی از ساواک هم پنهان بود و بعدا در اسناد موساد به آن اشاره شد.

چگونه مصر و سوریه در جنگ یوم کیپور بر اسرائیل پیروز شدند

عبدی خاطرنشان کرد: جنگ 1973 یک مغز متفکر داشت که در ایران ناشناخته است، او رئیس وقت ستاد ارتش مصر یعنی سپهبد سعدالدین بود، ژنرالی مسلمان و معتقد به مبارزه با اسرائیل

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه طرح عملیاتی جنگ رمضان، توسط این فرد اجرایی شد، می‌توان گفت او حسن باقری مصری‌ها بود گفت: سعدالدین دو سال برای این طرح فکر کرده و با ارتش سوریه هم هماهنگ بود.

راز ضربه بزرگ امروز حزب الله به اسرائیل چیست؟

او تصریح کرد: حزب الله امروز مقر فرماندهی شمالی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده ولی سانسور خبری شدید اسرائیل اجازه نمی‌دهد چیز بیشتری منتشر شود.

عبدی افزود: بنی گانتس امروز گفته است ضربه سنگینی از حزب الله خورده‌ایم و تلافی می‌کنیم، ولی آنچه منتشر کرده‌اند تنها تصویر یک سرباز زن است که کشته شده که با این حرف گانتس همخوانی ندارد.

در ادامه و بعد از بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی، ارتباط زنده اینترنتی با پیتر فورد - سفیر سابق انگلیس در سوریه – برقرار شد.

سورپرایز حزب الله برای ارتش اسرائیل!

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین گفت: جنگ غزه گسترده‌تر شده و تبادل آتش شدیدتری بین طرف‌ها درگرفته است؛ صهیونیست‌ها می‌خواهند حفاظی را در مناطق شمالی خود ایجاد کنند به همین دلیل به خشونت بیشتری دامن می‌زنند.

فورد خاطرنشان کرد: باید به عملیات‌های حزب الله لبنان توجه بیشتری داشته باشیم چون آنها به صورت هوشمندانه، الگوهای تعریف شده نظامی اسرائیل را هدف قرار می‌دهد، مناطقی که اسرائیل فکرش را هم نمی‌کرد.

به گفته او، حزب الله بی گدار به آب نمی‌زند و اهدافی را می‌زند که هر بار صهیونیست‌ها شگفت‌زده شوند.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها