مشاهده خبر

یک شنبه 22 بهمن 1402

اولتیماتوم به بنی صدر در روز ورود امام خمینی(ره)

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» شنبه 21 بهمن ماه با عنوان تاریخ شفاهی لحظه های حساس و با حضور سرتیم حفاظت کمیته استقبال از امام خمینی(ره)، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در این برنامه اکبر براتی، مسئول کمیته حفاظت از امام خمینی(ره) حضور داشت؛ او با بیان اینکه برای تشکیل تیمی به جهت حفاظت از امام، پیش از ورود ایشان، قرار شد لیستی از افراد زیر نظر شهید حاج مهدی عراقی معرفی شود اظهار کرد: بر اساس آن لیست به افراد آموزش نظامی بدهیم. مکان هایی را در تهران آماده کردیم که افراد روزها استراحت کنند و شب ها به آن ها در خانه ها آموزش سلاح های مختلف می دادیم.

براتی افزود: سازمان مجاهدین خلق بواسطه بعضی آقایانی که به آن ها خوش بین بودند اعلام کرده بودند که ما چهار هزار نیرو داریم و بنابراین بهتر است حفاظت از امام خمینی را به ما بسپارید.

مسئول کمیته حفاظت از امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: شهید مفتح، شهید مطهری و شهید بهشتی از نظرات امام خمینی(ره)  در خصوص منافقین مطلع بودند و مانع این کار شدند

او با بیان اینکه شهید عراقی با سازمان هواپیمایی کشوری هماهنگ کردند که باید فرودگاه را باز کنید گفت: در همان حین از پایگاه یکم نیروی هوایی پیام رسید که ما سرباز امام هستیم و امنیت فرودگاه را تامین می کنیم. شما نگران هیچ مساله ای نباشید

براتی ادامه داد: دیدم یک نفر ماموری را که پای پله ها گذاشته بودیم هل می دهد و فریاد می زند من مشاور ارشد امام هستم، من بنی صدر هستم‌

مسئول کمیته حفاظت از امام خمینی(ره) گفت: به بنی صدر اولتیماتوم دادم که من مسئول اینجا هستم و حق عبور از اینجا را نداری. بر می گردی سر جای خودت و الا کاری خواهم کرد که از آمدن به اینجا پشیمان بشوی!

او با بیان اینکه تنها توانسته بودیم یک شیشه ضد گلوله سرتاسری برای قسمت عقب ماشین و پشت راننده تهیه کنیم عنوان کرد: امام که سوار ماشین شدند، شیشه ضد گلوله را دیدند، فرمودند این کارها لازم نیست و پیاده شدند تا در قسمت جلوی ماشین بنشینند.

براتی تصریح کرد: امام خمینی(ره) فتوا دادند که خدمت به طاغوت حرام است برای همین زمانی که به دهه فجر رسیدیم تقریبا همه یگان های ارتش از نظر مفهوم نظامی تبدیل به یگانِ منها شده بودند. یعنی اگر سه گردان یک تیپ را تشکیل می دهد، نیمی از گردان ها از خدمت فرار کرده بودند و به انقلاب پیوسته بودند.

مسئول کمیته حفاظت از امام خمینی(ره) با بیان اینکه من، آقای تحیری، سرهنگ توکلی و آقای ابراهیم یزدی به ستاد مشترک ارتش رفتیم گفت: فردی پیش آمد و گفت من جانشین تیمسار قره باغی هستم. تیمسار قره باغی گفته هرچه توافق کنیم را امضا می کند. مطالب با بیسیم به قره باغی مخابره می شد، مطالبی نوشته شد و ارتشبد قره باغی مجبور شد از طرف ارتش اعلام بی طرفی کند.

او ادامه داد: دیدم که در ستاد مشترک ارتش مشغول نجوا کردن با هم هستند. پرسیدیم چه اتفاقی افتاده؟ گفتند چند روز است ۵٣ افسر  ارشد ستاد مشترک اینجا محاصره اند، خواهش می کنیم اجازه بدهید تا بتوانند از اینجا بیرون بروند

براتی افزود: دیدیم دوباره مشغول صحبت کردن با هم شده اند. گفتیم دوباره چه مشکلی هست؟ گفتند چند مستشار آمریکایی هم در اینجا گرفتارند. دری مخفی را باز کردند و ٢١ آمریکایی وسط یک سالن ایستاده بودند!

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها