مشاهده خبر

سه شنبه 17 بهمن 1402

تصمیم آمریکا برای ادامه جنگ غزه چیست؟

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» سه‌شنبه 17 بهمن ماه با موضوع طرح آتش‌بس در غزه و نقش آمریکا در ادامه یا توقف جنگ، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در این برنامه، حسن کاظمی قمی - نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان مهمان به افق فلسطین بود؛ او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی اظهار کرد: به اعتقاد من، مقاومت غزه یک معجزه است و امروز کل غزه به مقاومت تبدیل شده است به عبارتی رژیم صهیونیستی نه فقط با جهاد اسلامی و حماس بلکه با همه مردم نبرد می‌کند.

کاظمی قمی افزود: با اینکه وضعیت انسانی و بهداشتی در غزه بسیار بحرانی است، ولی نه شاهد فشار مردم بر حماس هستیم و نه مهاجرت آنها به بیرون از باریکه را می‌بینیم.

150 هزار سرباز اسرائیل دچار مشکل روانی شده‌اند

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان با بیان اینکه وضعیت ارتش به خصوص نیروی زمینی اسرائیل بحرانی است عنوان کرد: این وضعیت هم به خاطر کشته‌ها و زخمی‌های زیاد و هم مشکلات روانی که سربازان به آن دچار شده‌اند به وجود آمده است.

او ادامه داد: بر اساس آمار موجود، 150 هزار نیروی احتیاط ارتش صهیونیستی دچار پریشانی و مشکلات روانی شده‌اند.

به گفته کاظمی قمی، نیروهای احتیاطی جدید هم آمادگی فیزیکی و روانی لازم برای ماندن در صحنه جنگ را ندارند.

فقط 20 درصد مقاومت وارد جنگ غزه شده است

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان با تاکید بر اینکه مقامات صهیونیستی می‌دانند ادامه جنگ به مصلحت نیست و نتانیاهو برای بقای خود می‌جنگد گفت: تاکنون فقط 20 درصد ظرفیت نیروهای مقاومت وارد نبرد شده است؛ علاوه بر غزه، جبهه‌های مختلفی توسط حزب الله لبنان، یمن و عراق گشوده شده است.

یک لشکر افغانستانی حاضرند به غزه بروند

او تصریح کرد: افغانستان فاصله زیادی تا غزه دارد ولی آنچه امروز از این کشور می‌بینیم این است که اینجا هم بخشی از محور مقاومت است.

کاظمی قمی گفت: اگر ضرورتی باشد بیش از یک لشکر از نیروهای استشهادی افغانستانی حاضرند به غزه بروند.

دموکرات‌ها بدترند یا جمهوری‌خواهان؟

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان ادامه داد: معروف است که جمهوری‌خواهان جنگ طلبند ولی عمده تجاوزات اسرائیل زمانی بوده که دموکرات‌ها در آمریکا بر سر کار بوده‌اند؛ امروز هم می‌بینیم دولت بایدن که دموکرات است بیشترین حمایت را از نتانیاهو و جنگ در غزه دارد.

او خاطرنشان کرد: تجاوز به یمن در زمان دولت دموکرات‌ها صورت گرفته و داعش را هم دولت اوباما به وجود آورد.

آمریکا به دنبال آتش‌بس دائمی در است یا موقت؟

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس بلندمدت است تا تبادل اسرا به صورت کامل انجام شود.

کاظمی قمی گفت: رفع محاصره یکی از موضوعات جدی در آتش‌بس و طرح صلح است.

او با بیا ناینکه پیامد 123 روز مقاومت قوای نظامی اسرائیل را به استهلاک کشانده و مقاومت خود را بازیابی کرده است عنوان کرد: در واقع ارتش صهیونیستی از نظر روانی خود را باخته و در نقطه ضعف قرار دارد.

دو گانه بازسازی غزه و خلع سلاح حماس

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان تصریح کرد: بعد از این تجاوز، غزه باید ساخته شود ولی مردم غزه که در سخت‌ترین شرایط در حال مقاومت هستند، شرط خلع سلاح حماس را نمی‌پذیرند چون بزرگ‌ترین ابزار قدرتشان همین مقاومت است.

به گفته او، تنها چند کشور عربی نیستند که برای بازسازی غزه پیشقدم شوند بلکه جامعه جهانی می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها