مشاهده خبر

سه شنبه 17 بهمن 1402

آیا شما از عملکرد تامین اجتماعی رضایت دارید؟

مجله خبری «فرامتن» دوشنبه 16 بهمن با موضوع عملکرد سازمان تامین اجتماعی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

میرهاشم موسوی (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) مهمان برنامه دوشنبه شب بود؛ او با اشاره به ضرورت دسترسی همه آحاد جامعه به خدمات این سازمان اظهار کرد: پیش از انقلاب، 20 درصد مردم از خدمات بیمه‌های درمانی و به همین نسبت از بیمه‌های اجتماعی بهره‌مند بودند ولی امروز در حوزه بیمه‌های اجتماعی این رقم به 75 درصد رسیده و با طرح دولت در اواخر سال گذشته و اوایل امسال، همه آحاد جامعه حتی آن دسته از افرادی که تمکن مالی نداشتن تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند.

موسوی با بیان اینکه تامین اجتماعی، بیمه درمانی 53 درصد مردم ایران است گفت: البته تلاش می‌کنیم با تحقق اصل 29 قانون اساسی که بیمه همگانی را حق شهروندی ایرانیان دانست، به عدالت کامل یعنی پوشش صد در صدی بیمه‌های اجتماعی دست یابیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: دو نوع خدمات درمانی با دو روش توسط تامین اجتماعی ارائه می‌شود؛ نخست خدمات کاملا رایگان در مراکز ملکی که تعداد آنها به 404 مرکز تخصصی و فوق تخصصی و بیمارستان پیشرفته در سراسر کشور می‌رسد.

او ادامه داد: توسعه بخش درمان مستقیم در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد و بر این اساس 133 پروژه درمانی در مراحل مختلف طراحی، ساخت و توسعه قرار دارند.

موسوی افزود: در دو سال و نیم گذشته، 30 مرکز درمانی مستقیم تامین اجتماعی با تجهیزات جدید و های تک راه‌اندازی شده‌اند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بیمه درمانی برای نازایی عنوان کرد: تمام خدمات تخصصی در مراکز ملکی رایگان هستند و در شهرستان‌هایی که مرکز ملکی نداریم، تمام خدمات بستری در بیمارستان‌های دولتی با فرانشیز صفر ارائه می‌شوند.

او با بیان اینکه در دولت سیزدهم، تمام خدمات درمانی نازایی زیر پوشش بیمه رفته‌اند گفت: در حال حاضر 95 هزار پرونده با همین موضوع تشکیل شده و صدها میلیارد ریال برای این منظور تامین اعتبار شده است.

موسوی عنوان کرد: همچنین مرخصی زایمان برای زنان از 6 به 9 ماه افزایش یافته و اقدامات دیگری هم در راستای قانون حمایت از جوانی جمعیت و تعالی خانواده در مجموعه تامین اجتماعی به انجام رسیده است.

مخاطبان شبکه افق می‌توانند پیشنهاد، انتقاد و هرگونه مسئله‌ای در مورد این برنامه را از طریق سامانه پیامکی 100076 ارسال کنند.

فرامتن را می‌توانید از طریق شناسه @faramatn_ir در پیام‌رسان‌های «بله» و «روبیکا» دنبال کنید.

آخرین اخبار

رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها