مشاهده خبر

دو شنبه 16 بهمن 1402

آمریکا و جنگ غزه؛ آتش‌بس دائمی یا ادامه جنگ در لبنان و سوریه؟

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» دوشنبه شب با موضوع آخرین تحولات مربوط به طرح آتش بس در غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، سید محمد حسن حسینی - خبرنگار صدا و سیما در لبنان – در استودیو حضور یافت و با سید حسین حسینی به گفت‌وگو نشست.

او با اشاره به طرح صلح جدید پیشنهاد شده برای جنگ غزه اظهار کرد: جزئیات زیادی درباره طرح آتش بس جدید در غزه مطرح شده منتها فراتر از آنها، مهمترین اتفاقی که افتاده این است که رژیم صهیونیستی اینک با گروهی برای صلح مذاکره می‌کند که چهار ماه قبل می‌خواست آن را به کلی نابود کند.

حسینی خاطرنشان کرد: پیش از این قرار بود حماس، موضوع مذاکره باشد ولی حالا به یک طرف مذاکره تبدیل شده که نشان‌دهنده شکل‌گیری فضای راهبردی جدیدی است، البته روند این تحولات از 1357 (1979) آغاز شده است یعنی سالی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و اینک به آخرین پایگاه استعمار غرب رسیده است.

وحدت میدانی، مهمترین تاثیر ورود حزب الله به جنگ غزه بود

این خبرنگار پیشکسوت با بیان اینکه مهمترین تاثیر راهبردی ورود حزب الله لبنان به جنگ غزه آن هم یک روز بعد از هفتم اکتبر، تاکید بر این واقعیت بود که بین همه طرف‌های محور مقاومت، وحدت میدانی برقرار است گفت: حزب الله تصویری درست از واقعیت درونی و بیرونی رژیم صهیونیستی را بعد از جنگ 2006 به جهانیان نشان داد.

بایدن و نتانیاهو بر سر دو راهی جنگ و صلح

او تصریح کرد: ضربه‌ای که رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر خورد، دومینو وار تا عمق اراضی اشغالی ادامه یافته و نیازی به ضربه دوم نبوده است.

حسینی با بیان اینکه بایدن و نتانیاهو بر سر دو راهی آتش بس دائم یا جنگی تمام عیار با لبنان قرار گرفته‌اند افزود: نبرد با حزب الله به مراتب سخت‌تر از جنگ با حماس خواهد بود.

رژیم صهیونیستی آخرین سنگر دنیای استکبار است

این خبرنگار گفت: جریانی که طی یکصد سال گذشته به تدریج مجبور شده سنگرهایش را یک به یک واگذار کند، امروز در آخرین پایگاه خود یعنی اراضی اشغالی و در قامت رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

او ادامه داد: جبهه جنگ غزه حداقل دارای 2500 کیلومتر عمق میدانی یعنی در یمن است به همین دلیل آتش‌بس هم به معنای پایان این نبرد نخواهد بود.

به گفته حسینی، امروز تقابل مستقیم با صهیونیست‌ها رخ داده و وارد مرحله‌ای آمیخته از جنگ، آتش بس و مذاکره شده‌ایم.

آیا آمریکا به دنبال انتقال جنگ غزه به سوریه است؟

این خبرنگار پیشکسوت خاطرنشان کرد: اسرائیل که زمانی می‌خواست ایران را محاصره کند، حالا در غزه مانده و گرفتار شده است؛ این گرفتاری باید همچنان علیه رژیم صهیونیستی ادامه یابد.

او افزود: احتمال دارد آمریکا رژیم صهیونیستی را وادار به آتش‌بس کند و بحران را به سوریه منتقل کند که البته این پروژه به یک قربانی یعنی نتانیاهو احتیاج دارد.

بعد از آتش بس در غزه، در جبهه جنوب چه اتفاقی می‌افتد؟

در این برنامه همچنین با جرمی کازمارو - تحلیل‌گر مسائل سیاسی از آمریکا – ارتباط زنده اینترنتی برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین گفت: علاوه بر ادامه جنگ، اعتراضات داخلی در اسرائیل و همچنین پرونده حقوقی که آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه گشوده، فشار مضاعفی بر اسرائیل و آمریکا وارد کرده است.

کازمارو خاطرنشان کرد: امکان دارد آتش‌بس در غزه، شامل جنوب لبنان هم بشود البته به توافقی که قطری‌ها با اسرائیل کرده‌اند هم دارد.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها