مشاهده خبر

شنبه 14 بهمن 1402

30 سال بعد از یک عملیات رازآلود

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» شنبه شب با موضوع رونمایی از کتاب «جنگ بدون صلح» و ماجرای رازآلود عملیات «قانون و نظم عملیاتی»، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست،  نصرت الله محمودزاده – نویسنده کتاب «جنگ بدون صلح» در استودیو حضور یافت؛ او با بیان اینکه برای نوشتن این کتاب حتی وارد سرزمین‌های اشغالی شده است گفت: کتابی که 30 سال برای انتشار آن منتظر ماندم.

محمودزاده افزود: در نگارش این اثر، از منابع اسرائیلی به وفور استفاده کردم، مخاطبان این رمان هم جهانی هستند و مختص کشور خاصی نیست.

روزی که اسرائیل می‌خواست کار حزب‌الله را یکسره کند

این نویسنده خاطرنشان کرد: زمانی بچه‌های حزب‌‌الله لبنان یکی از افسران و فرماندهان صهیونیست را کشته بودند، این مسئله آن قدر برای اسرائیل سنگین بود که شارون دستور داد حتما یک عملیات در همان منطقه انجام شود.

او با بیان اینکه تیپ گولانی مأمور شد روستایی را در جنوب لبنان با خاک یکسان کند گفت: حزب‌الله هم هشت ساعت بعد به منطقه رسیدند و نبرد سختی شکل گرفت.

محمودزاده ادامه داد: سرهنگ شائول صهیونیست و حتی مقام بالاتر او نتوانستند کاری از پیش ببرند تا جایی که شارون با بالگرد خودش را رساند تا شخصا عملیات را رهبری کند.

ماجرای رازآلود یک کتاب درباره عملیاتی ناشناخته

این نویسنده گفت: از جمع 40 نفره حزب‌الله در عملیات «قانون و نظم عملیاتی» فقط دو نفر زنده ماندند، یک نفرشان اسیر شد و دیگری به محل زندگی خود بازگشت که برای نوشتن کتاب «جنگ بدون صلح» همین شخص را پیدا کردم.

او تصریح کرد: برای اینکه کتاب را منتشر کنم، مجبور بودم منتظر بمانم تا شخص اسیر، آزاد شود، همچنین کتاب را زمانی به شهید سید عباس موسوی (دبیرکل سابق حزب الله) دادم که همان روز اسرائیل برای ترور او اقدام کرد.

رزمنده‌ای که بعد از شهادتش هم عامل ترس اسرائیلی‌ها بود

نویسنده کتاب «جنگ بدون صلح» با بیان اینکه همراه با یکی از رزمندگان سابق حزب‌الله وارد روستایی در سرزمین‌های اشغالی شدیم گفت: روستایی که در جریان عملیات  «قانون و نظم عملیاتی» مورد تهاجم صهیونیست‌ها قرار گرفت.

او ادامه داد: آنجا لکه خونی دیدم که همراهم گفت خون یکی از رزمندگان حزب‌الله است، او در حالی که تیر خورده بود باز هم مقاومت کرد و صهیونیست‌ها یک ساعت بعد از شهادتش جرأت کردند به او نزدیک شوند.

پیروزی عجیبی که شارون را خوشحال نکرد

محمودزاده خاطرنشان کرد: در جریان عملیات «قانون و نظم عملیاتی»، رزمندگان حزب الله در حالیکه دعا می‌خواندند یک به یک شهید می‌شدند، ولی اینها شارون را خوشحال نمی‌کرد چون دریافته بود با چه کسانی و چه روحیه‌ای در حال نبرد است.

مدعیان قربانی بودن هولوکاست در پی تکرار آن هستند

این نویسنده با بیان اینکه رژیم صهیونیستی قصد صلح ندارد و 75 سال است که این را نشان داده است گفت: اگر هولوکاست آن چیزی بوده که اسرائیلی‌ها مدعی آنند، چرا خودشان در پی تکرار آن هستند؟

کارشناس آمریکایی: حمله شب گذشته آمریکا به عراق و سوریه اقدامی جنایتکارانه است

در ادامه با مایک هریس - استاد دانشگاه از آمریکا – ارتباط زنده تصویری برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین با اشاره به حمله شب گذشته ایالات متحده به مواضعی در عراق و سوریه اظهار کرد: اقدامات بایدن در حمله به عراق و سوریه عجیب و نوعی جنایت است چون نمی‌توان با این بهانه‌ها به قلمرو دو کشور حمله کرد.

این کارشناس سیاسی افزود: مردم آمریکا هم با نگرانی به این عملیات نظامی نگاه می‌کنند چون حضور ارتش کشورشان در افغانستان و عراق را به یاد می‌آورند.

او تصریح کرد: امیدوارم بایدن این کار را تکرار نکند، این یک اشتباه بود که توسط رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها