مشاهده خبر

دو شنبه 9 بهمن 1402

سهم کشورهای عربی در نسل‌کشی فلسطینی‌ها

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین»، دوشنبه شب با موضوع سهم کشورهای عربی در نسل‌کشی فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، محمد حسن زورق - نویسنده و پژوهشگر تاریخ – در استودیو حضور یافت؛ او با اشاره به تلفات بالای فلسطینی‌ها در غزه طی جنگ اخیر اظهار کرد: بعد از جنگ غزه روشن شد کدام یک از دولت‌های عربی واقعا حامی مردم فلسطین هستند و با تاسف باید گفت فقط دو دولت سوریه و یمن هستند که اینگونه‌اند.

زورق خاطرنشان کرد: دولت مستقر در یمن، بر اساس معیارهای قرآنی و اسلامی فکر می‌کند و جنگ غزه را جنگ خودش می‌داند.

به گفته او، دولت‌های عربی و اسلامی یا موشک‌های یمن را که به سمت اسرائیل پرتاب شده رهگیری و منهدم می‌کنند یا گذرگاه‌هایشان به سوی غزه را بسته‌اند تا فاجعه انسانی را تکمیل کند.

چرا کشورهای عربی واقعا حامی فلسطین نیستند؟

این نویسنده و پژوهشگر با بیان اینکه رژیم‌هایی که متکی به مردم نباشند، نیازمند حامی خارجی هستند عنوان کرد: بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی نمی‌توانند خلاف میل آمریکا و صهیونیست‌ها عمل کنند، کشورهایی مثل مصر که تنها یک انتخابات در آن برگزار شده است.

جنگ غزه ماسک دموکراسی را از چهره غرب برداشت

او ادامه داد: آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم به منطقه آمد، آیا تروریسمی آشکارتر و خشن‌تر از آنچه در غزه می‌بینیم می‌تواند وجود داشته باشد؟

زورق افزود: اعلام قطع کمک‌ به آنروا از سوی برخی کشورهای غربی، چهره واقعی آنها را افشا کرده است.

این نویسنده و پژوهشگر خاطرنشان کرد: غرب همیشه می‌گفت اسرائیل بهترین دموکراسی در منطقه را دارد، این چه دموکراسی‌ای است که ساکنان اراضی اشغالی هم این رژیم را قبول ندارند؟

در ادامه بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی پخش شد و سپس گزارشی اختصاصی از یمن با موضوع حمله اخیر مقاومت این کشور به یک کشتی بریتانیایی روی آنتن رفت.

پس از آن با لمیس جید – تحلیل‌گر سیاسی از پرتغال – ارتباط زنده اینترنتی برقرار شد.

دلیل کنار گذاشتن اسرائیل از کنفرانس امنیتی مونیخ چه بود؟

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین گفت: کنار گذاشتن یا اخراج رژیم صهیونیستی از کنفرانس امنیتی مونیخ، تا حد زیادی به حکم دادگاه بین‌المللی کیفری مربوط است.

جید خاطرنشان کرد: آمریکا نگران این هستند که باید در صورت ارسال حکم دادگاه لاهه به شورای امنیت، مجددا از حق وتوی خود استفاده کنند.

آیا راه حل دو دولتی در فلسطین امکان‌پذیر است؟

این تحلیل‌گر سیاسی با بیا ناینکه رویای اسرائیل بزرگ و قدرتمند کاملا فرو پاشیده گفت: اگر هم بعضی صحبت از راه حل دو دولتی می‌کنند، این مسئله هم عملی نخواهد بود.

به گفته او، وقتی صهیونیست‌ها به هیچ یک از اصول انسانی پایبند نیستند، چگونه می‌توانیم در آینده کشور اسرائیل را قبول کنیم؟ من عقیده دارم صهیونیست‌ها وارد فاز خود نابودی شده‌اند.

نیازمند جهاد تبیین در حوزه فلسطین هستیم

حجت‌الاسلام غریب رضا – مدیر موسسه گفت‌وگوی دینی وحدت – دیگر مهمان برنامه به افق فلسطین بود؛ او با بیان اینکه به شدت نیازمند جهاد تبیین در موضوع فلسطین و غزه هستیم گفت: مردم ما اساسا پرسشگر هستند و برای سوالات خود، پاسخ‌های قانع‌کننده می‌خواهند.

غریب رضا خاطرنشان کرد: چند موسسه در قم وجود دارند که مبلغ تخصصی در حوزه تبیین مسائل فلسطین تربیت و به مناطق مختلف اعزام می‌کنند؛ لازم است بعضی سوالات همین امروز پاسخ داده شود و به فردا موکول نشوند.

جنگ غزه چشم جوانان غربی را به حقیقت اسلام گشود

مدیر موسسه گفت‌وگوی دینی وحدت گفت: امروز چشم جوانان غربی نسبت به اسلام باز شده و به دنبال این هستند که حقیقت را از متن قرآن بخوانند.

به گفته او، تازه مسلمانانی که هنوز حجاب اسلامی ندارند هم از قرآن، نسبت به حقوق زنان پاسخ می‌دهند.

10 برابر گذشته نیازمند جهاد تبیین هستیم

غریب رضا تصریح کرد: دستگاه‌های فرهنگی و مبلغان ما امروز باید 10 برابر گذشته، موج جهاد تبیین را به راه بیندازند تا پیام اسلام را به تشنگان حقیقت در غرب برسانند.

آخرین اخبار

عملکرد سه ساله مدیریت شهری تهران روی میز جهان آرا «تازه نفس» با روایتی از نخبه قرآنی ایران صریح و شفاف با دبیر هیئت رئیس مجلس: ما هم باید پاسخگو باشیم «فرزند کبیر کوه»، روایتی از شهید هسته‌ای در شبکه افق سیما فصل دوم مجموعه مستند «رخ‌ مادر» به افق رسید «داستان کافی» با روایتی از مبارزات انقلابی آیت الله کافی انتخابات آمریکا و بایسته‌های سیاست خارجی واقع‌بینانه روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا(ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران مستندهای شبکه افق در دومین ماه تابستان؛ از زائر غریب کربلا تا بزرگراه همت و رخ مادر پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها