مشاهده خبر

پنج شنبه 5 بهمن 1402

عمر 300 ساله رژیم صهیونیستی!

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» پنجشنبه شب پنجم بهمن ماه با موضوعاتی همچون ساخت آثار نمایشی درباره فلسطین و لابی‌گری بالای صهیونیست‌ها در کشورهای غربی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، مهدی فرجی (تهیه‌کننده سینما و تلویزیون) در استودیو حضور یافت؛ او اظهار کرد: در حوزه مستندسازی به خصوص در تلویزیون، عملکرد خوبی در مسئله فلسطین داشته‌ایم و مستندسازان ایرانی از این موضوع غافل نبوده‌اند.

فرجی خاطرنشان کرد: در سینما و تلویزیون، عملکردمان خوب نبوده و در مقابل غربی‌ها درباره صهیونیسم فیلم‌ها و سریال‌های زیادی ساخته‌اند.

چرا فیلم خوب درباره فلسطین نمی‌سازیم؟

این تهیه‌کننده با بیان اینکه در این زمینه فقط فیلم «بازمانده» و چند اثر دیگر تلویزیونی را داریم و کار چشمگیر دیگری انجام نشده است گفت: انگیزه کار در مورد فلسطین وجود دارد و فیلمسازان خوبی هم داریم ولی اینکه چرا فیلم ساخته نمی‌شود، بخشی مربوط به بروکراسی اداری ماست، چون فیلم جنگی و فیلم درباره فلسطین ادوات و تجهیزاتی می‌خواهد که فقط نیروهای نظامی امکان تامین آن را دارند که معمولا بسیار دشوار یا نشدنی است.

به گفته فرجی، هر کس در ایران فیلم جنگی می‌سازد، پشیمان می‌شود و می‌گوید این آخرین کار جنگی من بود.

خلأ تولید آثار نمایشی حوزه مقاومت از نظر تهیه‌کننده مشهور تلویزیون

او ادامه داد: اگر متولی خاصی در سینما و تلویزیون برای حوزه فلسطین داشته باشیم، به نتایج بهتری می‌رسیم، جایی که کارها را پیگیری و بتواند تجهیزات و بودجه لازم را تامین کند.

فرجی خاطرنشان کرد: قرار بود شبکه‌ای مثل افق، به صورت ویژه در حوزه مقاومت کار کند و اگر این جریان ادامه می‌یافت، قطعا مطالبه‌گری و پیگیری در حوزه فلسطین تقویت می‌شد و امروز در زمینه کارهای نمایشی هم آثار مهمی را شاهد بودیم.

آمریکا پشت پرده نسل‌کشی در غزه است

در ادامه و بعد از پخش بخشی از نشست خبری زنده اسامه بن حمدان سخنگوی سیاسی حماس، ارتباط زنده اینترنتی با رابرت فانتینا - استاد دانشگاه در کانادا – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین گفت: هر چند اخیرا سیستم حکومتی مصر سعی کرده خود را مخالف سیاست‌های نتانیاهو نشان دهد ولی باید کارهای بیشتری انجام بدهند.

فانتینا خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها همچنان سیاست‌های خود را ادامه می‌دهند فقط کمی تغییر تاکتیک داده و به دنبال ترور فرماندهان حماس هستند البته این‌ها همه بازی رسانه‌ای است.

به گفته او، پشت همه اتفاقات غزه، آمریکایی‌ها را می‌بینیم چه طرح صلح باشد چه نسل‌کشی فلسطینی‌ها

ماهیت اسرائیل 300 سال قبل در آمریکا تاسیس شد!

پس از آن غلامرضا منتظمی - دیپلمات اسبق ایران در فرانسه – در استودیو حضور یافت؛ او اظهار کرد: واقعیت آنچه در غرب می‌گذرد همان است که مرحوم نادر طالب‌زاده به آن رسیده بود، اینکه یهودیان و صهیونیست‌ها در همه ارکان سیاسی و اجتماعی و اقتصادی غرب نفوذ کرده‌اند.

منتظمی خاطرنشان کرد: المان‌ها و نمادهای صهیونیسم در همه‌ی دنیای غرب دیده می‌شوند و می‌توان گفت اسرائیل همان 300 سال قبل در آمریکا تاسیس شد و بعدا به صورت فیزیکی در فلسطین به آن شکل دادند.

مسیرهای اشتباهی که صهیونیست‌ها به محققان نشان می‌دهند

این دیپلمات اسبق ایران در فرانسه گفت: صهیونیست‌ها نشانه‌های اشتباهی در تاریخ، فلسفه و سیاست قرار داده‌اند تا مردم به آنها توجه کنند ولی حقیقت چیز دیگری است.

او تصریح کرد: اگر بخواهیم غرب را بشناسیم، می‌توانیم به 50 کتابی که تیم افق نو تهیه کرده مراجعه کنیم.

معنایی تازه از غرب با نگاه به لابی صهیونیسم

منتظمی با بیا ناینکه معنای غرب، یعنی قدرت اسرائیل در آمریکا، اروپا و کانادا ولی ما در حوزه جنگ نرم و شناساندن این مسئله عملکرد مناسبی نداشته‌ایم گفت: اگر شناختمان 10 درصد است، 90 درصد عقب‌ماندگی داریم.

به گفته او، 11 سپتامبر طراحی صهیونیست‌ها بود تا پای غرب به خصوص آمریکا به منطقه باز شود و دور ایران را بگیرند.

آخرین اخبار

زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها