مشاهده خبر

سه شنبه 3 بهمن 1402

دشمنان دیرینه‌ای که دست دوستی به هم دادند

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» سه‌شنبه شب با موضوع سابقه تاریخی صهیونیست‌ها و دشمنی مسیحیان و یهودیان، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده تصویری با حسن عظیم‌زاده – خبرنگار اعزامی به جنوب لبنان – برقرار شد؛ در ادامه شهرام هروی (سرمربی تیم ملی کاراته ایران) مهمان برنامه شد و در گفت‌وگو با سید حسین حسینی اظهار کرد: ورزشکاران ملی، سربازان زمان صلح هستند که برای بالا بردن پرچم کشورشان تلاش می‌کنند؛ در عین حال وظیفه‌ای اجتماعی نسبت به آرمان‌هایشان هم دارند به همین دلیل نسبت به مسائل روز ایران و جهان واکنش نشان می‌دهند.

هروی خاطرنشان کرد: مسابقه ندادن با نمایندگان رژیم صهیونیستی در آوردگاه‌های جهانی در همین راستا صورت می‌گیرد.

ماسک آدم خوبه به صورت اسرائیل نمی‌خورد

سرمربی تیم ملی کاراته ایران گفت: صهیونیست‌ها سال‌ها ماسک آدم‌های خوب را به چهره زده بودند ولی جنگ غزه، همه چیز را آشکار کرد و امروز می‌بینیم دنیا، جنایات آنها را محکوم می‌کند و ورزشکاران کشورهای مختلف از مسابقه دادن با نمایندگان این رژیم انصراف می‌دهند.

پرچم دوم تیم ملی کاراته ایران!

هروی در پاسخ به سوال حسینی درباره پرچم دومی که همیشه همراه خود در مسابقات دارد هم خاطرنشان کرد: پرچمی که همیشه همراه خودم به مسابقات می‌برم، علم آقا ابالفضل(ع) است، پرچمی که 10 سال همراهم بوده و همیشه انرژی مثبت به تیم داده است.

آیا انگلیس در مورد جنگ غزه تغییر موضع می‌دهد؟

در ادامه مهدی آقا موسی طهرانی به مرور اخبار 24 ساعت گذشته در غزه پرداخت و پس از آن، ارتباط زنده اینترنتی با پیتر فورد - سفیر سابق انگلیس در سوریه – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی اظهار کرد: نتانیاهو از داخل با فشار زیادی روبه‌روست و در جبهه جنگ هم شکست خورده است؛ ناامیدی بر جبهه اسرائیل حاکم شده و وضعیت خطرناکی برای صهیونیست‌ها به وجود آمده است.

فورد خاطرنشان کرد: تظاهراتی که در اراضی اشغالی و حتی جلوی منزل نتانیاهو جریان دارد، وضعیت را برای او دشوارتر می‌کند.

به گفته او، در طول سه ماه اخیر، موضع دولت انگلیس هنوز تغییری نکرده و هر دو حزب مشهور بریتانیا، از اسرائیل حمایت می‌کنند ولی قضیه مردم فرق دارد.

یهودیان حتی به عرب‌هایی که به آنها پناه داده بودند هم رحم نکردند

پس از آن، محمد حسینی رجبی دوانی – تاریخ پژوه و رئیس بنیاد ایران‌شناسی – در استودیوی به افق فلسطین حضور یافت؛ او با اشاره به واقعیت‌های تاریخی اظهار کرد: بعد از مسیحی شدن رومیان، برخی مسیحیان به جان یهودیان افتادند تا انتقام حضرت عیسی(ع) را بگیرند، آنها هم به مناطق عرب‌نشین فرار کردند ولی تا قدرت یافتند، به قتل و غارت همان عرب‌ها پرداختند.

ایدئولوژی صهیونیست‌ها با طرح دو دولتی نمی‌سازد

رجبی دوانی خاطرنشان کرد: کشورهای عربی و اسلامی در زمانی که صهیونیست‌ها این حجم از جنایت را در غزه انجام می‌دهند، حاضر نیستند روابط اقتصادی و سیاسی خود را با اسرائیل قطع کنند.

رئیس بنیاد ایران شناسی با بیان اینکه اصولا تفکر و سابقه تاریخی صهیونیست‌ها اجازه نمی‌دهد طرح دو دولتی در فلسطین اجرایی شود گفت: آنها تحمل تشکیل یک دولت کنار خود را ندارند.

چرا دشمنی تاریخی مسیحیان و یهودیان به دوستی تبدیل شد؟

او گفت: یهودیان آزاده‌ای حتی در آمریکا هستند که با تشکیل رژیم صهیونیستی مخالف بوده و این رژیم را نامشروع می‌دانند، در ایران هم کلیمیان همینگونه‌اند.

رجبی دوانی خاطرنشان کرد: صهیونیسم بعد از جنگ جهانی دوم بر اقتصاد، سیاست و صنعت جهانی غلبه یافته و شگفت اینکه مسیحیانی که در طول تاریخ بیشترین دشمنی را با آنها داشتند، حالا هم پیمانشان هستند.

به گفته او، در سده‌های گذشته، یهودیان از دست آزار و اذیت مسیحیان فرار کرده و به مسلمانان پناه می‌آوردند.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها