مشاهده خبر

یک شنبه 1 بهمن 1402

با این سامانه سخنران تخصصی دعوت کنید

مجله خبری «فرامتن» چهارشنبه 27 دی ماه با موضوعاتی همچون نایاب شدن بلیت هواپیما، فعالیت سامانه دعوت و صنعت چرم ایران روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، به موضوع گران فروشی قیمت بلیت هواپیما و البته نایاب شدن آن اشاره شد؛ شرکت‌های هواپیمایی با توجه به رأی دیوان عدالت اداری، افزایش قیمت بلیت را در دستور کار قرار دادند ولی رأی دیوان متوقف و حتی دفتر دو شرکت هواپیمایی پلمب شد که در نهایت منجر به نایاب شدن بلیت شد.

این در حالی است که ایر لاین‌ها مدعی ارزان فروشی و نه گران فروشی هستند.

بررسی برنامه فرامتن اما نشان می‌دهد نه تنها ادعای شرکت‌های هواپیمایی درست نیست بلکه بلیت هم نایاب و هم بالاتر از قیمت مصوب است.

سامانه‌ای برای دعوت مدعو!

میز فرهنگی برنامه هم به موضوع فعالیت سامانه دعوت اختصاص داشت و سید مصطفی حسینی (مدیر طراحی و توسعه محصول سامانه دعوت) هم مهمان این بخش بود.

او گفت: این سامانه برای اعزام تخصصی مدعو برای محافل و جلسات مختلف طراحی شده، مدعو هم به هر کسی گفته می‌شود که توانایی ارائه محتوایی مفید را متناسب با آن جلسه داشته باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: این سامانه در واقع حلقه وصل بین برگزارکنندگان و مدعوان جلسات است که تاکنون وجود نداشت.

مدیر طراحی و توسعه محصول سامانه دعوت با بیان اینکه به این ترتیب هر برگزارکننده حقیقی و حقوقی می‌تواند از این سامانه برای دعوت تخصصی سخنرانان و کارشناسان استفاده کند گفت: هر چند برگزاری جلسات مجازی رونق گرفته ولی ضرورت برگزاری جلسات حضوری بر هیچ کس پوشیده نیست.

او تصریح کرد: تناسب مدعوان و سخنرانان با سن و جنسیت مخاطبان، موضوع تخصصی جلسه یا همایش و مواردی از این دست، هدف از راه‌اندازی سامانه دعوت بوده است.

وضعیت صنعت چرم ایران

در میز اقتصادی و سیاسی هم سید محمود موسوی (رئیس اتحادیه سراجان تهران) حضور یافت و درباره صنعت چرم ایران به گفت‌وگو با ساسان رئیسیان مجری این بخش نشست.

او گفت: چرم طبیعی و مصنوعی تولید شده در ایران حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و حتی ظرفیت‌های صادراتی زیادی هم وجود دارد؛ چرم خارجی موجود در بازار همه قاچاق است که البته ضربه بزرگی به تولیدات داخلی زده است.

موسوی با بیان اینکه نیمی از محصولات چرم موجود در بازار ایران خارجی است خاطرنشان کرد: این در حالی است که محصولات ایرانی قابلیت رقابت با مشابه خارجی را دارند چون چرم ایران در دنیا زبان‌زد است.

رئیس اتحادیه سراجان تهران چرم مصنوعی ایرانی را هم در سطح محصولات خارجی دانست و گفت: به روز رسانی صنعت چرم ایران در همه سطوح از تولید مواد اولیه، طراحی و دوخت صورت گرفته و مزیت رقابتی وجود دارد.

مخاطبان شبکه افق می‌توانند پیشنهاد، انتقاد و هرگونه مسئله‌ای در مورد این برنامه را از طریق سامانه پیامکی 100076 ارسال کنند.

فرامتن را می‌توانید از طریق شناسه @faramatn_ir در پیام‌رسان‌های «بله» و «روبیکا» دنبال کنید.

آخرین اخبار

شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها