مشاهده خبر

جمعه 29 دی 1402

طحان نظیف: صلاحیت افراد بیشتری توسط شورای نگهبان تایید خواهد شد

مجله خبری «فرامتن» با موضوعاتی همچون حملات موشکی سپاه، بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس و فرهنگ پوشش، سه‌شنبه 26 دی ماه روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، به حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر موساد و محل تجمع گروهک‌های تروریستی اشاره شد؛ آنچه در این بخش مورد توجه قرار گرفت این بود که اولین عملیات موشکی سپاه در دو منطقه متفاوت به صورت همزمان انجام شده است.

واکنش‌های متعددی هم نسبت به این حملات صورت گرفته که در بخش نخست فرامتن، به آنها پرداخته شد.

میز سیاسی و اقتصادی برنامه هم با اجرای سید ساسان رئیسیان و با حضور هادی طحان نظیف (عضو حقوق‌دان و سخنگوی شورای نگهبان) روی آنتن رفت.

او گفت: سه مرحله برای بررسی صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات مجلس پیش‌بینی شده که شامل هیئت‌های اجرایی با مهلت 15 روزه، هیئت‌های نظارت با مهلت 50 روزه و شورای نگهبان می‌شود.

طحان نظیف خاطرنشان کرد: هیئت‌های نظارت زمان بیشتری برای بررسی صلاحیت دارند به همین دلیل تعداد عدم احراز صلاحیت در دوره کنونی، به طرز محسوسی کاهش یافته است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه در دور گذشته، صلاحیت بیش از 4500 نفر احراز نشد گفت: در این دوره با اینکه تعداد نامزدها بیشتر بود و صلاحیت 21 هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت، صلاحیت کمتر از دو هزار نفر احراز نشده و پیش‌بینی من هم این است که در مرحله بررسی توسط شورای نگهبان، این رقم کمتر هم بشود.

حضور برندهای معتبر پوشاک در جشنواره مد و لباس فجر

در میز فرهنگی برنامه هم به مسئله پوشش و جشنواره مد و لباس فجر پرداخته شد؛ با اینکه 11 دوره این جشنواره برگزار شده، ولی آثار برتر راهی به ویترین فروشگاه‌های لباس نیافته‌اند؛ به عبارتی جشنواره‌ها راه خودشان را می‌روند و جشنواره‌ها هم راهی جدا و این در حالی است که دوازدهمین دوره جشنواره قرار است با رویکرد جدیدی برگزار شود.

در این بخش با سجاد لطفی (دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور) ارتباط تلفنی برقرار شد؛ او اظهار کرد: ریل‌گذاری جشنواره تغییر کرده و رویکردی تحولی را شاهد هستیم؛ اینکه قرار است علاوه بر طراحان به عنوان مخاطبان اصلی، دو گروه دیگر از مخاطبان هم به جشنواره دعوت شوند؛ نخست تیم‌های طراحی و دوم ویژندها یا برندها یعنی تولیدکنندگانی که در چرخه مد و لباس، دارای شاخصه‌های متعددی هستند.

لطفی افزود: بر این اساس دیگر نگران آن نخواهیم بود که آیا آثار برتر و با کیفیت، به تولید انبوه می‌رسند یا نه چون ویژندها همه ظرفیت‌های لازم را برای ارتباط طراحان و بازار دارند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور خاطرنشان کرد: تاکنون 43 ویژند در جشنواره مد و لباس شرکت کرده‌اند که برخی از آنها جزو برندهای معتبر و مشهور هستند.

مخاطبان شبکه افق می‌توانند پیشنهاد، انتقاد و هرگونه مسئله‌ای در مورد این برنامه را از طریق سامانه پیامکی 100076 ارسال کنند.

فرامتن را می‌توانید از طریق شناسه @faramatn_ir در پیام‌رسان‌های «بله» و «روبیکا» دنبال کنید.

آخرین اخبار

شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها