مشاهده خبر

جمعه 29 دی 1402

همه باید پای کار باشند!

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین»، جمعه شب 29 دی ماه با حضور مصطفی کارخانه سرمبری اسبق تیم ملی والیبال ایران، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست و بعد از ارتباط زنده تصویری با حسن عظیم‌زاده (خبرنگار اعزامی به جنوب لبنان)، مصطفی کارخانه – سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران – در استودیو حضور یافت.

موشک، والیبال و فلسطین!

او اظهار کرد: همانطور که قبل از انقلاب سلاح‌های زیادی نمی‌ساختیم و امروز انواع موشک‌ها را تولید می‌کنیم، سعی کردیم تغییر نگرش و روش بدهیم و از هر کشور موفقی در والیبال، یک شاخصه مثبت را بگیریم و پیشرفت کنیم.

کارخانه با بیان اینکه راز موفقیت والیبال ایران، تغییر نگرش ما بود وگرنه با استعداد و بازیکن، نمی‌توان به سطح اول ورزش جهان دست یافت گفت: چرا امروز مردم فلسطین پیروز هستند؟ چون آمادگی ذهنی برای مقابله با سختی‌ها را دارند چون مقاومت می‌کنند.

الان موقع دفاع از غزه است، فردا دیر می‌شود

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران عنوان کرد: فلسطینی‌ها برادر ما هستند، همانطور که اجازه نمی‌دهیم به برادرمان ظلم کنند، نباید چنین اجازه‌ای به صهیونیست‌ها هم بدهیم؛ خطابم به کشورهای اسلامی این است که الان موقع دفاع از غزه است، نگذاریم دیر شود.

پیروزی مقابل اسرائیل به سبک والیبالیست‌ها

او ادامه داد: قابلیت‌های فنی یک طرف ماجراست ولی ظرفیت‌های مربوط به انسجام و هماهنگی تیمی، طرف دیگر و اگر طرف دوم قوی‌تر باشد، عملکرد بهتری حاصل می‌شود؛ این اصل در همه امور صادق است.

کارخانه خاطرنشان کرد: اگر در قضیه فلسطین، همه کنار هم باشند، آن وقت به نتیجه بهتری در قبال رژیم صهیونیستی خواهیم رسید.

وعده مصطفی کارخانه به مردم در برنامه زنده شبکه افق

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه شاید مردم نگران وضعیت تیم ملی والیبال باشند گفت: ولی من همین جا به مردم می‌گویم پشتوانه خوبی داریم و به زودی هم جایگاهمان را حفظ می‌کنیم و هم پیشرفت خواهیم کرد.

سرمربی اسبق تیم ملی: آینده ایران روشن است

او اضافه کرد: وقتی هدف‌های بزرگ داریم نباید به جزئیات و حاشیه‌ها توجه کنیم، اختلاف گاهی هست که بزرگ‌ترها باید ورود کنند و آتش اختلاف را خاموش کنند.

کارخانه بیان کرد: بعضی‌ها فکر شیطانی دارند و روی آتش اختلاف‌ها بنزین می‌ریزند، حرف یک بزرگ را باید در این شرایط قبول کرد و راه پیش رو را پیمود؛ همدیگر را بپذیریم و بدانیم هر کس ممکن است اشتباه کند.

پیش‌بینی سیاستمدار ترک در مورد آینده جنگ آمریکا و یمن

در ادامه ارتباط زنده اینترنتی با هاکان توپکورولو - عضو هیئت رئیسه حزب وطن ترکیه برقرار شد؛ او اظهار کرد: مردم یمن فوق العاده هستند و با همه محدودیت‌هایشان، اجازه نداده‌اند پشتیبانی لجستیکی از رژیم صهیونیستی به درستی انجام شود.

به گفته توپکورولو، آمریکا و حامیانش باید در قبال انصارالله به روزهای سخت‌تری فکر کنند.

چرا ترکیه آن چنان که می‌گوید، حامی فلسطینی‌ها نیست؟

این سیاستمدار ترک در پاسخ به سوال حسینی مجری به افق فلسطین هم گفت: با اقدامات حقوقی و قضایی، می‌توان بحث نسل‌کشی را در مورد رژیم صهیونیستی به راه انداخت و اگر حکمی علیه این رژیم صادر شود، یک پیروزی بزرگ خواهد بود.

او افزود: حمایت ترکیه از اقدامات حقوقی علیه اسرائیل به سیاست‌های اردوغان بر می‌گردد ولی در هر صورت باید توجه داشت که ترکیه عضو ناتو بوده و ملاحظاتی دارد ولی نظر مردم ترکیه درباره فلسطین، نسبت به دولت شفاف‌تر است.

پیگیری سمن‌های ایرانی برای شکایت حقوقی علیه اسرائیل

در پایان برنامه، ارتباط تصویری زنده با علی رضایی - دبیر گردهمایی کودک یاران ایران – برقرار شد؛ او با اشاره به ماهیت این گردهمایی اظهار کرد: همایش کودک یاران ایران متشکل از 53 گروه مردمی در سراسر کشور است که حالا در تهران و با هدف هم افزایی و رفع مشکلاتشان با حضور مسئولان ملی گردهم آمده‌اند.

رضایی افزود: کودک یاران به دنبال احصا و حل مشکلات بچه‌های کار و کودکان در معرض آسیب و حالا کودکان فلسطینی هستند.

دبیر گردهمایی کودک یاران ایران با بیان اینکه مسئله فلسطین و غزه مربوط به یک گروه یا حزب یا حتی مسلمانان نیست بلکه بحرانی جهانی است گفت: پیمان نامه حقوق کودکان که اسرائیل هم عضو آن است، بندهایی دارد که صهیونیست‌ها آشکارا آنها را نقض می‌کنند.

او خاطرنشان کرد: کودک یاران فلسطینی این موارد را شناسایی و در قالب بیانیه خود منتشر کرده‌اند؛ همچنین به دنبال پیگیری شکایت حقوقی از رژیم صهیونیستی هستیم چون آنها باید به تعهدات خود در قبال پیمان نامه حقوق کودکان پاسخگو باشند.

آخرین اخبار

عملکرد سه ساله مدیریت شهری تهران روی میز جهان آرا «تازه نفس» با روایتی از نخبه قرآنی ایران صریح و شفاف با دبیر هیئت رئیس مجلس: ما هم باید پاسخگو باشیم «فرزند کبیر کوه»، روایتی از شهید هسته‌ای در شبکه افق سیما فصل دوم مجموعه مستند «رخ‌ مادر» به افق رسید «داستان کافی» با روایتی از مبارزات انقلابی آیت الله کافی انتخابات آمریکا و بایسته‌های سیاست خارجی واقع‌بینانه روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا(ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران مستندهای شبکه افق در دومین ماه تابستان؛ از زائر غریب کربلا تا بزرگراه همت و رخ مادر پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها