مشاهده خبر

پنج شنبه 28 دی 1402

کشتار در اروپا و انتقام از فلسطینی‌ها

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» پنجشنبه شب 28 دی ماه با موضوعاتی همچون تاریخ شکل‌گیری و قدرت گرفتن رژیم صهیونیستی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، حجت‌الاسلام علی اکبر براتی - نایب رئیس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت – در استودیو حضور یافت؛ او با بیان اینکه اطلاعات مردم ما نسبت به آنچه در فلسطین می‌گذرد، از شبهات شروع اشغالگری تا امروز، کم است اظهار کرد: بنابراین لازم است در مدارس و دانشگاه‌ها و همینطور در سطح جامعه، توجه بیشتری به موضوع فلسطین صورت بگیرد.

براتی خاطرنشان کرد: پطروس فداکار را همه می‌شناسند ولی خودمان این همه قهرمان داریم و کسی آنها را نمی‌شناسد.

سوال مهم نسل Z ایرانی در مورد فلسطین

نایب رئیس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت گفت: دانش‌آموزان دبیرستانی ما می‌پرسند خودمان مشکل داریم و چرا باید به فلسطین پول بدهیم یا اینکه درگیری‌های آنها به ما چه ربطی دارد؟ شبهه فروش زمین‌ها توسط خود فلسطینی‌ها به اسرائیلی‌ها هم جزو سوالات آنهاست حتی در جمع بچه‌های مذهبی

او با بیان اینکه اگر با لحن آرامی با آنها سخن بگوییم و جواب سوالاتشان را به درستی بدهیم، یک ساعت بعد به نرمی و منصفانه‌تر به مسئله نگاه می‌‌کنند عنوان کرد: چون سوالاتشان به خاطر عدم اطلاع‌رسانی دقیق ماست.

آنچه در مورد غزه از آن غافلیم

براتی تصریح کرد: چیزهایی وجود دارند که ما آنها را به حساب نمی‌آوریم ولی جزو تعلقات خاطر یک ملت هستند، مثل موسیقی، خوراک و پوشاک ایرانی؛ آنچه در مورد غزه هم می‌بینیم بیشتر مربوط به جنگ و تخریب خانه‌هاست، آن چیزی که به آن بی توجهیم، روح جمعی مردم فلسطین است.

به گفته او، بسیاری از کشورهای دنیا که در ظلم علیه غزه شریک هستند، یک دهم مردم این کشور دارای سبقه تاریخی نیستند، چیزی که بیشتر از همه در غزه پایمال شده، هویت یک ملت است که برای حذف آن تلاش می‌شود.

نبرد صهیونیست‌ها با هزاران سال تمدن فلسطین

نایب رئیس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت با بیان اینکه چهارقلوهایی که اوایل جنگ در غزه شهید شدند و تصویرشان خیلی معروف شد، در یک کلیسا حضور داشتند و کشته شدند گفت: صهیونیست‌ها فقط با مردم امروز غزه مبارزه نمی‌کنند بلکه ریشه‌های تاریخی، فرهنگی و تمدنی فلسطین را هدف گرفته‌اند.

اگر روایت‌گری درست نبود شاید ما منتقد امام حسین(ع) می‌شدیم!

او ادامه داد: صهیونیست‌ها چندی قبل در کتاب‌های درسی کودکان کرانه باختری دست برده بودند، واژه‌های جهاد و یهود را حذف و اسلامی تحریف شده را تعریف کردند.

براتی افزود: راهکار ما برای مقابله درست، روایت‌گری است همانطور که دفاع مقدس را به درستی روایت کردیم و همانطور که حضرت زینب(س) داستان کربلا را به خوبی منتقل کرد که اگر نمی‌کرد، شاید ما الان به امام حسین(ع) انتقاد می‌کردیم که در برابر حاکم زمانه خویش قیام کرد.

تعهد مسیحیان بیت‌المقدس به مسلمانان، عدم حضور یهودیان در این شهر بود

در ادامه بخش اخبار پخش شد و سپس خسرو معتضد از تاریخ‌پژوهان نام آشنای کشورمان مهمان به افق فلسطین شد؛ او گفت: خلیفه دوم که ایلیا را تصرف کردند، همه ساکنان آنجا مسیحی بودند و سپس آنجا به بیت‌المقدس تبدیل شد، مسیحیان تعهد دادند که یهودیان در آن شهر حضور نداشته باشند.

معتضد خاطرنشان کرد: یهودیان در طول تاریخ در شهرها و کشورهای مختلف پراکنده شدند، از روسیه و اسپانیا و سراسر اروپا تا جزیره کیش.

به گفته این مورخ، دولت شوروی یکی از حامیان تشکیل رژیم صهیونیستی بود.

قتل عام ایرانیان در عید پوریم دروغی ساخته صهیونیست‌هاست

معتضد با بیان اینکه قتل عام ایرانیان در عید پوریم، دروغ محض است گفت: خشایارشاه در میانسالی کشته شد و قدرتی نداشت که چنین کاری انجام دهد؛ دروغ کشتن 75 هزار ایرانی به خاطر یک دختر یهودی، ساخته و پرداخته صهیونیست‌هاست.

اولین بار پیشنهاد تشکیل اسرائیل را به ناصرالدین شاه دادند!

این تاریخ‌نگار خاطرنشان کرد: برای نخستین بار و در سال 1882 به فکر تشکیل کشوری برای یهودیان افتادند و شرکتی با عنوان اسکان برای آنها به وجود آوردند.

معتضد افزود: اولین بار پیشنهاد اسکان یهودیان را به ناصرالدین شاه دادند و او گفت به ما چه کار دارید؟ پول که دارید بروید برای خودتان یک کشور بخرید!

اسرائیلی‌ها کشتار را از غربی‌ها یاد گرفتند

این تاریخ‌نگار با بیان اینکه همکاری اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و فرانسه با رژیم صهیونیستی در جنگ با مصر، از جمله عوامل پیروزی اسرائیلی‌ها شد گفت: در جنگ 6 روزه هم با کمک‌های اطلاعاتی و لجستیکی غرب، مصر و سوریه شکست خوردند که به اشغال شبه جزیره سینا و بلندی‌های جولان انجامید.

به گفته او، اسرائیل خطاب به غرب می‌گوید ما کشتار را از شما و در بمباران هیروشیما، هامبورگ و لندن یاد گرفتیم.

نتانیاهو برای اینکه در قدرت بماند ملاحظه‌ای در کشتن ندارد

معتضد خاطرنشان کرد: نتانیاهو برای اینکه رأی بیاورد و همچنان بر سر قدرت بماند، هیچ ملاحظه‌ای ندارد و همچنان به کشتار در غزه ادامه می‌دهد چه اینکه غربی‌ها هیچ وقت در جنگ‌هایشان چنین ملاحظه‌ای نداشتند.

او با بیان اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعد از حادثه کرمان، گفت خبر خوبی به من رسید عنوان کرد: کشورهای عربی خود را کنار کشیده‌اند و فلسطینی‌ها را رها کرده‌اند.

سرانجام جنگ ائتلاف غربی با انصارالله چه خواهد شد؟

در انتها ارتباط اینترنتی با دانیل لازار - تحلیل‌گر سیاسی از آمریکا – برقرار شد؛ او گفت: ظاهرا دولت ایالات متحده در قبال حمله حوثی‌ها به کشتی‌ها، می‌خواهند به ائتلاف خود با انگلیس ادامه دهند ولی به خاطر جنگ اوکراین و دیگر مسائل، با مشکلاتی هم مواجه است.

لازار خاطرنشان کرد: در مقابل حوثی‌ها چیزی برای از دست دادن ندارند، آنها مردان جنگ هستند و در کنار دیپلماسی، زبان جنگ را بلدند.

او ادامه داد: فرانسه به خصوص در زمان مکرون تلاش کرده موضع امپرالیستی خود را کمتر کند، البته این به معنای فاصله گرفتن از دولت بایدن نیست بلکه فرانسه بیشتر به دنبال عدم ضربه به منافع خودش است.

برچسب ها :

آخرین اخبار

عملکرد سه ساله مدیریت شهری تهران روی میز جهان آرا «تازه نفس» با روایتی از نخبه قرآنی ایران صریح و شفاف با دبیر هیئت رئیس مجلس: ما هم باید پاسخگو باشیم «فرزند کبیر کوه»، روایتی از شهید هسته‌ای در شبکه افق سیما فصل دوم مجموعه مستند «رخ‌ مادر» به افق رسید «داستان کافی» با روایتی از مبارزات انقلابی آیت الله کافی انتخابات آمریکا و بایسته‌های سیاست خارجی واقع‌بینانه روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا(ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران مستندهای شبکه افق در دومین ماه تابستان؛ از زائر غریب کربلا تا بزرگراه همت و رخ مادر پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها