مشاهده خبر

یک شنبه 17 دی 1402

تغییر بازی آمریکایی در جنگ اسرائیلی

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» یکشنبه شب 17 دی ماه با موضوع تحلیل آخرین اتفاقات جنگ غزه و نقش آمریکا در پایان یا تداوم جنگ، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست و بعد از ارتباط تصویری با حسن عظیم‌زاده خبرنگار اعزامی به جنوب لبنان برای ارائه آخرین اطلاعات از درگیری‌ بین حزب الله و ارتش صهیونیستی، سید رضا صدرالحسینی - کارشناس و تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل – در استودیو حضور یافت.

چرا اسرائیل جنگ را تمام نمی‌کند؟

او گفت: تغییر رویکرد رژیم صهیونیستی در زمینه آتش‌بس و جنگ به خاطر ضربه محکمی است که به واسطه طوفان الاقصی خورده بنابراین تا یک پیروزی به دست نیاورد، جنگ را ادامه می‌دهد.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: در عین حال، اختلافات سیاسی و همچنین نظامی در داخل رژیم صهیونیستی افزایش یافته و فعلا نتانیاهو توانسته اراده خود را حاکم کند، اما روز بعد از جنگ، او به خاطر این مسئله و همچنین مسائل قبل از جنگ، به دادگاه می‌رود و دولتش فرو می‌پاشد.

تغییر سیاست آمریکا در حمایت از اسرائیل

این کارشناس سیاسی با بیا ناینکه آمریکایی‌ها هم می‌خوانند رژیم صهیونیستی به یک دستاورد در جنگ غزه برسد عنوان کرد: بعد از آتش بس موقت هم دست این رژیم را باز گذاشتند و همه نوع حمایت اعم از نظامی و مالی و همنطور وتوی قطعنامه‌های شورای امنیت را انجام دادند.

او افزود: حالا آمریکا می‌خواهد نوعی موازنه را برقرار کند چون نگران اقدامات متقابل مقاومت به خصوص بعد از ترور صالح العاروری است پس سعی می‌کند از افزایش تنش جلوگیری کند ولی نه با نگاه انسانی، بلکه این راهبرد هم برای آسیب کمتر به رژیم صهیونیستی است.

چرا اسرائیل همیشه به دنبال ترور می‌رود؟

صدرالحسینی با بیان اینکه زمانی یک حکومت به سمت ترور می‌رود که در سایر جبهه‌ها شکست خورده باشد گفت: سران رژیم صهیونیستی بعد از شکست در جنگ غزه، عملیات ترور شهید سید رضی و شهید صالح العاروری را اجرا کردند و هدفشان، ضربه به شاکله مقاومت بوده است.

او اضافه کرد: اگر پرچم از دست یکی از فرماندهان مقاومت بیفتد، فرمانده و رزمنده‌ای دیگر آن را برافراشته می‌کند.

روایت اول هم از آن مقاومت شد

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ غزه، جهشی در حوزه رسانه‌ای جبهه مقاومت دیده شد به خصوص تا قبل از آتش بس اول، روایت‌های اول و دوم، توسط حماس به جهان مخابره می‌شد.

به گفته او، در دو هفته بعد از آتش بس هم تمام رسانه‌های مرجع دنیا اگر می‌خواستند علامت سوالی را بر روایت اول بگذارند، مجبور بودند آن را بیان کنند سپس به نقدش بپردازند؛ که امکان بهره‌برداری از این تجربه در آینده هم وجود دارد.

پخش گزارش اختصاصی به افق فلسطین از نوار غزه و بخش اخبار، قسمت‌های دیگری بودند که در قالب این برنامه روی آنتن رفتند؛ در ادامه ارتباط زنده تصویری با کریستوفر هلالی - تحلیل‌گر سیاسی از آمریکا – برقرار شد.

دیدگاه تحلیل‌گر آمریکایی درباره ادامه یا توقف جنگ غزه

او گفت: میلیون‌ها آمریکایی خواهان آتش‌بس و مخالف نسل‌کشی اسرائیلی‌ها هستند؛ انتخابات هم در پیش است و دولت ایالات متحده تلاش می‌کند افکار عمومی را کنترل کند.

هلالی خاطرنشان کرد: بلینکن برای سرپوش گذاشتن جنایات دوستان خود در تل آویو به منطقه سفر کرده است.

این تحلیلگر سیاسی گفت: اگر جنگ غزه ادامه یابد یا توسعه پیدا کند، آمریکا باید بیشتر دست به جیب شود که مشکلاتی را افزایش می‌دهد؛ آمریکایی‌ها حداقل روی کاغذ مایل به کشیدن شدن جنگ به لبنان یا دیگر کشورها نیستند چون خودشان به خطر می‌افتند.

مجموعه‌ای درباره ترورهای ناموفق علیه شهید سلیمانی

انوش معظمی – بازیگر و نویسنده سینما و تلویزیون – دیگر مهمان برنامه به افق فلسطین بود؛ او با بیان اینکه گفته شده در طول یک دهه قبل از شهادت حاج قاسم، بارها عملیات ترور او توسط سرویس‌های غربی و صهیونیستی اجرایی شده بود که با موفقیت همراه نبود عنوان کرد: مجموعه «ترور» در همین زمینه ساخته شده است.

معظیم افزود: کار با سرعت و جدیت تمام ساخته شده و تمام عوامل شامل 50 تا 60 نفر به صورت جهادی تلاش کردند تا مجموعه ساخته شود.

صهیونیست‌ها وارثان حقیقی فرعون هستند

این بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: فرعون برای اینکه حضرت موسی(ع) را پیدا کند، نوزادان پسر زیادی را کشت، امروز همان ماجرا را در غزه می‌بینیم و می‌توان گفت صهیونیست‌ها ادامه دهنده راه فرعون هستند.

چرا بعد از «بازمانده» فیلم خوب درباره فلسطین نساختیم؟

او گفت: در زمینه فلسطین هنوز بعد از سه دهه، فیلمی در حد و اندازه‌های «بازمانده» ساخته نشده است؛ این فیلم شبیه یک معجزه و یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های تاریخ سینماست چون همه آدم‌ها سر جای خودشان بودند ولی حالا پول خرج کردن را بلد نیستیم و هیچ کس سر جای خودش نیست.

معظمی با بیان اینکه دو ماه یا چهل روز مانده به یک مناسبت، تصمیم به ساخت یک اثر می‌گیرند عنوان کرد: در این صورت هر چقدر عوامل حرفه‌ای باشند قطعا ایراد خواهد داشت، این‌ها همه کم کاری است.

به گفته او، در آمریکا ناو هسته‌ای را برای ساخت فیلم در اختیار کارگردان می‌گذارند ولی اینجا فیلمسازان برای تهیه چند گلوله باید بدوند.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها