مشاهده خبر

شنبه 16 دی 1402

دست‌های پیدا و پنهان صهیونیست‌ها در عملیات تروریستی کرمان

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین»، شنبه شب با موضوع تحلیل آخرین تحولات غزه و حادثه تروریستی کرمان، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

1

در بخش نخست و بعد از ارتباط تصویری با حسن عظیم‌زاده خبرنگار اعزامی صدا و سیما به جنوب لبنان و اطلاع از آخرین تحولات شمال اراضی اشغالی، سید مصطفی خوش چشم - تحلیل‌گر مسائل راهبردی – در استودیو حضور یافت.

او گفت: ما هم بارها انتقام گرفته‌ایم و پاسخ سخت داده‌ایم، منتها در این زمینه، طرف مقابل عملکرد رسانه‌ای بهتری داشته و صدایش را در نیاورده؛ یکی از مهمترین آنها هم ماجرای مربوط به ویروس استاکس نت است که چندی بعد، گروهی با عنوان ارتش سایبری سوریه، نیروگاه حیفا و دیگر مراکز صنعتی رژیم صهیونیستی را هک کردند؛ حالا ما می‌گوییم ارتش سایبری سوریه بوده!

خوش چشم خاطرنشان کرد: پیامی هم برای اسرائیلی‌ها گذاشتند که می‌توانستیم موجب انفجار هم بشویم، ولی به خاطر اینکه به طبیعت و مردم آسیب نرسد، این کار را نکردیم.

این تحلیل‌گر سیاسی با بیان اینکه مایکروسافت هم یک بار اعلام کرد ایرانی‌ها شروع به استخراج اطلاعات امنیتی کرده‌اند و دیگر حملات تحت داس انجام نمی‌دهند گفت: بعد از آن شرکت چک پوینت هم گزارشی داد مبنی بر اینکه سرورهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی، تخلیه شده است آن هم در حول و حوش عملیات هفتم اکتبر

ضرباتی زده‌ایم که نگفته‌ایم...

او ادامه داد: بعد از خرابکاری‌هایی که اسرائیل در نطنز انجام داد، مجتمع‌های تولید سوخت جامد و یکی دیگر از مراکز مهم صنعتی و موشکی این رژیم منفجر شدند که آنها بعدا گفتند آزمایش کنترل شده بوده ولی حقیقت این است که اصولا خرابکاری در صنایع بالستیک، در قالب همین تست‌ها انجام می‌شود.

خوش چشم خاطرنشان کرد: زمانی دیگر، کشتی‌های اسرائیلی آن قدر مورد حمله قرار می‌گرفت که صهیونیست‌ها مجبور شدند رسما پیام بدهند و اعلام کنند عملیات به صورت دو طرفه متوقف شود.

باید انتقام حادثه کرمان را بگیریم ولی با عقلانیت

این تحلیل‌گر مسائل راهبردی با بیان اینکه بعد از طوفان الاقصی، مقاومت در لبنان، عراق، سوریه و یمن فعال شده و حملاتی را علیه اسرائیل انجام می‌دهند تصریح کرد: همه هم می‌گویند این گروه‌ها توسط ایران درست شده‌اند؛ اینها همان ضربات سختی است که زده می‌شود آن هم با رعایت منافع ملی و امنیت ایران

او گفت: اینکه پروتکل‌های امنیتی چقدر رعایت شده و عملیات تروریستی کرمان چگونه انجام شده، باید توسط مسئولان امنیتی و اطلاعاتی پاسخ داده شود اما اینکه انتقام باید بگیرم، حتمی است و جواب ما هم باید شدیدتر باشد اما با عقلانیت و بدون هیجان.

خوش چشم عنوان کرد: من باورم نمی‌شود عملیات تروریستی کرمان توسط داعش انجام شده باشد، الان اصلا داعشی وجود ندارد، یک گروهی است که پول می‌گیرد تا پست بزند.

این تحلیل‌گر سیاسی با بیان اینکه برخی گفته‌اند پنج ساعت قبل از اینکه داعش، بیانیه بدهد، برخی اکانت‌های منتسب به صهیونیست‌ها گفته بودند به زودی داعش مسئولیت عملیات را بر عهده می‌گیرد گفت: شیوه انجام عملیات تروریستی کرمان، شبیه همان کاری است که صهیونیست‌ها به برخی گروه‌های تروریستی یاد داده بودند.

یک ایراد بزرگ به مدیریت رسانه‌ای در ایران

او خاطرنشان کرد: چند سال قبل و ساعت 11 شب انفجاری در شرق تهران رخ داد، به جای اینکه حادثه توسط خودمان مدیریت و روایت شود، خبرنگاران چندین ساعت پشت در ماندند و در نهایت گروه خبری صدا و سیما توانست تصاویری را ظهر روز بعد نشان دهد که چند تانکر منفجر شده‌اند ولی رسانه‌های خارجی مدام روایت عوض می‌کردند و حتی بحث ورود یک اف 35 به ایران و بمباران را مطرح کردند.

خوش چشم بیان کرد: هدایت افکار عمومی، مهمترین مسئله در امر رسانه و روابط عمومی است؛ مدیریت خبرها لازم است ولی نه اینکه هیچ نگوییم و بگذاریم خارجی‌ها برایمان روایت کنند.

رسانه‌های ما هم تحلیل ندارند!

این کارشناس سیاسی باب یان اینکه برخی رسانه‌های ما عین تحلیل‌های رسانه‌های صهیونیستی و غربی را ترجمه و منتشر می‌کنند بدون اینکه آن خبر یا گزارش را همراه با تحلیل‌های خودمان همراه کند گفت: تحلیل‌گران ما هم جست‌وجوی کاملی ندارند و بدون اطلاع از همه داده‌ها و تحلیل‌های صورت گرفته، اظهار نظر می‌کنند.

او افزود: باید برای همه مخاطبان اعم از طرفداران نظام یا حتی کسانی که نظام را قبول ندارند، روایت‌سازی و هدایت رسانه‌ای داشته باشیم.

آنچه یک کارشناس سیاسی در خیابان‌های آمریکا می‌بیند

در بخش بعدی، ارتباط زنده تصویری با دانیال لازار - تحلیل‌گر سیاسی در آمریکا – برقرار شد؛ او گفت: حضور بلینکن در ترکیه، پیام واضحی دارد؛ نخست اینکه اصولا آمریکا فکرش را هم نمی‌کرد که حماس بتواند تا امروز جلوی صهیونیست‌ها بایستد.

لازار خاطرنشان کرد: دولت آمریکا با انتخابات ریاست جمهوری مواجه است و در عین حال رژیم صهیونیستی در حال انجام دادن کارهایی است که برای بایدن دردسر درست می‌کند به خصوص در بین جوانان و جامعه رنگین‌پوستان ایالات متحده

به گفته او، آنچه در خیابان می‌بینیم این است که افکار عمومی، دیگر مثل قبل از دولت آمریکا حمایت نمی‌کند.

جمله ژنرال انگلیسی در مورد جنگ‌های صلیبی

در ادامه بخش اخبار و گزارش اختصاصی برنامه به افق فلسطین از غزه پخش شد و سپس مصطفی مصلح‌زاده سفیر اسبق ایران در اردن مهمان شبکه افق شد.

او با بیان اینکه در سال 1917 یکی از ژنرال‌های انگلیسی گفته بود حالا که وارد بیت المقدس شدیم، جنگ‌های صلیبی به پایان رسید: همه ابرقدرت‌های دنیای امروز به اهمیت منطقه غرب آسیا اذعان دارند و به همین دلیل رژیم صهیونیستی در این منطقه و خاصه فلسطین تشکیل شد.

نبرد اصلی بین غزه و اسرائیل نیست!

مصلح‌زاده خاطرنشان کرد: شکل‌گیری رژیم جعلی اسرائیل یک پروژه غربی است و ارتباط تنگاتنگی بین این پدیده و ابرقدرتی به نام آمریکا وجود دارد.

او با بیان اینکه انگلیس که دولت را در فلسطین در اختیار داشت، به مردم این سرزمین اجازه مسلح شدن نمی‌داد ولی به یهودیانی که می‌آمدند، کمک می‌کرد تا اسلحه بخرند و به آنها آموزش هم می‌داد گفت: گروه تروریستی هاگانا، بر اساس همین مدل شکل گرفت و بیشتر وزرا و نخست‌وزیرهای بعدی رژیم صهیونیستی، از اعضای همین گروه‌های تروریستی بودند.

مصلح‌زاده تصریح کرد: امروز هم نبرد بین اسرائیل و غزه نیست، بلکه جنگ با انگلیس است و دولت‌های اردن و مصر که در بلوک غرب پناه گرفته‌اند نمی‌توانند با انگلیس بجنگند.

پیشنهاد دیپلمات ایرانی: دولت‌های اروپایی برای حمایت از اسرائیل رفراندوم برگزار کنند

سفیر اسبق ایران در اردن تاکید کرد: پیشنهاد من این است که تک تک دولت‌های اروپایی رفراندوم برگزار کنند و از مردم خود بپرسند آیا مجاز هستند از رژیم صهیونیستی حمایت کنند؟به نظرم 90 درصد مردم اروپا نظر مخالف خواهند داشت ولی دولت‌های اروپایی همه از اسرائیل حمایت می‌کنند و حتی تا یک ماه قبل موافق آتش‌بس هم نبودند.

سوال مهم خبرنگاران اسرائیلی از نتانیاهو: گنبد آهنین کجاست؟

ارتباط زنده تصویری با فاطمه جهاد السعدی - روزنامه‌نگار لبنانی – بخش بعدی برنامه بود؛ او با بیان اینکه اقدام امروز حزب الله لبنان و شلیک 62 موشک به پایگاه و مرکز پایش هوایی اسرائیل، پاسخی اولیه به ترور صالح العاروری بود، پاسخ اصلی باید در قلب سرزمین‌های اشغالی باشد گفت: رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرده‌اند ارتش این رژیم در شمال اراضی اشغالی با سردرگمی مواجه شده ضمنا می‌پرسند گنبد آهنین کجاست و گالانت چه می‌کند؟

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها