مشاهده خبر

پنج شنبه 14 دی 1402

عملیات تروریستی کرمان به خاطر عصبانیت از موفقیت جبهه مقاومت بود

مجله خبری «فرامتن» چهارشنبه 13 دی ماه با موضوع حادثه تروریستی کرمان، به صورت زنده از شبکه افق سیما پخش شد.

0

در بخش نخست برنامه، ارتباط تلفنی با بابک محمودی (رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر) برقرار شد؛ او با بیان اینکه 11 ایستگاه و 20 تیم امدادی از قبل برای مراسم سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی پیش‌بینی شده بود اظهار کرد: امدادگران بلافاصله بعد از هر دو انفجار در محل حادثه حضور یافتند و نسبت به انتقال پیکر مجروحان و کمک‌رسانی به مجروحان اقدام کردند.

او افزود: در جریان این دو انفجار، یک نفر از امدادگران هلال احمر که دختری نوجوان بود به شهادت رسید و دو نفر دیگر هم مجروح شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه امدادرسانی به مجروحان و جمع‌آوری اجساد شهدا بسیار سریع و کمتر از یک ساعت انجام شده است گفت: مشکلی برای امدادرسانی در میدان وجود ندارد و پایگاه‌های امدادی در آماده‌باش کامل هستند.

دولت تروریست آمریکا حامی اصلی تروریسم در منطقه است

در بخش بعدی، سید علیرضا آل داوود (پژوهشگر حوزه رسانه) در استودیوی فرامتن حضور یافت؛ او با رژیم صهیونیستی بعد از هفتم اکتبر در سه سطح امنیتی، انسانی و دفاعی شکست سختی از یک گروه کوچک شبه نظامی خورد خاطرنشان کرد: طبیعی است که در این شرایط، اسرائیلی‌ها دیوانه‌وار شروع به کشتار زنان و کودکان در غزه می‌کنند و عملیات تروریستی مختلف را یا خودشان در لبنان انجام می‌دهند یا اینکه با همکاری رژیم تروریست ایالات متحده و از طریق گروه‌های نیابتی، در ایران دست به عملیات می‌زنند.

او افزود: اینکه چرا این عملیات کورکورانه در سالگرد شهید سلیمانی و در جوار مزار او صورت گرفته، به شکست‌های متوالی آمریکا و رژیم صهیونیستی از محور مقاومت بر می‌گردد چون آمریکا و اسرائیل بعد از حضور حاج قاسم سلیمانی در سوریه و عراق، نتوانستند کمر راست کنند.

آل داوود با بیان اینکه چهار سال از ترور حاج قاسم گذشته ولی صهیونیست‌ها و آمریکا هنوز از اقدامات او عصبانی هستند گفت: در عین حال آنها دست به اقدامات کور و عملیات ترور چند کیلومتر دورتر از مزار حاج قاسم و خارج از حلقه‌های امنیتی انجام می‌دهند.

این پژوهشگر حوزه رسانه عنوان کرد: نیروهای امنیتی ایران در این هفته‌ها سنگ تمام گذاشتند تا اقدامات تروریستی در داخل کشور انجام نشود ولی دشمن آن قدر حقیر است که خارج از حلقه‌های امنیتی دست به ترور کور می‌زند.

او ادامه داد: دشمن آن قدر ضعیف و زبون عمل می‌کند که اصلا در حد و اندازه‌ای نیست تا ایران مستقیما وارد عمل شود، همین انصارالله و حماس برای مقابله با او کافی هستند، گروه‌هایی که سال‌هاست محاصره و تحریمند ولی بیش از 80 روز است که اسرائیل را زمین‌گیر کرده‌اند.

آل داوود با بیان اینکه آمریکایی‌ها بارها توسط ایران در منطقه تحقیر شده و ضربات سنگینی هم خورده‌اند گفت: دلیل اینکه عملیات‌های ایران اعلام نمی‌شود این است که شدت ضربات بالاست و آنها رویشان نمی‌شود بگویند، ما هم می‌دانیم ولی به خاطر سیاست‌های کلی کشور، اطلاع‌رسانی نمی‌شود.

او اضافه کرد: بعد از حمله به بیمارستان المعمدانی، رژیم صهیونیستی به خاطر فشار افکار عمومی جهان، همه چیز را انکار کردند؛ امروز هم بعد از پیام‌های مختلف کشورهای گوناگون به خاطر حادثه تروریستی کرمان، دست ایران باز است تا در هر زمان و به هر شکلی، از عوامل اصلی حادثه انتقام بگیرد.

آل داوود با اشاره به توانمندی‌های دفاعی ایران و ساخت انواع موشک‌ها و سلاح‌های پیشرفته توسط متخصصان داخلی گفت: حالا که این سلاح‌ها را داریم، باز هم تروریست‌ها در ایران اعمال مجرمانه انجام می‌دهند، بنابراین باید به این اصل توجه داشت که پشتیبان مذاکره و گفتمان، قدرت دفاعی بالاست.

حضور وزیر بهداشت در کرمان

در ادامه ارتباط تصویری مستقیم با بابک یکتاپرست (سخنگوی اورژانس کشور) برقرار شد؛ او گفت: حال برخی مصدومان حادثه تروریستی کرمان وخیم است؛ شخص وزیر بهداشت هم برای نظارت مستقیم بر روند خدمت‌رسانی در کرمان حضور یافته است.

او افزود: 60 تخت بیمارستانی در تهران آماده شده تا در صورت نیاز به درمان تکمیلی، مجروحان با اورژانس هوایی به پایتخت اعزام شوند.

یکتاپرست با بیان اینکه یک هواپیمای 130 هم از سوی هوانیروز برای انتقال مجروحان در نظر گرفته شده است گفت: سه تیم تخصصی شامل متخصصان و جراحان بیهوشی، قلب و عروق و جراحان عمومی آماده هستند تا به کرمان اعزام شوند.

سخنگوی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: برخی مصدومان و شهدا به خاطر وضعیت نامناسب و جراحات فراوان یا اختلال هوشیاری، هنوز شناسایی نشده‌اند ولی اسامی 43 نفر از مصدومان از طریق کانال اورژانس کشور در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

آخرین اخبار

رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها