مشاهده خبر

یک شنبه 10 دی 1402

جنگ غزه، یمن و مسئله ظهور

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین»، یکشنبه شب روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی - استاد حوزه و دانشگاه – حضور داشت.

او گفت: در بسیاری از کتاب‌های تاریخی، درگیری در فلسطین، زمینه‌ای است برای نبرد نهایی بین حق و باطل و آخرالزمان.

شجاعی خاطرنشان کرد: طوفان الاقصی جهشی به سمت ظهور و بسترساز همدلی میان امت حق به منظور آمادگی برای ظهور محسوب می‌شود آن هم بعد از یأسی که بین منتظران به وجود آمده بود.

به گفته این استاد حوزه و دانشگاه، همدلی جهانی و انزجار از صهیونیسم و استکبار جهانی، بزرگ‌ترین ضربه‌ای بود که طوفان الاقصی به هیمنه استکبار وارد کرد.

چرا همیشه گفته‌اند ظهور نزدیک است؟

شجاعی افزود: علائم با قواعد متفاوت است، برای ظهور امام عصر(عج) هم قواعدی وجود دارد و اگر در گذشته بحث از نزدیک ظهور شده، قواعد را در نظر نگرفته‌اند.

او ادامه داد: دو شرط اساسی برای ظهور ذکر شده؛ همدلی شیعیان و وفاداری آنها نسبت به امام عصر(عج)

راز وحدت اهل ایمان به عنوان شرط ظهور

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) بارها از حق مسلم خود گذشتند تا همدلی و وحدت میان مسلمانان به هم نخورد گفت: سنگ بنای قوانین الهی هم همدلی میان اهل ایمان است؛ و این مسئله آن قدر مهم است که اگر یک خانواده کافر همدل باشند، خداوند به آنها برکت می‌دهد و اگر خانواده‌ای مومن اینگونه نباشند، برکت از بین آنها می‌رود.

او اضافه کرد: اگر بخواهیم به برکت اصلی یعنی ظهور برسیم، باید یاد بگیریم اختلافات را کنار گذاشته و حتی همدلی را به شکست در کار اولویت بدهیم.

نقش یمنی‌ها در جنگ غزه و تحولات آخرالزمانی

شجاعی خاطرنشان کرد: در روایات اسلامی و در مورد ظهور آمده که یمن، نقش مهمی دارد؛ امروز هم می‌بینیم در جریان جنگ غزه، یمنی‌ها نقش خود را به درستی انجام می‌دهند.

او تصریح کرد: همانطور که بهترین تحلیل‌گران سیاسی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شوکه شدند، حالا هم از تاثیرگذاری جهانی یمن دچار شوک شده‌اند.

سرّ جمله عجیب امام خمینی(ره) در مورد خیانت مسئولان

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: اصولا اسلام مساوی با انتظار فرج است نه اینکه مهدویت بخشی از دین باشد و بخش‌های دیگر ارتباطی با آن نداشته باشند.

او با بیان اینکه در روایت است که روز قیامت از ما سوال می‌کنند آیا امام زمان شما، آواره و تنها بود یا نه و اگر جواب مثبت بدهیم، باید پاسخ این سوال را هم بدهیم که برای یاری او چه کار کرده‌ایم گفت: بر همین اساس بود که امام خمینی(ره) فرموده‌اند اگر مسئولان جمهوری اسلامی برای حکومت جهانی امام عصر(عج) زمینه‌سازی نکنند خائن هستند حتی اگر خدمت کرده باشند.

روح مشترک انسانی؛ پیاده‌روی اربعین و طوفان الاقصی

شجاعی با اشاره به روح مشترک انسانی و روح امام زمانی که در همه آدم‌ها هست عنوان کرد: همین مسئله آنها را به پیاده‌روی اربعین می‌کشاند؛ طوفان الاقصی آن معجزه‌ای که در اربعین دیده می‌شود را به حد انفجار رسانده و احساس همدلی جهانی را ایجاد کرده است، همان روح مشترک انسانی که از آن به فطرت یاد می‌شود.

 

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: یک هفته بعد از طوفان الاقصی، بیش از یک میلیون و 700 هزار پیامک به موسسه ما رسیده بود و پرسیده بودند که «مهدی» کیست؟!

دولت آمریکا هیچ تلاشی برای صلح در غزه نمی‌کند

در ادامه ارتباط زنده تصویری با جرمی کازمارو - تحلیل‌گر سیاسی از آمریکا – برقرار شد؛ او گفت: دولت ایالات متحده نقش مهمی در جنگ غزه دارد چون مهمات مختلف از جمله بمب‌های هوشمند را در اختیار اسرائیل قرار داده و تلاشی برای صلح و آتش‌بس انجام نمی‌دهد.

کازمارو خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی دست قدرت آمریکا در خاورمیانه است و در گذشته هم نیروی نیابتی ایالات متحده در غرب آسیا بود.

به گفته او، نتانیاهو یک دروغگوست، همه جهان می‌توانند ببینند که ارتش صهیونیستی چگونه مدارس و بیمارستان‌ها را بمباران می‌کنند، بنابراین اظهارات نخست وزیر اسرائیل در اخلاق‌مدار بودن ارتشش، کاملا کذب است.

تفاوت ماهوی سینمای مقاومت با سینمای جنگ

مسعود اطیابی - تهیه‌کننده و کارگردان – مهمان بعدی برنامه به افق فلسطین بود؛ او با بیان اینکه شاید اسیر مسائلی شده باشیم که سبب شود برخی موضوعات را فراموش کرده باشیم اظهار کرد: در حوزه مقاومت اما شرایط متفاوت است و از ابتدا تا اکنون، فعالیت‌های ما ادامه دارد.

اطیابی خاطرنشان کرد: در جهان‌بینی اسلامی، مسئله مقاومت معنایی متفاوت با دیگر مکاتب دارد، مثل آنچه در غزه می‌گذرد که نبرد نیروهای حماس را متفاوت از جنگیدن صهیونیست‌ها می‌دانیم.

به گفته او، به همین تناسب، سینمایی که به «مقاومت» می‌پردازد هم متفاوت از سینمای جنگ به شکل جهانی آن است.

هنرمندان و سلبریتی‌ها؛ سکوت یا اعتراض؟!

اطیابی با بیان اینکه هنرمندان بسیاری در کشورمان، فیلم‌های زیادی در ارتباط با دفاع مقدس و مسئله مقاومت ساخته‌اند عنوان کرد: بنابراین شاید درست نباشد که بپرسیم حالا کجا هستید؟ آنها واکنش خود را نشان داده‌اند.

او تصریح کرد: اوایل جریانی در حال شکل گرفتن بود که اعتراضی جمعی بین هنرمندان شکل بگیرد، ولی همان موقع هم سوالات بی ربط، سبب مأیوس شدن عده‌ای از آنها شد؛ نباید انتظار داشته باشیم شخصی که در گذشته اشتباهی کرده، حالا حتما بگوید «غلط کردم» تا برگردد!

مدعیان حقوق بشری که همیشه ساکتند

این تهیه‌کننده سینما با بیان اینکه مقر سازمان ملل در لبنان که آوارگان و کودکان در آن حضور داشتند توسط رژیم صهیونیستی بمباران شد گفت: این جنایت چگونه توجیه می‌شود؟

او ادامه داد: وقتی جامعه جهانی به چنین رژیمی اجازه داشتن بمب هسته‌ای می‌دهد، این حجم از سکوت یعنی حقوق بشر هیچ!

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها