مشاهده خبر

پنج شنبه 30 آذر 1402

ناهمسویی تصمیمات مدیران با واقعیت تولید

رییس اتحادیه فخاران گفت: مسئولان همسوی با واحد‌های تولیدی فعالیت نمی‌کنند؛ تولیدکننده‌ای که محصول خود را محاسبه و با یک قیمت مشخص می‌فروشد، نمی‌تواند با روند‌های سختگیرانه‌ای مانند افزایش گازبها به فعالیت خود ادامه دهد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب این برنامه به این اخبار اشاره شد: افتتاح خط تولید سی تی اسکن پیشرفته در مشهد، استفاده از نانوکاتالیست ایرانی در رآکتور تولید آمونیاک پتروشیمی هنگام، بهره‌برداری از ۸۴ طرح سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان، افتتاح چهار مدرسه در اردبیل، افزایش ۸۴ درصدی واحد‌های تولیدی در زنجان.

در بخش میز اصلی برنامه به موضوع آجرپزی و مشکلات آنان و با حضور کریم للوی، رییس اتحادیه فخاران تهران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: آجرپزی شغلی سخت و سنگین است و به صورت میانگین هر اجرپز روزانه بین هشت تا ده ساعت کار انجام می‌دهد.

وی افزود: روزانه حداقل دستمزد یک اجرپز ۶۰۰ هزار تومان است.

للوی گفت: در گذشته کار آجرپزی با مشقت و سختی‌های فراوانی همراه بود اما امروزه به لطف وجود دستگاه‌های پیشرفته این کار آسان‌تر از قبل شده است.

رییس اتحادیه فخاران تهران گفت: در گذشته در تهران حدود ۳۸۰ واحد آجرپزی وجود داشت اما امروزه به ۱۲۰ واحد رسیده که برخی نیز نیمه فعال هستند و تا زمانی که بازار باشد، فعالیت و اگر نبود تعطیل می‌کنند.

وی گفت: یکی از مشکلات جدی صنف ما گرانی گاز هست که مبلغ گازبهای کوره‌های آجرپزی با مبلغ گازبهای پتروشیمی یکی شده است.

للوی گفت: مسئولان همسوی با واحد‌های تولیدی فعالیت نمی‌کنند. تولیدکننده‌ای که محصول خود را محاسبه و با یک قیمت مشخص می‌فروشد، نمی‌تواند با روند‌های سختگیرانه‌ای مانند افزایش گازبها به فعالیت خود ادامه دهد.

وی افزود: قطعی گاز یکی از معضلاتی است که ما با آن مواجه هستیم. هر قطعی گاز از صد تا هفتصد هشتصد میلیون تومان ضرر مالی دارد که با اهرم فشاری که شرکت گاز دارد، ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه به موضوع مستند. بی‌حجابی اجباری و با حضور مهدی عشقی، مستندساز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: پشتوانه پژوهشی این مستند شامل هزار ساعت مصاحبه و گفتگو با خانم‌هایی است که در زمان رضاشاه مشمول قانون کشف حجاب بوده‌اند.

وی افزود: خط منع حجاب از پهلوی اول شروع و بعد به پهلوی دوم رسید و بسیاری از دختران آن زمان به دلیل همین قانون از حجاب بازماندند. این خط سیر امروز در غرب نیز وجود دارد و دختران با حجاب از تحصیل در مدارس و دانشگاه محروم می‌شوند.

برچسب ها :

آخرین اخبار

شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها