مشاهده خبر

یک شنبه 19 آذر 1402

ضربه مهلکی که طوفان الاقصی به لیبرالیسم زد

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» یکشنبه شب با موضوع نقش طوفان الاقصی در تقابل تمدنی اسلام و غرب، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، حسین مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو هیئت موسس جمعیت دفاع از ملت فلسطین مهمان برنامه بود.

او با بیان اینکه خدمت رهبری بودیم اظهار کرد: آنجا گفتم برای کار فرهنگی امکانات نداریم، ایشان فرمودند امکانات نمی‌خواهد، فریاد بزنید و مظلومیت فلسطین را بگویید؛ به فکرمان رسید طرح «فریاد» را طراحی و اجرایی کنیم؛ فریاد زدن برای مظلومیت فلسطین یکی از مهمترین موضوعات بود که سعی کردیم انجام بدهیم.

مظفر خاطرنشان کرد: در بیانیه‌ای عبارت «رژیم جعلی اسرائیل» را به کار برده بودم، یکی از آقایان (وزیر اسبق آموزش و پرورش) که با این مسئله مشکل داشت گفت دنیا به این نتیجه رسیده که باید دو حکومت در فلسطین وجود داشته باشد، جواب دادم اصولا دو حکومت وجود ندارد، یک سرزمین بوده که یک رژیم آمده و آنجا را اشغال کرده است.

او افزود: هنوز برخی دیدگاه‌ها وجود دارد که توجیه‌کننده نیست، دیدگاه‌هایی که اعتقاد دارند دو ملت و دو دولت وجود دارد و ما چرا باید خودمان را درگیر کنیم!

فلسطینی‌ها واقعا چقدر زمین به صهیونیست‌ها فروختند؟

مظفر همچنین با اشاره به شبهه فروش زمین‌ به صهیونیست‌ها توسط خود فلسطینی‌ها اظهار کرد: 66.5 هکتار از زمین‌های فلسطینی‌‌ها توسط حاکمیت انگلیس به صهیونیست‌ها داده شده، 60 هکتار توسط فئودال‌های فلسطینی فروخته شده و 30 هکتار هم توسط مردم که در نهایت همه اینها حدود 6 درصد فلسطین را تشکیل می‌دهد اما بعدها بیش از 54 درصد زمین‌ها را به رژیم صهیونیستی می‌دهند که اصلا منطقی نیست؛ در حال حاضر هم 7 میلیون صهیونیست، 90 درصد زمین را در اختیار دارند و بیش از هفت میلیون فلسطینی، تنها در 10 درصد سکونت دارند.

به گفته او، آنچه فلسطینی‌ها به صهیونیست‌ها فروختند، فقط 1.1 این سرزمین بوده که آن هم با فریبکاری انگلیسی‌ها صورت گرفته است.

وزیر اسبق آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نژادپرستی صهیونیست‌ها یک شعار نیست، بلکه آنها خود را فرزندان برگزیده خدا می‌دانند؛ حتی برای خود مرزی قائل نیستند و عقیده دارند خدا مرزهایشان را تعیین خواهد کرد.

به گفته او، از جمله اعتقادات صهیونیست‌ها این است که خداوند [نعوذ بالله] در آفرینش غیر یهودیان اشتباه کرده است!

مظفر خاطرنشان کرد: امروز فلسطینی‌ها به نمایندگی از همه مسلمانان و همه مردم دنیا در حال جنگ با این رژیم نژادپرست هستند.

هفت حمله حزب‌الله به اسرائیل تنها در یک روز

در بخش بعدی برنامه ارتباط زنده‌ای با حسن عظیم‌زاده (خبرنگار اعزامی به جنوب لبنان) برقرار شد؛ او گفت: امروز حزب‌الله هفت حمله علیه سرزمین‌های اشغالی انجام داده آن هم با موشک‌های برکان که سر جنگی آنها به 300 کیلوگرم می‌رسد.

عظیم‌زاده افزود: در 60 روز گذشته برای چهارمین بار از پهپادهای انتحاری توسط حزب الله علیه اسرائیل استفاده شده است؛ بر اثر این حملات، بسیاری از مناطق شمال، خالی از سکنه شده ولی لبنانی‌ها همچنان در جنوب این کشور باقی مانده‌اند.

او خاطرشنان کرد: در مقابل، صهیونیست‌ها با بمب‌های سنگرشکن به شهرک‌های جنوب لبنان حمله کردند.

بعد از بخش «اخبار» و مرور آخرین اتفاقات در نوار غزه؛ منصور واعظی دبیر اسبق شورای فرهنگ عمومی در برنامه حضور یافت.

چرا حمله موشکی به عین الاسد یک نقطه عطف تاریخی بود؟

او با بیان اینکه هفتم اکتبر، نقطه عطفی در تاریخ معاصر خواهد بود گفت: حمله موشکی به عین الاسد هم یک نقطه عطف در سال‌های بعد از انقلاب بود، آن هم در زمانی که هیچ کشوری حتی روسیه و چین، فکرش را هم نمی‌کردند که می‌شود یک پایگاه آمریکایی را زد، ولی بعد از آن دیدیم که ده‌ها حمله به پایگاه‌های آمریکایی صورت می‌گیرد.

واعظی افزود: طوفان الاقصی توانست جریان لیبرالی و اهدافی را که غرب ادعا می‌کرد کاملا زیر سوال ببرد، این اتفاق یک شکاف بزرگ در امپراطوری رسانه‌ای استکبار ایجاد کرد و اینک مردم غرب، حرفی بر خلاف حرف رسانه‌هایشان می‌زنند.

به گفته او، این شکاف حتی به هالیوود هم رسیده و هنرمندان آمریکایی هم در حمایت از فلسطین موضع‌گیر کرده‌اند.

عملکرد حماس در هفتم اکتبر بسیار معقول بود

پیتر فورد - سفیر سابق انگلیس در سوریه هم در بخشی دیگر از برنامه و طی ارتباط زنده تصویری اظهار کرد: آمریکایی‌ها یک فرمانده ایرانی (شهید سلیمانی) را ترور کردند ولی در سیاست‌های جمهوری اسلامی تغییری حاصل نشد، چون ایران به صورت قوی وارد عرصه شده و امروز هم در جنگ غزه و در مواجهه با رژیم صهیونیستی، نقش موثری دارد چون متحدان خود را برای مقابله با ارتش اسرائیل بسیج کرده است.

او افزود: سیاست آمریکا در منطقه کاملا شکست خورده و حتی بدتر از این به سرش آمده، چون پایگاه‌های ایالات متحده در سوریه به هدف حملات مستمر تبدیل شده‌اند.

سفیر سابق انگلیس در سوریه خاطرنشان کرد: حماس در گفتار و رفتار خود محتاط است و عملکرد معقولی دارد؛ آنها می‌دانستند چه کاری انجام می‌دهند و هدفشان هم کاملا در راستای مسئله فلسطین بود، چون برخی کشورهای اسلامی در حال عادی‌سازی روابط با اسرائیل بودند و اینطور به نظر می‌رسید که مسئله فلسطین در حال فراموش شدن است ولی حالا این موضوع دوباره به مسئله اول جهان و حتی فراتر از جنگ اوکراین تبدیل شده است.

به گفته او، در حوزه سیاست، رژیم صهیونیستی در همه سطوح شکست خورده و به عنوان یک رژیم یاغی شناخته شده و تنها آمریکا و برخی کشورهای غربی کنارش ایستاده‌اند هر چند امروز آمریکا هم منزوی شده است.

آخرین اخبار

حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها