مشاهده خبر

سه شنبه 14 آذر 1402

مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری

مدیر امور هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: مصرف گاز در بخش‌های تجاری طی سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است و نزدیک به ۲۵ میلیون متر مکعب مصرف نامتعارف وجود دارد

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب این برنامه به این خبرها اشاره شد: بهره‌برداری از ۳۳ طرح تولیدی در اردبیل، افتتاح دو مدرسه استثنایی در آذربایجان غربی، آبرسانی به ۴۹۷ روستای کرمان، احیای ۲۳ واحد تولیدی در استان لرستان، تامین ۹۰ درصد تجهیزات پالایشگاه پارس جنوبی از تولیدات داخل.

در بخش میز فرهنگ و هنر به فعالیت گروه جهادی باسطین و با حضور عباس عباس‌زاده، مسئول گروه جهادی باسطین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ابتدا فعالیت این گروه جهادی در سردشت آغاز شد و سپس در تهران فعالیت خود را ادامه داد.

وی افزود: فعالیت این گروه جهادی در حوزه عمرانی و فرهنگی است و با توجه به شناسایی نیازهای منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنیم، خدمات عام‌المنفعه ارایه می‌شود.

در بخش میز اصلی برنامه به موضوع افزایش مصرف گاز و با حضور مسلم رحمانی، مدیر امور هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در سال گذشته ۲۳۰ میلیارد متر مکعب مصرف گاز در بخش‌های مختلف بوده است.

رحمانی افزود: سال گذشته مصرف گاز به دلیل موج سرمای طولانی مدتی که وجود داشت مصرف افزایش پیدا کرد.

وی افزود: اکثر مردم جزء مصرف کنندگان کم مصرف به شمار می‌روند و فقط ۱.۲ درصد پر مصرف در کشور هستند.

رحمانی گفت: بر اساس سیاست‌های شرکت ملی گاز، امسال تشویق‌هایی به منظور بهینه‌سازی مصرف گاز تدبیر شده است

وی افزود: با تحقیقات میدانی که انجام داده‌ایم متوجه شدیم در بخش پرمصرف‌ها نزدیک به ۸۵ درصد از مصارف غیر متعارف هست و این موضوع حتی در روستاها نیز وجود دارد.

وی گفت: با اقدامات اصلاح قیمت در بخش پرمصرف‌های گاز، در سال ۱۴۰۰ حدود سه درصد پرمصرف داشتیم اما الان ۱.۲ درصد پرمصرف داریم.

رحمانی افزود: بالاترین مبلغ گاز در سال گذشته در یکی از شهرهای استان یزد بود که ۵۰ میلیون تومان بود.

وی گفت: طبق دستورالعمل دولت برای بخش عمومی مصرف گاز مانند ادارات و... باید ۲۰ درصد از بازه مشابه سال قبل صرفه جویی شود.

وی افزود: مصرف گاز در بخش‌های تجاری طی سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است و نزدیک به ۲۵ میلیون متر مکعب مصرف نامتعارف وجود دارد

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها