مشاهده خبر

پنج شنبه 9 آذر 1402

پیشگیری از سرطان از نگاه حکما

یک متخصص طب سنتی گفت: سرطان به معنای رشد بی‌رویه سلول‌های بدن است و ما روزانه در معرض سرطان هستیم.

1

برنامه انارستان با موضوع سرطان و با حضور دکتر سمیه اسحاقی، پزشک و متخصص طب سنتی روز سه‌شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: سرطان به معنای رشد بی‌رویه سلول‌های بدن است.

این متخصص طب سنتی افزود: ما روزانه در معرض سرطان هستیم. یکی از دلایل ایجاد سرطان، ژنتیک و تغییرات ناگهانی سلول‌های بدن است که سلول از شکل طبیعی خود خارج می‌شود.

اسحاقی گفت: همچنین از دیگر دلایل ایجاد سرطان، استفاده از سیگار، مواد غذایی که افزودنی زیاد دارد، فست فود‌ها و ... است و تأکید می‌شود که میزان مصرف کاهش بیابد.

وی گفت: بدن ما یک قوه‌ای دارد به اسم قوه مدبره که وقتی یک عامل خارجی آسیب زننده وارد بدن می‌شود از خودش دفاع می‌کند. ما روزانه در برابر این سرطان هستیم و به دلیل همین قوه مدبره به سلامت از آن عبور می‌کنیم اما گاهی به دلیل عدم رعایت سبک زندگی سالم، بدن دیگر توانایی مقابله با سرطان را ندارد.

این متخصص طب سنتی افزود: غذا که وارد بدن می‌شود اولین هضم در معده انجام می‌شود. سپس وارد کبد می‌شود ماحصل اقدامات کبد که به آن خلط‌های چهارگانه گفته می‌شود به عروق می‌رود و سپس وارد عضو می‌شود.

اسحاقی گفت: اگر در هرکدام از این مسیرها خلل باشد، خلط خوب تولید نمی‌شود. اگر عضو ضعیف شده باشد، پذیرای خلط نخواهد بود و بدانباشت اتفاق می‌افتد.

وی گفت: اعضای بدن چهار قوه دارند: جاذبه، دافعه، هاضمه و ماسکه و در سرطان قوه هاضمه سلول ضعیف شده و نمی‌تواند خلط وارد شده را هضم کند. همچنین قوه دافعه آن نیز ضعیف شده و مواد در آن تجمع می‌کند

این متخصص طب سنتی افزود: خلط سودا که خلط سرد و خشک است بیشترین علت سرطان به شمار می‌رود.

اسحاقی گفت: اینکه دائما توصیه شده است که سبک زندگی سالم داشته باشیم یا اصول شش‌گانه سلامت را حفظ کنیم به خاطر این است که چرخه زندگی صحیح باشد و از بروز سرطان جلوگیری کنیم.

وی گفت: تغذیه‌ای که صفرازا و سودازا است مانند ترشی و شوری می‌تواند بر ایجاد خلط نامناسب کمک کند.

این متخصص طب سنتی افزود: اطرافیان کسی که دچار سرطان است باید مراقب آن فرد باشند به این معنی که آرامش داشته باشند و اینگونه نباشد که فکر کنند کاری از دست آنان بر نمی‌آید و یا کاری از دست پزشک ساخته نیست.

اسحاقی گفت: تحقیقاتی انجام شده است که نشان می‌دهد برخی گیاهان دارویی برای درمان سرطان موثر است و مانع از تکثیر رده‌های سلولی می‌شوند.

وی گفت: یکی از گیاهانی که برای درمان سرطان موثر بوده، زعفران است. زعفران مقوی اعضای بدن به شمار می‌رود.

این متخصص طب سنتی افزود: یکی دیگر از گیاهانی که برای سرطان موثر می‌باشد زیتون و روغن زیتون است.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها