مشاهده خبر

سه شنبه 30 آبان 1402

دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه!

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: در کشورهای اروپایی، نوعی دوگانگی در مورد فلسطین و رژیم صهیونیستی وجود دارد. دولت‌ها از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند یا حداقل این است که سکوت کرده‌اند ولی ملت‌ها اینگونه نیست، حتی اگر مسلمان هم نباشند.

1

برنامه به افق فلسطین با پوشش آخرین تحولات در غزه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه محبوبه بلباسی، همسر شهید مدافع حرم محمد بلباسی مهمان برنامه بود.

وی گفت: رژیم صهیونیستی کار ما را راحت کرد. همواره بچه کوچک من می‌گفت چرا می‌گوییم مرگ بر ر اما با واقعیتی که رژیم صهیونیستی از خود نشان داد، امروز دیگر دنیا از این رژیم متنفر هستند.

وی افزود: مردم غزه سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند. رژیم صهیونیستی تا یک جایی می‌تواند از فناوری رسانه‌ای استفاده کند اما بالاخره یک جایی حقیقت انسانی پدیدار می‌شود.

مهمان دیگر این برنامه مهدی دانشمند از خطیبان و واعظان بود.

وی گفت: هیچ تاریکی به اندازه جهل وجود ندارد. کسی که بصیرت دارد تلاش می‌کند که در فضای دشمن فعالیت نکند. اگر بخواهیم امام زمانی باشیم، باید اخلاق و عقل را با یکدیگر داشته باشیم.

وی افزود: در مساجدی که درباره دشمن روشنگری نشود و فقط نماز خواند، همان مسجد صهیونیستی است که حاضر است گنبد آن را طلا و کف آن را گرانیت کند.

دانشمند گفت: دشمن به دنبال این است که مردم را ناامید کند. ما باید بدانیم که رژیم صهیونیستی مشکل با مسلمانان ندارد با همه دنیا مشکل دارد. آن‌ها خانه مسلمان را با حیوان مقایسه می‌کنند. آن‌ها خود را اربابان دنیا می‌دانند. حتی سلام کردن به مسلمان را حرام می‌دانند و می‌گویند اگر مسلمانی به چاه افتاد واجب است که سنگی در آن بیندازیم تا نتواند از چاه بیرون بیاید.

وی گفت: دین زمانی به درد می‌خورد که به انسانیت برسد. هر انسان آزادی خواه و پاک از جنایت متنفر است. رژیم صهیونیستی تلاش کرد اخبار به مردم نرسد. مخالفت با صهیونیست‌ نشانه فهم ما است و ما برای اینکه بگوییم انسان هستیم و فطرت پاک داریم باید هر روز نسبت به این اتفاق واکنش نشان دهیم.

برونو بیکلینی، استاد دانشگاه در برزیل مهمان دیگر این برنامه بود. وی در ارتباط برخط با افق فلسطین گفت: در کشورهای اروپایی، نوعی دوگانگی در مورد فلسطین و رژیم صهیونیستی وجود دارد. دولت‌ها از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند یا حداقل این است که سکوت کرده‌اند ولی ملت‌ها اینگونه نیست، حتی اگر مسلمان هم نباشند . آن‌ها شاهد این اتفاقات هستند و اعتراض می‌کنند.

وی گفت: وضعیت خاصی بر غرب آسیا حاکم است ولی آنچه در حال وقوع  پذیرفتنی نیست، وقتی از نظر منطقی به این قضیه نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که جنگ در منطقه رخ داده است و نشانه آن نسل‌کشی رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: به نظر من حزب‌الله لبنان عملکرد هوشمندانه‌ای دار  و گروه‌های مقاومت هم تغییر رویکرد نداده‌اند؛ کار مقاومت در مناطق مختلف، نا امن کردن پایگاه‌های آمریکا است.

انسیه خزعلی، معاون رییس جمهور مهمان دیگر این برنامه بود.

وی گفت: ایمان قلبی که در قلوب این مردم فلسطین هست، عامل اصلی مقاومت مردم است. خیلی تلاش کردند که مردم را علیه مقاومت بشورانند اما این اعتقاد مانع از این شد.

وی افزود: گاهی ما مقاومت را فقط در جبهه‌ها می‌بینیم در حالی که مقاومت ‌و تحمل این فشار در پشت جبهه ‌و خم به ابرو نیاوردن نیز بسیار مهم است.

خزعلی گفت: فرق زن صهیونسیت با زن غزه در این است که زن صهیونیست تجهیز می‌شود که تجاوز کند اما زن فلسطینی مجهز می‌شود تا از خود دفاع کند. کشورهای اسلامی از طرق مختلف باید همه جوره ارتباطات خود را این رژیم قطع کند.

وی گفت: ما در جنگ رسانه نباید خود را تضعیف کنیم و ما امروز بیش از هرچیزی نیازمند انسجام هستیم. رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد انواع اختلاف بین همه مسلمان است.

قاسم صرافان، شاعر مهمان دیگر این برنامه بود. وی گفت: این حجم از قساوت و اتفاقات باورنکردنی باعث شد که خیلی‌ها تحت تاثیر قرار بگیرند و بی‌تفاوت از کنار آن عبور نکنند

آخرین اخبار

نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها