مشاهده خبر

سه شنبه 30 آبان 1402

روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی

متخصص طب سنتی گفت: درد قاعدگی مشکل شایعی است، اگر مشکل بیماری خاصی نباشد که باید حتما بررسی شود، این درد ناشی از سردی رحم است و باید تدابیر دوران قاعدگی را رعایت کرد.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخ‌گویی به سوالات پزشکی مردم و با حضور دکتر مژگان تن‌ساز روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: در خواب، مزاج موثر است و کودکان به خواب بیشتری نیاز دارند اما در کودکان هم طیف وجود دارد. یعنی آن‌هایی که دارای مزاج گرم‌تر هستند، لاغرتر هستند به خواب کمتری به نسبت کودکانی وزن بیشتری دارند، نیازمندند اما همه بچه‌ها به خواب مناسب در شب نیاز دارند و اگر دیر بخوابند از نظر رشد دچار مشکل می‌شوند. محیط باید کاملا مناسب برای خواب باشد و وقتی تلوزیون و چراغ‌ها روشن هستند نمی‌توان انتظار داشت که آن‌ها به موقع بخوابند.

این متخصص طب سنتی گفت: بیماری‌های التهابی روده ناشی از نامناسب بودن سبک زندگی است. از مواد غذایی یا کارهایی که باعث تشدید التهاب می‌شود. استرس، دیرخوابی و مصرف گوشت قرمز و گوشت‌هایی هضم سنگینی دارند، باعث تشدید این التهاب می‌شود. قند و شکر نیز باعث گردش خون بیشتر و این التهاب را افزایش می‌دهد. بارهنگ می‌تواند به کاهش التهاب روده موثر کمک کند.

تن‌ساز افزود: قند بالا ممکن است دچار سندروم متابولیک کند رعایت اصول سبک زندگی سالم بسیار می‌تواند در این موضوع موثر باشد زیرا اگر به آن توجه نشود به خصوص در میان خانم‌ها به سندروم تخمدان ممکن است تبدیل شود.

وی گفت: برای دفع سنگ کلیه مواردی که می‌تواند فضای عبور سنگ را گشادتر کند، انجام داد. بادکش لغزان و مواد غذایی که شلی ایجاد می‌کند مانند دمنوش پنیرک یا روغن مالی بذر کتان بسیار موثر است. کسی که مشکل سنگ کلیه دارد باید در سبک تغذیه خود به شدت دقت کند. آب پس از خواب، آب بعد از حمام، بین غذا، بعد از غذا و آب یخ برای این افراد ممنوع است. نان فتیر و نان‌هایی که برنیامده است نیز برای این افراد ممنوع است. مصرف گوشت‌ها و مواد غذایی غلیظ منع مصرف دارد. مواد غذایی لطیف مانند گوشت پرندگان، کبک، بلدرچین باید در این افراد بیشتر شود. ماش و نخود در غذاهای این افراد اضافه شود بهتر است.

این متخصص طب سنتی گفت: درد قاعدگی مشکل شایعی است، اگر مشکل بیماری خاصی نباشد که باید حتما بررسی شود، این درد ناشی از سردی رحم است. باید تدابیر دوران قاعدگی را رعایت کرد. دخترخانم‌های جوانی که حساس‌تر هستند، شست و شوی بیشتری دارند اما باید شست و شو در این دوران بسیار کم شود حتی در برخی از کتاب‌ها گفته می‌شود که حتی دست‌ها با آب سرد شسته نشود. روی جای سرد ننشینند، با پای بدون جوراب روی سرامیک سرد راه نروند نکات جدی است که باید رعایت کنند. لباس کوتاه نپوشند، اگر ظرف می‌شورند، جلوی لباس آن‌ها خیس نشود. شب‌ها موقع خواب شکم بیرون نباشد و سرد نشود. مصرف سردی‌ها در این دوران استفاده نکنند. استفاده از روغن‌های گرم مانند روغن بابونه در دوران پاکی زیر ناف مالیده شود. دمنوش بابونه در دوران پاکی نیز استفاده شود که می‌تواند به کاهش دردهای قاعدگی بسیار کمک کند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از روغن زنجبیل به اندازه خوردن آن در کاهش درد قاعدگی موثر است. این موارد به شدت به جای قرص‌های مسکن می‌تواند موثر باشد.

تن‌ساز افزود: کسانی که دارای سردردهای عصبی دارند، با هر استرسی این دردها افزایش می‌یابد. در سردردهای عصبی، انقباض در رگ‌ها و عدم خون‌رسانی مناسب را به همراه دارد و ایجاد سردرد می‌کند. اسپاسم‌های موجود در کتف می‌تواند باعث ایجاد این دردها در سر شود. بادکش می‌تواند برای کاهش این درد موثر است.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها