مشاهده خبر

پنج شنبه 25 آبان 1402

بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: پشت فروشگاه‌های بزرگ فروش لوازم خانگی بانک‌ها هستند و بدون پشتوانه بانک نمی‌توان چنین زمین‌هایی با مساحت ۲۰ هکتار در یک منطقه از تهران خریداری کرد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهار شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به این خبرها اشاره شد: واگذاری ۲۵ هزار هکتار برای پرورش میگو در هرمزگان، راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در ۱۵ روستای زنجان، احیای کارگاه آجرپزی آبدانان، افزایش پنجاه هکاری گلخانه‌های چهارمحال و بختیاری، بهره‌برداری سینما سیمرغ در بوکان، احداث ۱۰ سالن ورزشی در هرمزگان، احداث دهکده گردشگری دشت بهشت در قم

در بخش بعدی این برنامه به موضوع خانواده و فعالیت‌های مجمع ملی خانواده و باحضور سیدمحمد حسین چاوشیان، دبیر مجمع ملی خانواده پرداخته شد.

وی گفت: خانواده تراز در سه سطح تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده بر گرفته از دیدگاه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: متاسفانه نگاه ما به خانواده تک ساحتی است اما در مجمع ملی خانواده ما نگاه جامعی به خانواده داریم و تلاش می‌کنیم همه جانبه به خانواده نگاه کنیم و ماموریت‌های خود را انجام دهیم.

در بخش میز اصلی این برنامه به مشکلات صنف لوازم خانگی و فروشندگان آن و با حضور اکبر پازوکی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ما گرانی در هر موضوع و صنفی داریم اما گران‌فروشی نداریم. همان‌قدر که قدرت خرید مردم تنزل پیدا کرده است قدرت خرید فروشگاه‌دار هم تنزل پیدا کرده است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در صنف ما وجود دارد، تبلیغاتی است که در سطح شهر وجود دارد و مردم را از رفتن به فروشگاه‌های مختلف برحذر کرده و همه کالاها را در یک فروشگاه می‌فروشند.

پازوکی گفت: ما تا سال ۱۳۹۶ وضعیت خوبی داشتیم و با هر ترتیبی می‌توانستیم خرید خود را اعتباری تهیه کرده و به دست مردم برسانیم اما از سال 97 به بعد گرفتاری‌ها شروع شد و واردات به یکباره متوقف شد.

وی گفت: در گذشته با صد میلیون تومان می‌شد یک جهیزیه کامل تهیه کرد اما امروز فقط یک یخچال هفتاد میلیون تومان است.

وی افزود: فروشگاه‌های بزرگ به ما ضربه می‌زنند. آنها با قسطی فروشی و کارهایی که انجام می‌دهند باعث شدند که به کسب‌وکارهای ما آسیب وارد شود.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: پشت فروشگاه‌های بزرگ فروش لوازم خانگی بانک‌ها هستند و بدون پشتوانه بانک نمی‌توان همچین فروشگاه‌هایی با مساحت ۲۰ هکتار در یک منطقه از تهران خریداری کرد.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها