مشاهده خبر

پنج شنبه 25 آبان 1402

بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: پشت فروشگاه‌های بزرگ فروش لوازم خانگی بانک‌ها هستند و بدون پشتوانه بانک نمی‌توان چنین زمین‌هایی با مساحت ۲۰ هکتار در یک منطقه از تهران خریداری کرد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز چهار شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به این خبرها اشاره شد: واگذاری ۲۵ هزار هکتار برای پرورش میگو در هرمزگان، راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در ۱۵ روستای زنجان، احیای کارگاه آجرپزی آبدانان، افزایش پنجاه هکاری گلخانه‌های چهارمحال و بختیاری، بهره‌برداری سینما سیمرغ در بوکان، احداث ۱۰ سالن ورزشی در هرمزگان، احداث دهکده گردشگری دشت بهشت در قم

در بخش بعدی این برنامه به موضوع خانواده و فعالیت‌های مجمع ملی خانواده و باحضور سیدمحمد حسین چاوشیان، دبیر مجمع ملی خانواده پرداخته شد.

وی گفت: خانواده تراز در سه سطح تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده بر گرفته از دیدگاه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: متاسفانه نگاه ما به خانواده تک ساحتی است اما در مجمع ملی خانواده ما نگاه جامعی به خانواده داریم و تلاش می‌کنیم همه جانبه به خانواده نگاه کنیم و ماموریت‌های خود را انجام دهیم.

در بخش میز اصلی این برنامه به مشکلات صنف لوازم خانگی و فروشندگان آن و با حضور اکبر پازوکی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ما گرانی در هر موضوع و صنفی داریم اما گران‌فروشی نداریم. همان‌قدر که قدرت خرید مردم تنزل پیدا کرده است قدرت خرید فروشگاه‌دار هم تنزل پیدا کرده است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در صنف ما وجود دارد، تبلیغاتی است که در سطح شهر وجود دارد و مردم را از رفتن به فروشگاه‌های مختلف برحذر کرده و همه کالاها را در یک فروشگاه می‌فروشند.

پازوکی گفت: ما تا سال ۱۳۹۶ وضعیت خوبی داشتیم و با هر ترتیبی می‌توانستیم خرید خود را اعتباری تهیه کرده و به دست مردم برسانیم اما از سال 97 به بعد گرفتاری‌ها شروع شد و واردات به یکباره متوقف شد.

وی گفت: در گذشته با صد میلیون تومان می‌شد یک جهیزیه کامل تهیه کرد اما امروز فقط یک یخچال هفتاد میلیون تومان است.

وی افزود: فروشگاه‌های بزرگ به ما ضربه می‌زنند. آنها با قسطی فروشی و کارهایی که انجام می‌دهند باعث شدند که به کسب‌وکارهای ما آسیب وارد شود.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: پشت فروشگاه‌های بزرگ فروش لوازم خانگی بانک‌ها هستند و بدون پشتوانه بانک نمی‌توان همچین فروشگاه‌هایی با مساحت ۲۰ هکتار در یک منطقه از تهران خریداری کرد.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها