مشاهده خبر

پنج شنبه 25 آبان 1402

مستندهای آدینه این هفته افق

در پایان این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

0

مستند «۱۸ تحت تعقیب» به شیوه‌ای مضحک از تلاش‌های اسرائیلی‌ها برای مقابله با مردم فلسطین در جریان انتفاضه اول سخن می‌گوید. عامر الشوملی کارگردان فلسطینی این مستند است.

«۱۸ تحت تعقیب» ماجرای مقاومت در یک روستاست. اهالی یک روستای فلسطین با پرورش ۱۸ گاو و تولید «شیر انتفاضه»، محصولات لبنی رژیم صهیونیستی را تحریم کردند. اکنون مقامات این رژیم برای پیدا کردن آن ۱۸ گاو تلاش می‌کنند. این مستند پنجشنبه ساعت 16 به روی آنتن افق می‌رود.

سنگ، نماد مبارزه فلسطینی‌ها علیه صهیونیست‌هاست؛ مبارزه‌ای دائمی تا رسیدن به پیروزی نهایی و هر چند تنها سلاحی باشد که در مقابل انواع تجهیزات نظامی و به روز دشمن بتوان از آن استفاده کرد. مستند «عدالت سنگی» روایتی است از انتفاضه ملت فلسطین و جنگ نابرابر آنها مقابل اسرائیلی‌ها. در این مستند که به دستگیری مبارزان جوان فلسطینی می‌پردازد، شاهد روایت شخصی هستیم به نام فاتح محفوظ که تجربه ۸۲ روز اسارت در بند زندان‌های صهیونیست‌ها را دارد.

در بخشی دیگر از مستند به فعالیت‌های وکیلی استرالیایی اشاره می‌شود؛ او پویشی راه انداخته تا صدای مظلومیت فلسطین را به جهان برساند. در واقع این وکیل تلاش می‌کند دنیا را متوجه این حقیقت کند که دستگیری نوجوانان فلسطینی نقض حقوق بشر است. مستند عدالت سنگی را می‌توانید پنجشنبه این هفته 25 آبان ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه افق تماشا کنید.

مستند «روشنایی زندگی» به گفت و گو با نزدیکان و شاگردان علامه به  زندگی و زمانه این حکیم، فیلسوف، متکلم و و مولوی‌شناس معاصر ایران پرداخته است. این مستند مروری بر زندگی علامه محمد تقی جعفری از زبان نزدیکان و شاگردان اوست که پنجشنبه ساعت 19 به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند «مرزهای نامرئی» از جنایاتی صحبت می‌کند که آمریکا، در شرق سوریه مرتکب می‌شود و آن را تحت عناوینی مثل «خطای جنگی» توجیه می‌کند یا هر کدام را بتواند پنهان می‌کند. علاقه مندان می‌توانند این مستند را پنجشنبه این هفته ساعت 19:30 به تماشا بنشینند.

«5 دوربین شکسته» ساخته عماد برنات اکنون به یکی از مشهوترین مستندهای ساخته شده درباره فلسطین تبدیل شده است. برنات کشاورزی فلسطینی است که با تهیه دوربین فیلمبرداری از اشغال زمین‌های فلسطینیان توسط نیروی‌های اشغالگر صهیونیست فیلمبرداری می‌کند. پنج دوربین شکسته یادآور دفعاتی است که وی توسط نیروی‌های اسرائیلی مورد حمله قرار گرفته و دوربینش شکسته شده است. مستند «5دوربین شکسته» جمعه این هفته ساعت 16 به روی آنتن افق سیما می‌رود.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها