مشاهده خبر

سه شنبه 23 آبان 1402

آیا پارکینسون درمان می‌شود؟

یک متخصص طب سنتی گفت: امروزه داروهایی برای پارکینسون هست که این بیماری را کنترل می‌کند اما در طب سنتی یک سری راهکارها برای درمان هست. یکی از راه‌کارهای موثر در درمان پارکینسون، خواب درست و به موقع است.

1

برنامه انارستان با موضوع پاسخگویی به سوالات پزشکی مردم و با حضور دکتر حسن اکبری، پزشک و متخصص طب سنتی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: پوشیدن لباس‌های شاد و رنگی بسیار در طب سنتی توصیه شده است. لباس‌های رنگی باعث ایجاد نشاط و شادی می‌شود.

اکبری افزود: بزرگی شکم نشانه غلبه بلغم است و باید از خوردن سردی‌ها و تری‌ها خوداری شود.

این متخصص طب سنتی گفت: کسانی که شکم دارند، با خوردن آب ولرم رو به گرم می‌توانند به شکم تخت دست پیدا کنند.

وی گفت: یکی از دلایل و نشانه‌های سوزش در محل کبد، احتقان کبد یا چرب شدن آن است.

همچنین باید گفت که دلیل ورم‌های موضعی ناشی از روماتیسم یا تخریب مفصلی است.

اکبری افزود: در طب سنتی بیشتر بر روی اصلاح سبک زندگی تأکید می‌شود و در مراحل بعدی داروهای گیاهی توصیه می‌شود.

وی در خصوص درمان بیماری پارکینسون گفت: طبق فرمایش پیامبر، برای هر دردی، هفتاد درمان وجود دارد. امروزه داروهایی برای پارکینسون هست که این بیماری را کنترل می‌کند اما در طب سنتی یک سری راهکارها برای درمان هست. اساسا لرزش ناشی از ضعف در اعضای اصلی بدن یعنی قلب، مغز و کبد است. یکی از راه‌کارهای موثر در درمان پارکینسون، خواب درست و به موقع است. همچنین ورزش و تغذیه مناسب برای این بیماری کاملا موثر است.

اکبری گفت: اگر کسی صبح‌ها دارای مفاصل خشک هستند و صبح‌ها یک ساعت طول می‌کشد تا مفصل باز شود باید حتما به پزشک متخصص مراجعه و درمان شود. گاهی ممکن است خشکی نبوده بلکه ورم مفاصل و درد باشد، باید از نظر روماتیسم بررسی شود.

این متخصص طب سنتی گفت: زعفران، هل، دارچین، نعناع، پونه، آویشن، بادرنجویه، چای کوهی جایگزین‌های بسیار مناسبی برای چای سیاه هستند.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها