مشاهده خبر

دو شنبه 22 آبان 1402

آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: برای درمان آرتروز باید نگاهی به اعضای درونی بدن نیز باید داشته باشیم و معمولا کسانی که آرتروز دارند، یک اختلال داخلی هم دارند.

0

برنامه انارستان با موضوع و با حضور کامران محلوجی، محقق طب سنتی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

محلوجی گفت: خشکی مفاصل ناشی از ریزش ماده گرم است. گاهی اوقات هم به دلیل ریزش ماده سرد و بلغمی است که در زانو ایجاد می‌شود.

وی افزود: علت اصلی ماده عملکرد بد اعضای داخلی است. یعنی مثلاً وقتی گوارش عمل خود را به درستی انجام نمی‌دهد، این مواد وارد مفاصل می‌شود. مثلاً اگر کلیه که وظیفه آن خارج کردن رطوبت بدن است، کار خود را به درستی انجام ندهد، مواد زائد از بدن دفع نشده و در مفاصل خود را نشان می‌دهد.

این محقق طب سنتی گفت: بنابراین برای درمان آرتروز ما نگاهی به اعضای درونی بدن نیز باید داشته باشیم و معمولا کسانی که آرتروز دارند، یک اختلال داخلی هم دارند.

وی گفت: اکثر کسانی که آرتروز دارند، معمولا مشکل زمینه گوارش دارند.

محلوجی گفت: بدن اگر حرارت خوبی داشته باشد تلاش می‌کند که رطوبت بدن را تنظیم کند وقتی حرارت کاهش پیدا می‌کند اتفاقی که می‌افتد این است که نمی‌تواند کار خود را انجام دهد به همین خاطر از میانسالی عمدتا اتفاق می‌افتد لذا این موضوع با کاهش حرارت غریزی بدن ارتباط مستقیم دارد.

وی افزود: با این اتفاق بدن تلاش می‌کند مواد زائد را به سمت اعضای رئیسه بدن نفرستد لذا در مفاصل که مناطق کم‌خطر بدن هستند، نفوذ می‌کند.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: هرجا که مفاصل وجود دارد، احتمال آرتروز وجود دارد اما از نظر شیوع بیشتر در زانو است زیرا خون رسانی مناسب ندارد و بزرگترین مفصل بدن وجود داشته باشد.

محلوجی گفت: کسانی که زیاد مینشینند باعث می‌شود گردش مواد به خوبی در بدن شکل نگیرد و باعث بروز آرتروز می‌شود.

وی افزود: ورزش‌های حرفه‌ای هم به بدن آسیب می‌زند و مفاصل را درگیر می‌کند و وقتی حرارت بدن کاهش می‌یابد همه افراد از جمله ورزشکاران دچار آرتروز می‌شوند.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: یکی از راه‌های شناخت آرتروز گرم و سرد این است که وقتی دست می‌گذاریم اگر مفصل گرم بود، ریزش گرم است و اگر سرد است ریزش سرد است و باعث آرتروز سرد و گرم می‌شود.

محلوجی گفت: روغن بابونه یا زیتون بکر عملکرد خوبی برای آرتروز زانو دارند.

وی افزود: مسهل‌ها مانند سرنجان می‌تواند برای خروج مواد زاید در زانو موثر باشد.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: روغن‌های رایج مانند بادام تلخ می‌تواند برای تقویت حرارت بدن موثر باشد.

وی گفت: ترکیب روغن بابونه و زردچوبه برای درمان فوری دردهای ورمی زانو موثر باشد

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها