مشاهده خبر

دو شنبه 22 آبان 1402

جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

یک پژوهشگر تاریخ گفت: رژیم صهیونسیتی از ابتدای شکل‌گیری تا به امروز به جای اینکه مستقیم و بر اساس قواعد جنگی با نظامیان بجنگد، زنان و کودکان بی‌دفاع را از بین می‌برد تا رعب و وحشت ایجاد کند و مردم از جنگیدن با این رژیم دست بکشند.

0

برنامه به افق فلسطین با پوشش اتفاقات جاری در غزه و با حضور مهمانان و کارشناسان روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه، احسان صالحی، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت توضیحاتی پیرامون سفر رییس جمهور به عربستان ارائه کرد.

وی گفت: دیدارهای رییس جمهور به محض ورود به ریاض آغاز و با مقامات مختلف سیاسی ملاقات‌های فشرده داشت.

وی افزود: در اجلاس اضطراری سران کشورهای اسلامی، رییس جمهور نطق قابل توجهی داشت و ده پیشنهاد مهم و فوری برای توقف جنگ در فلسطین را ارائه کرد.

در بخش بعدی این برنامه یعقوب توکلی، مورخ و پژوهشگر تاریخ توضیحاتی درباره روند شکل‌گیری رژیم صهیونسیتی ارایه کرد.

وی گفت: روند شکل‌گیری کشورها بر مبنای روابط قومی و قبیله‌ای و حضور بومیان یک منطقه است و پس از آن دولت تشکیل می‌شود اما رژیم صهیونسیتی برعکس است یعنی ابتدا برای آن دولت تشکیل دادند و سپس افراد را از سراسر دنیا به این منطقه آوردند.

وی افزود: رویه رژیم صهیونسیتی در جنگ، رویه جنگ کثیف است و این موضوع از ابتدای پیدایش این رژیم وجود داشته است. این رژیم از ابتدای شکل‌گیری تا به امروز به جای اینکه مستقیم و بر اساس قواعد جنگی با نظامیان بجنگد، زنان و کودکان بی‌دفاع را از بین می‌برد تا رعب و وحشت ایجاد کند و مردم از جنگیدن با این رژیم دست بکشند.

این مورخ گفت: چیزی که طوفان الاقصی با خود به همراه داشت در هم شکستن نظام اداری و نظامی رژیم صهیونسیتی است و یکی از دلایل کوتاه نیامدن نتانیاهو این است که می‌داند دیگر نخست وزیر نیست.

در بخش دیگر این برنامه گنجی، فعال رسانه‌ای مهمان این برنامه بود.

وی گفت: با همه تلاش‌هایی که دستگاه رسانه غرب انجام داد و همه را بسیج کرد تا چهره رژیم صهیونسیتی را تطهیر کند اما می‌بینیم که چگونه حقیقت راه خود را باز کرده و به مردم می‌رسد.

گنجی گفت: اگر هشتاد درصد مسلمان اهل سنت وظیفه خود را درست انجام دهد دیگر نباید منتظر بیست درصد شیعه ماند اما آنچه که الان می‌بینیم این است که دنیا منتظر است ببیند ایران چه می‌کند، حزب الله چه می‌کند، یمن چه می‌کند. چرا فقط از جبهه مقاومت انتظار دارند؟ زیرا از قدرت خود ناامید شده‌اند و می‌دانند اگر قرار باشد، اتفاقی هم بیفتد، توسط محور مقاومت است نه بقیه کشورهای اسلامی!

وی افزود: رژیم صهیونسیتی فرزند سر به راه آمریکا است که به دنبال تحقق همه امیال و آرزوی آنها است.

وی گفت: یکی از دلایلی که اینقدر رژیم صهیونسیتی برای آمریکا مهم است این است که اگر روزی این رژیم از هم بپاشد، رژیمی که شرارت مطلق است نه در کشورهای اسلامی و نه در کشورهای غربی جایگاهی نخواهند داشت لذا تمام تلاش بر این است که آنها حفظ شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: هیچ گونه اجازه‌ای برای پوشش رسانه‌ای اتفاقات در غزه داده نشد و بسیاری خبرنگار فلسطینی به شهادت رسیدند. همین‌هایی که ادعا می‌کردند در اتفاقات ایران باید پای رسانه‌ها را باز کرد تا از نزدیک شاهد وقایع باشند الان به خبرنگاران اجازه ورود به غزه نمی‌دهند.

علی عبدی، کارشناس مسائل فلسطین مهمان دیگر این برنامه بود. وی گفت: هر چند به خاطر اوج قساوت رژیم صهیونیستی، احساسات عمومی به قلیان درآمده و انتظار داریم همه محور مقاومت وارد میدان شود، ولی مدیریت نبرد کاملا منطقی است و محور مقاومت گام به گام در حال پیشرفت است.

عبدی افزود: اینطور نیست چه اینکه حزب‌الله از ابتدای طوفان الاقصی تاکنون 70 نفر شهید داده و سطح تهاجم به مواضع صهیونیستی هم افزایش یافته است.

مایک هریس، تحلیلگر مسائل سیاسی مهمان دیگر این برنامه بود. وی درباره علت تظاهرات مردم آمریکا ضد رژیم صهیونسیتی گفت: مردم آمریکا از دروغ‌پردازی سردمداران خود خسته شده‌اند و از موجودی مانند رژیم صهیونسیتی به ستوه آمده‌اند.

وی گفت: لابی صهیونیستی در آمریکا بسیار قوی است به نحوی که هر نماینده کنگره باید تعهدی برای دفاع از این رژیم اعلام و امضا کند.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها