مشاهده خبر

یک شنبه 21 آبان 1402

طوفان الاقصی تاریخ جهان را عوض کرد

یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: طوفان الاقصی تاریخ جهان را در یک مقطعی عوض کرد. نفرتی که امروز در دنیا بر علیه صهیونیسم و آمریکا وجود دارد، دیگر درست نمی‌شود. این جنگ بالاخره تمام خواهد شد، ولی بعد از آن دیگر رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت و از بین می‌رود.

0

برنامه به افق فلسطین، روز پنجشنبه از شبکه افق پخش شد و به آخرین اخبار از غزه و اتفاقات اخیر پرداخته شد.

در گفت‌وگوی نخست ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما و تلویزیون مهمان برنامه بود.

وی درباره علت فیلم نساختن درباره فلسطین گفت: چند پیشنهاد برای فیلمسازی درباره فلسطین داشتم و دو بار هم به لبنان سفر کردم ولی فیلمسازی من به شکلی است که باید نسبت به یک مساله دغدغه‌مند شوم، این اتفاق برایم نیافتاد و نساختم.

وی افزود: فضای اینستگرام میدان رژیم‌صهیونیستی است، در واقع مجال نمیدهند که جواب کسانی که مدافع صهیونیستها و جرایمشان هستند را بدهیم. متاسفانه جریان غرب زده در داخل که با شبکه ماهواره یا اینستگرام شارج می شود عفونت در اینهست و هر کس  از این مجموعه تقلید می‌کند، عفونت در ذهنش منتقل خواهد شد.

طالبی خاطرنشان کرد: چطور بعضی از هنرمندان ناله‌های کودکان غزه را نمیبینند، چطور دلشان به رحم نمی افتد، ما نمی‌گوییم برید بجنگید، حداقل یک کلمه‌ای بگویید یا بنویسید، چرا ساکت شده‌اید.

موسی حقانی، تاریخ‌پژوه مهمان دیگر برنامه به افق فلسطین بود.

وی گفت: رژیم صهیونیستی از مردم ایران نفرت داشتند و دارند و دلیل آن این بود که ما مردم ایران جزو اولین کسانی بودیم که در مقابل شکل گیری رژیم صهیونستی ایستادیم و نسبت به این مساله حساس بودیم. علمای شیعه به کشورهای مختلف سفر میکردند و مردم را نسبت به اتفاقاتی که می افتاد آگاه کنند. این‌ها مسائلی بود که باعث شد رژیم صهیونیستی نسبت به مردم ایران کینه جدی داشته باشد.

حقانی افزود: انقلاب اسلامی باعث شد که ستون پنجم رژیم صهیونیستی در این منطقه متلاشی شود. رژیم پهلوی ایران را به ستون پنجم رژیم صهیونیستی تبدیل کرده بود، شعار صهیونیستها از نیل تا فرات برای حاکمیت بر جهان است.

هنری فورد میگوید فلسطین قلب زمین است و معتقدند که کسی میتواند حاکم بر جهان باشد که بر قلب زمین مسلط باشد. یک نظریه بین استراتژیست‌های نظامی به نام هاردلند است و معتقدند که قلب زمین در این نقطه واقع شده است.

این تاریخ پژوه گفت: سه مساله اصلی وجود دارد، اول اینکه اسلام قلب سرزمین‌های اسلامی است دوم جغرافیای سیاسی و سوم نفت و انرژی است که اهمیت این منطقه را دو چندان کرده است. من معتقدم که قلب زمین یک قلب دارد که فلسطین، سوریه عراق و افغانستان است. صهیونیسم بین‌الملل معتقد است که با کمک آمریکا و انگلیس قلب زمین را بگیرد و حاکم بر جهان بشود.

وی افزود: رژیم صهیونیستی در زمان رژیم پهلوی بیشترین اشیاء باستانی را از ایران برد و به کانون قاچاق اشیای باستانی و اشیای قدیمی ایران تبدیل شد.

 محسن رفیق دوست، از فرماندهان دوران دفاع مقدس مهمان آخر میز گفت‌وگوی برنامه به افق فلسطین بود.

رفیق‌دوست درباره گروگان‌های منطقه گفت: من گفتم در منطقه گروگان زیاد داریم، خوشبختانه امروز غیر از رژیم اشغالگر قدس، در منطقه دشمنی نداریم، با کشورهای عربستان سعودی و امارات روابط فعالی داریم، منظور من از گروگان‌هایی که داریم رژیم صهیونیستی است و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه است. اگر  خدایی ناکرده به کشور ما بخواهد تعرضی صورت بگیرد، این گروگان‌ها نابود خواهند شد.

وی افزود: سال ۵۸ کنگره چهارم فتح در دمشق برگزار شد و یکی از سخنرانان این کنگره بودم. در سخنانم به عرفات گفتم که بزرگترین اشتباهت این بود که بجای تفنگ، شاخه زیتون به دست گرفتی. آزادی فلسطین با شاخه زیتون نمیشود و با لوله تفنگ حاصل می‌شود.

وی افزود: حرکت طوفان الاقصی تحقق یکی از آیات قرآن کریم است، (أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ) . یک ملتی ۷۵ سال در یک زندان بی‌سقف قرار دارند اینها حقشان بود که به زمین‌های اشغال شده حمله کنند و از خودشان دفاع کنند. با این کشتارها انتفاضه فلسطین تمام نمی‌شود و تازه شروع انقلاب فلسطین است و پیروزی حق مردم فلسطین است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: طوفان الاقصی تاریخ جهان را در یک مقطعی عوض کرد. نفرتی که امروز در دنیا بر علیه صهیونیسم و آمریکا وجود دارد، دیگر درست نمی‌شود. این جنگ بالاخره تمام خواهد شد، ولی بعد از آن دیگر رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت و از بین می‌رود.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها