مشاهده خبر

چهار شنبه 17 آبان 1402

برخی سران عرب از شر صهیونیست‌ها به آمریکا پناه می‌برند!

عضو مصلحت تشخیص نظام گفت: برخی سران کشورهای عرب به صورت خودخواسته از شر رژیم صهیونیستی به آمریکا پناه می‌برند، آمریکایی که بارها اعلام کرده که دست از حمایت رژیم صهیونیستی برنمیدارد. همین الان اجر کودک‌کشی‌های رژیم صهیونیستی را در کنگره آمریکا با رقم 14 میلیون دلاری دادند.

0

در بخش نخست برنامه به افق فلسطین، به اخبار و اتفاقات مهمی که طی ساعات گذشته در غزه افتاده است، اشاره شد.

در بخش نخست گفت‌وگو محمدحسین صفارهرندی، عضو مصلحت تشخیص نظام مهمان برنامه بود.

وی گفت: ما در جنگ‌های مختلف دنیا شاهد فجایع و کشتارهای زیادی بودیم، اما در جنگ غزه ما جلوه های زیبایی از مردم غزه و مقاومتشان می‌بینیم که در هیچ جنگی نبود. همینطور کودکان و بچه‌های فلسطینی به حدی از بلوغ رسیده‌اند که در مواجهه با این سختی‌ها خدا را شکر میکنند. شاهد یک اتفاق دیگر هم نیز هستیم، غربت بعضی از بچه‌هایی که خانواده‌هایشان شهید شده‌اند و به دنبال آغوش گرم می‌گردند. ما در غزه شاهد کمبود آغوش هستیم.

صفار خاطرنشان کرد: آمریکا وسط جنگ و در اوج بمباران غزه و کودک‌کشی‌های رژیم صهیونیسی حضورش را اعلام کرد. بایدن در روزهای نخست آمد و کنار نتنیاهو ایستاد و گفت ما کنار رژیم صهیونیستی  هستیم و مجموعه‌ای از مستشارین نظامی‌اش را روانه این جنگ کرد.

آمریکا و غرب بوجود آورنده رژیم صهیونیستی  هستند، طبیعیست وقتی به خطر می افتد، به کمکش می‌آیند و رژیم صهیونیستی  را پاره تنشان می‌دانند. برخی سران کشورهای عرب با حماقت خودخواسته از شر رژیم صهیونیستی به آمریکا پناه می برند، آمریکایی که بارها اعلام کرده که دست از حمایت رژیم صهیونیستی برنمیدارد. همین الان اجر کودک‌کشی‌های رژیم صهیونیستی را در کنگره آمریکا با رقم 14 میلیون دلاری دادند.

عضو مصلحت تشخیص نظام گفت: همه تصوراتی که آمریکایی‌ها از این منطقه داشتند، دود شد. طرح ابراهام (ابراهیم) که در زمان دونالد ترامپ پایه‌گذاری شد، بعد از این اتفاق از بین رفت. آمریکا کیش شده است، امروز همه چیز از بین رفته است. همین سیمایی که از جهان مشاهده میکنیم و مقاومتی در این باریکه زندانی شده مشاهده میکنیم، بلایی سر رژیم صهیونیستی  آوردند که عربها در هیچکدام از جنگ‌ها نتوانستند بیاورن. افراد زیادی به واسطه این اتفاق مسیر زندگی و نگاهشان به آمریکا و غرب و اتفاقات منطقه عوض خواهد شد.

سید ظهیر الحسن نقوی، فعال فرهنگی پاکستانی مقیم آمریکا، در بخش دوم گفت‌وگوی حضوری برنامه به افق فلسطین درباره تظاهرات اخیر در آمریکا صحبت کرد.

وی گفت: ابتدای جنگ مردم آمریکا نگاهشان به موضوع فلسطین و مسلمان‌ها منفی بود و فضای عمومی به این شکل بود که حماس ظلمی در حق رژیم صهیونیستی کرده و کودکان را به قتل رسانده است، که بر اثر آن ما شاهد قتل یک کودک مسلمان توسط یک پیرمرد در آمریکا بودیم همینطور نوعی خشم در نگاه مردم آمریکایی به مسلمانان بود.

وی افزود: اما با انتشار تصاویر زیادی از غزه و کودکان غزه و جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی مرتکب آن شده است، فضای افکار عمومی آمریکا به کلی عوض شده است. مردم  آمریکا به خوبی این مساله را متوجه شده اند، احساساتشان عوض شده است و از خشم تبدیل به یک همدلی شده است. یک آمریکایی حین صحبت کردن درباره این جنگ گریه میکرد. چون خیلی خوب دارند می بینند که آن ارزش‌های آمریکایی مثل آزادی‌خواهی و حقوق بشر و غیره دیگر نیست. مظلومیت فلسطینیان برای مردم آمریکا به شدت واضح شده است. رای و فکر و احساسات مردم آمریکا تغییر کرده است.

سعید طاووسی، استاد تاریخ دانشگاه علامه طباطبایی، مهمان میز گفت‌وگوی پایانی برنامه به افق فلسطین بود.

وی درباره اماکن مقدس موجود در فلسطین گفت: کل فلسطین زمین مقدس است. تقریبا اکثر پیامبران الهی در این منطقه بودند. الخلیل، آرامگاه حضرت ابراهیم است که ساره زن حضرت ابراهیم و حضرت و یعقوب در آن دفن شده اند. نکته مهم درباره رژیم صهیونیستی این است که آنها ادعا می‌کنند یهودی هستند ولی در واقع آنها دشمن خدا هستند، الخلیل مکان مقدسی برای تمام ادیان است ولی آنها به آنجا هتک حرمت کردند و به آن حمله کردند و مردم در حال عبادت را به خاک و خون کشیدند.

وی افزود: یکی دیگر از اماکن مقدس در شهر بیت لحم محل تولد حضرت عیسی است که پیامبر وقتی به معراج می رود در آنجا نماز می‌خواند. مهمترین کلیسا به نام قیامت یا رستاخیز در فلسطین است. کنعان در تاریخ همان فلسطین است .

طاووسی گفت: غزه، مدفن هاشم جد پیامبر است و مرقد ایشان علیرغم تلاش وهابیون برای تخریب آن، اما موجود است. این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است. غزه اهمیت تاریخی در دوره باستانی و هم در دوره اسلامی دارد و نماد خانواده پیامبر در آن قرار داد. هاشم جد همه سادات است و سید لقبی بوده که خداوند به دلیل شدت شرافتی که هاشم داشت، به او داده بود.  در برخی منابع، غزه را غزه الهاشم عنوان کردند.

وی گفت: انبیای زیادی در فلسطین بودند، صهیونیستها مدعی هستند که مسجد الاقصی بر هیکل سلیمان بنا شده است و این مکان به آنها تعلق داشته است. البته اطلاعاتی که از هیکل ارائه می‌کنند بیشتر اطلاعات اسطوره‌ای و غیر تاریخی است و تصاویری که از آن رسم می‌کنند بیشتر به خیال شبیه است تا تاریخ. در طول تاریخ این مکان تغیر کرده است و آنها با این ادعا بدنبال تخریب این مکان مقدس هستند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها