مشاهده خبر

پنج شنبه 11 آبان 1402

خانم‌ها؛ لطفا به خودتان استراحت بدهید!

یک متخصص طب سنتی گفت: خانم‌های شاغل نباید توقعشان را از خودشان زیاد کنند، گاهی اوقات اشکالی ندارد خانه نامرتب بوده یا تمیز نباشد.

0

برنامه انارستان با موضوع سلامت خانم‌های شاغل و با حضور الهام پارسا، متخصص طب سنتی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: تحقیقی روی ۴۵۰ نفر خانم شاغل و غیر شاغل انجام شده که نشان می‌دهد خانم‌های شاغل سبک زندگی مدرن‌تری دارند به این معنا که بیشتر از غذاهای فریز شده و آماده بیشتر مصرف می‌کنند.

وی افزود: گذران وقت در خانم‌های شاغل بیشتر در مقابل کامپیوتر و موبایل و اینترنت بوده و بخاطر مشغله‌ای که دارند کمتر با دیگران وقت می‌گذرانند.

پارسا گفت: در تحقیقات نشان داده شده است که خانم‌های شاغل از سلامت روان بیشتری برخوردار هستند‌.

وی گفت: حمایت کردن خانم‌های شاغل از سوی همسران یکی از مهمترین کارهایی است که باید آقایان انجام دهند و نفع این کار به خود و خانواده باز می‌گردد. از سوی دیگر، خانم‌های شاغل نیز نباید توقع خود را از خود زیاد کنند. گاهی اوقات اشکالی ندارد که خانه نامرتب باشد یا تمیز نباشد. خانم‌ها باید یک مقدار به خودشان تخفیف بدهند.

وی گفت: دمنوش به یکی از آرامبخش‌ترین دمنوشی است که می‌تواند برای کاهش استرس و آرامش بخشی مفید باشد. همچنین دمنوش جلاب که ترکیبی از زعفران و گلاب و نبات است نیز برای آرامش و کاهش استرس موثر است.

این پزشک طب سنتی گفت: توصیه طب سنتی برای خانم‌ها این است که ورزش و تحرک را رها نکنند. تحرک و ورزش برای دفع مواد زائد بدن بسیار موثر است و این فعالیت بدنی بسیار می‌تواند برای خانم‌ها موثر باشد.

وی گفت: آرامش در زمان خوردن غذا بسیار مهم است. در زمان صرف غذا، آرامش داشتن ضروری است و می‌توان یک وعده سبک را برای ناهار و وعده اصلی برای شام باشد. درهم خوری نیز یکی از موضوعاتی است که خانم‌های شاغل ممکن است داشته باشند که باعث اضافه وزن می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خوردن بیسکویت یا چیپس یا هرچیزی غیر از غذا بجای وعده‌های ناهار یکی از بدترین انتخاب‌هایی است که می‌تواند مضر باشد.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها