مشاهده خبر

پنج شنبه 11 آبان 1402

خانم‌ها؛ لطفا به خودتان استراحت بدهید!

یک متخصص طب سنتی گفت: خانم‌های شاغل نباید توقعشان را از خودشان زیاد کنند، گاهی اوقات اشکالی ندارد خانه نامرتب بوده یا تمیز نباشد.

1

برنامه انارستان با موضوع سلامت خانم‌های شاغل و با حضور الهام پارسا، متخصص طب سنتی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: تحقیقی روی ۴۵۰ نفر خانم شاغل و غیر شاغل انجام شده که نشان می‌دهد خانم‌های شاغل سبک زندگی مدرن‌تری دارند به این معنا که بیشتر از غذاهای فریز شده و آماده بیشتر مصرف می‌کنند.

وی افزود: گذران وقت در خانم‌های شاغل بیشتر در مقابل کامپیوتر و موبایل و اینترنت بوده و بخاطر مشغله‌ای که دارند کمتر با دیگران وقت می‌گذرانند.

پارسا گفت: در تحقیقات نشان داده شده است که خانم‌های شاغل از سلامت روان بیشتری برخوردار هستند‌.

وی گفت: حمایت کردن خانم‌های شاغل از سوی همسران یکی از مهمترین کارهایی است که باید آقایان انجام دهند و نفع این کار به خود و خانواده باز می‌گردد. از سوی دیگر، خانم‌های شاغل نیز نباید توقع خود را از خود زیاد کنند. گاهی اوقات اشکالی ندارد که خانه نامرتب باشد یا تمیز نباشد. خانم‌ها باید یک مقدار به خودشان تخفیف بدهند.

وی گفت: دمنوش به یکی از آرامبخش‌ترین دمنوشی است که می‌تواند برای کاهش استرس و آرامش بخشی مفید باشد. همچنین دمنوش جلاب که ترکیبی از زعفران و گلاب و نبات است نیز برای آرامش و کاهش استرس موثر است.

این پزشک طب سنتی گفت: توصیه طب سنتی برای خانم‌ها این است که ورزش و تحرک را رها نکنند. تحرک و ورزش برای دفع مواد زائد بدن بسیار موثر است و این فعالیت بدنی بسیار می‌تواند برای خانم‌ها موثر باشد.

وی گفت: آرامش در زمان خوردن غذا بسیار مهم است. در زمان صرف غذا، آرامش داشتن ضروری است و می‌توان یک وعده سبک را برای ناهار و وعده اصلی برای شام باشد. درهم خوری نیز یکی از موضوعاتی است که خانم‌های شاغل ممکن است داشته باشند که باعث اضافه وزن می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خوردن بیسکویت یا چیپس یا هرچیزی غیر از غذا بجای وعده‌های ناهار یکی از بدترین انتخاب‌هایی است که می‌تواند مضر باشد.

آخرین اخبار

نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها