مشاهده خبر

پنج شنبه 11 آبان 1402

طوفان الاقصی حقیقی، تغییر افکار عمومی است

یک کارشناس سیاسی گفت: آنچه که در افکار عمومی اتفاق افتاد، با آنچه سیاست‌مداران انجام می‌دهند، متفاوت است بنابراین مردم نمی‌توانند نسبت به این فجایع انسانی بی‌تفاوت باشند؛ به نظر من طوفان الاقصی حقیقی همانی است که در افکار عمومی شکل گرفته است.

0

برنامه نقش جهان با پوشش تحولات غزه و با حضور مهمانان مختلف روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش گفتگوی این برنامه سید نظام‌الدین موسوی، کارشناس مسائل سیاسی در برنامه حضور یافت.

وی گفت: صهیونیست‌ها نهایت فجایع انسانی را به نمایش گذاشتند که یک بخش آن ناشی از طبیعت و اعتقادات آنان است و یک بخش دیگر ناشی از سکوت رهبران جهان در مقابل اقدامات آنان است و یک بخش دیگر آن ناشی از شکستی است که در طوفان الاقصی خوردند.

موسوی گفت: در طول این هفتاد و پنج سال برخی از سران کشورهای اسلامی خیانت‌هایی صورت گرفته است و اگر همصدایی و همنوایی کشورهای اسلامی بود، این موضوع اینقدر گسترش پیدا نمی‌کرد اما در همین اتفاقات اخیر چندین کشور عربی هم شیطنت کردند.

وی افزود: آنچه که در افکار عمومی اتفاق می‌افتد، متفاوت است و مردم نمی‌توانند نسبت به این فجایع بی‌تفاوت باشند و به نظر من طوفان الاقصی  حقیقی همانی است که در افکار عمومی شکل گرفته است و علی رغم قوی بودن رسانه اسرائیلی اما نتایج این اتفاقات حتی در خیابان‌های لندن و فرانسه نیز قابل مشاهده است.

خاخام یونس حمامی لاله‌زار، رهبر دینی کلیمیان تهران مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی درباره تفاوت نگرش و دیدگاه یهودیان با صهیونیست‌ها ارائه کرد.

وی گفت: دین یهود از سه هزار سال پیش و از زمان حضرت موسی علیه السلام وجود دارد و در بسیاری از موارد با اسلام شباهت دارد. صهیونیسم یک حزب و دیدگاه سیاسی است که در اواخر قرن نوزدهم میلادی شکل می‌گیرد و از ابتدای تشکیل خود با سوء استفاده از اعتقادات یهودیان اهداف خود را پی‌گیری کرد.

حمامی گفت: در طول تاریخ همواره رابطه خوبی میان یهودیان و مسلمانان بوده است و کشورهای اسلامی با یهودیان با مسالمت رفتار می‌کردند اما یهودی ستیزی در اروپا همواره وجود داشته است و زمینه تاریخی موجود باعث شد تا اروپایی‌ها به دنبال اخراج یهودیان باشند.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها