مشاهده خبر

پنج شنبه 11 آبان 1402

طوفان الاقصی حقیقی، تغییر افکار عمومی است

یک کارشناس سیاسی گفت: آنچه که در افکار عمومی اتفاق افتاد، با آنچه سیاست‌مداران انجام می‌دهند، متفاوت است بنابراین مردم نمی‌توانند نسبت به این فجایع انسانی بی‌تفاوت باشند؛ به نظر من طوفان الاقصی حقیقی همانی است که در افکار عمومی شکل گرفته است.

0

برنامه نقش جهان با پوشش تحولات غزه و با حضور مهمانان مختلف روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش گفتگوی این برنامه سید نظام‌الدین موسوی، کارشناس مسائل سیاسی در برنامه حضور یافت.

وی گفت: صهیونیست‌ها نهایت فجایع انسانی را به نمایش گذاشتند که یک بخش آن ناشی از طبیعت و اعتقادات آنان است و یک بخش دیگر ناشی از سکوت رهبران جهان در مقابل اقدامات آنان است و یک بخش دیگر آن ناشی از شکستی است که در طوفان الاقصی خوردند.

موسوی گفت: در طول این هفتاد و پنج سال برخی از سران کشورهای اسلامی خیانت‌هایی صورت گرفته است و اگر همصدایی و همنوایی کشورهای اسلامی بود، این موضوع اینقدر گسترش پیدا نمی‌کرد اما در همین اتفاقات اخیر چندین کشور عربی هم شیطنت کردند.

وی افزود: آنچه که در افکار عمومی اتفاق می‌افتد، متفاوت است و مردم نمی‌توانند نسبت به این فجایع بی‌تفاوت باشند و به نظر من طوفان الاقصی  حقیقی همانی است که در افکار عمومی شکل گرفته است و علی رغم قوی بودن رسانه اسرائیلی اما نتایج این اتفاقات حتی در خیابان‌های لندن و فرانسه نیز قابل مشاهده است.

خاخام یونس حمامی لاله‌زار، رهبر دینی کلیمیان تهران مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی درباره تفاوت نگرش و دیدگاه یهودیان با صهیونیست‌ها ارائه کرد.

وی گفت: دین یهود از سه هزار سال پیش و از زمان حضرت موسی علیه السلام وجود دارد و در بسیاری از موارد با اسلام شباهت دارد. صهیونیسم یک حزب و دیدگاه سیاسی است که در اواخر قرن نوزدهم میلادی شکل می‌گیرد و از ابتدای تشکیل خود با سوء استفاده از اعتقادات یهودیان اهداف خود را پی‌گیری کرد.

حمامی گفت: در طول تاریخ همواره رابطه خوبی میان یهودیان و مسلمانان بوده است و کشورهای اسلامی با یهودیان با مسالمت رفتار می‌کردند اما یهودی ستیزی در اروپا همواره وجود داشته است و زمینه تاریخی موجود باعث شد تا اروپایی‌ها به دنبال اخراج یهودیان باشند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها