مشاهده خبر

پنج شنبه 11 آبان 1402

گسترش موج تحریم کالاهای صهیونیستی در اروپا

یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل گفت: کمپین‌های بزرگ تحریم کالاهای رژیم صهیونیستیی به شدت اوج گرفته حتی تحریم شرکت‌هایی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند در اروپا خیلی قوی‌تر و گسترده‌تر شده است.

0

برنامه به افق فلسطین چهارشنبه از شبکه افق پخش شد، در این برنامه به اخبار و اتفاقات اخیر غزه اشاره شد.

در گفت‌وگوی نخست برنامه، قیس قریشی، تحلیلگر مسائل بین‌المللی حضور داشت.

وی گفت: منظومه اخلاقی غرب در لحظه ضرورت، دچار فروپاشی شده است. منظومه‌ای که خودشان نوشتند و آن را علیه همه مردم استفاده کردند، امروز به آن پایبند نیستن و جایگاهی بین خودشان ندارد و امروز تبدیل به یک تناقض و پارادوکس شده بین کارمند رسانه برای خبرنگار عرب، رومیایی چینی و مصری و .... که در این رسانه‌ها کار می‌کند و این شکاف عمیق بین حرف‌ها و عمل را شاهد هستند.

قریشی افزود: در طول ۷۰ سال رسانه‌ی جریان اصلی و یک روایت حاکم بوده است. از سال ۲۰۲۱ دیوار روایت تک بعدی شکسته شده و افکار عمومی جهان آگاه شده است که ۷۰ سال است یک روایت را شنیده که دروغ است. از سال ۲۰۲۱ به بالا افکار عمومی جهان شیب صعودی به سمت فلسطین گرفته است و نسبت به رژیم صهیونیستی شیب نزولی دارد و دفاع از رژیم صهیونستی قبح دارد .

 به نظر می‌رسد در جهان یک نقطه حقیقت وجود دارد، حق فلسطینی‌ها باید به رسمیت شناخته شود و دولت ها تعیین کننده به رسمیت شناخته نشدنش نیستند . در انتخابات جامعه می‌تواند در انگلستان و فرانسه و ...  تعیین کننده آینده باشند و در انتخابات بعدی کار این کشورها را خیلی سخت‌تر خواهد کرد.

تحلیلگر مسائل بین‌المللی گفت: واقعیت این است که در جهان عرب و جهان اسلام که ایران هم شاملش است، کاملا شرایط فلسطینی است ولی در غرب شرایط به شدت رو به تغییرهای بنیادین حرکت می‌کند و کمپین های بزرگ تحریم کالاهای رژیم صهیونیستیی به شدت اوج گرفته است حتی تحریم شرکتهایی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند در اروپا خیلی قوی‌تر شده است و بر این حساب رژیم صهیونیستی کاملا افکار عمومی را باخته است.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی حتی اگر غزه را با خاک یکسان کند، نسل‌کشی و جنایاتش را افزایش دهد، در هر شرایطی بازنده بزرگ این نبرد است چون غیر از جنایت و کشت و کشتار چیزی ندارد و فقط اعداد و ارقام شهدا را افزایش می‌دهد. و همه به این خوی وحشیانه‌اش آگاهی دارند.

این تحلیلگر گفت: رژیم صهیونیستی قدرت و هژمونی و متاعی که مرتب به کشورهای حاشیه می فروخت که من امنیتتان را بقرار می‌کنم، را از دست داده است. او از یک بازیگر تبدیل به صحنه یک بازی بین بزرگان ایران آمریکا شده است، رژیم‌صهیونیستی ضربه بسیار بزرگی خورده و یقینا در کوتاه مدت هیچ راهی ندارد جز اینکه شکست را بپذیرد و تفاهم کند.

ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران، مهمان دیگر برنامه به افق فلسطین بود.

وی گفت: حمله ما به رژیم صهیونیستی واجب ما در مقابل مردم فلسطین است و در وضعیت طبیعی قرار داریم، مردم خودشان ار ارتش یمن دعوت کردند که به یاری مردم فلسطین بشتابند. مردم یمن تظاهرات گسترده‌ای راه انداختند و به سمت پادگان‌ها رفتند و اعلام آمادگی برای جنگیدن با رژیم صهیونستی کردند.

الدیلمی افزود: ما همراه با شرافتمندان فلسطینی و در راه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی می‌جنگیم به همین دلیل ما اعلام کردیم که بر اساس شرایط نظامی، اهدافی را تعیین کردیم و با پهپادها و موشک‌ها هدف قرار خواهیم داد و این یک رویارویی بین حق و باطل است.

سرباز روح الله مهمان دیگر میز گفت‌و‌گوی برنامه به افق فلسطین بود.

وی گفت: رژیم صهیونیستیی‌ها کاری با اسرای حماس و فلسطینی می‌کنند، که داعش با اسرا رفتار می‌کرد. رفتار وحشیانه اسراییلی ها با اسرا را مقایسه کنید با رفتار حماس با اسرای رژیم صهیونیستی که کاملا انسانی برخورد کردند.

علی‌اکبر صالحی،  در بخش پایانی به افق فلسطین گفت‌وگو کرد.

وی گفت: فلسطین سرزمین بسیار دلنشینی است، آنقدر فضای زیبا و دلنشینی دارد، احساس میکردم جای افسردگی نیست، سرزمین ویژه‌ایست که خدا در قرآن گفته من این سرزمین را مبارک کردم. و ملت فلسطین هم ، ملت ویژه‌ای هستن و تاریخ پرفراز و نشیبی دارند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها