مشاهده خبر

پنج شنبه 11 آبان 1402

گسترش موج تحریم کالاهای صهیونیستی در اروپا

یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل گفت: کمپین‌های بزرگ تحریم کالاهای رژیم صهیونیستیی به شدت اوج گرفته حتی تحریم شرکت‌هایی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند در اروپا خیلی قوی‌تر و گسترده‌تر شده است.

0

برنامه به افق فلسطین چهارشنبه از شبکه افق پخش شد، در این برنامه به اخبار و اتفاقات اخیر غزه اشاره شد.

در گفت‌وگوی نخست برنامه، قیس قریشی، تحلیلگر مسائل بین‌المللی حضور داشت.

وی گفت: منظومه اخلاقی غرب در لحظه ضرورت، دچار فروپاشی شده است. منظومه‌ای که خودشان نوشتند و آن را علیه همه مردم استفاده کردند، امروز به آن پایبند نیستن و جایگاهی بین خودشان ندارد و امروز تبدیل به یک تناقض و پارادوکس شده بین کارمند رسانه برای خبرنگار عرب، رومیایی چینی و مصری و .... که در این رسانه‌ها کار می‌کند و این شکاف عمیق بین حرف‌ها و عمل را شاهد هستند.

قریشی افزود: در طول ۷۰ سال رسانه‌ی جریان اصلی و یک روایت حاکم بوده است. از سال ۲۰۲۱ دیوار روایت تک بعدی شکسته شده و افکار عمومی جهان آگاه شده است که ۷۰ سال است یک روایت را شنیده که دروغ است. از سال ۲۰۲۱ به بالا افکار عمومی جهان شیب صعودی به سمت فلسطین گرفته است و نسبت به رژیم صهیونیستی شیب نزولی دارد و دفاع از رژیم صهیونستی قبح دارد .

 به نظر می‌رسد در جهان یک نقطه حقیقت وجود دارد، حق فلسطینی‌ها باید به رسمیت شناخته شود و دولت ها تعیین کننده به رسمیت شناخته نشدنش نیستند . در انتخابات جامعه می‌تواند در انگلستان و فرانسه و ...  تعیین کننده آینده باشند و در انتخابات بعدی کار این کشورها را خیلی سخت‌تر خواهد کرد.

تحلیلگر مسائل بین‌المللی گفت: واقعیت این است که در جهان عرب و جهان اسلام که ایران هم شاملش است، کاملا شرایط فلسطینی است ولی در غرب شرایط به شدت رو به تغییرهای بنیادین حرکت می‌کند و کمپین های بزرگ تحریم کالاهای رژیم صهیونیستیی به شدت اوج گرفته است حتی تحریم شرکتهایی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند در اروپا خیلی قوی‌تر شده است و بر این حساب رژیم صهیونیستی کاملا افکار عمومی را باخته است.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی حتی اگر غزه را با خاک یکسان کند، نسل‌کشی و جنایاتش را افزایش دهد، در هر شرایطی بازنده بزرگ این نبرد است چون غیر از جنایت و کشت و کشتار چیزی ندارد و فقط اعداد و ارقام شهدا را افزایش می‌دهد. و همه به این خوی وحشیانه‌اش آگاهی دارند.

این تحلیلگر گفت: رژیم صهیونیستی قدرت و هژمونی و متاعی که مرتب به کشورهای حاشیه می فروخت که من امنیتتان را بقرار می‌کنم، را از دست داده است. او از یک بازیگر تبدیل به صحنه یک بازی بین بزرگان ایران آمریکا شده است، رژیم‌صهیونیستی ضربه بسیار بزرگی خورده و یقینا در کوتاه مدت هیچ راهی ندارد جز اینکه شکست را بپذیرد و تفاهم کند.

ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران، مهمان دیگر برنامه به افق فلسطین بود.

وی گفت: حمله ما به رژیم صهیونیستی واجب ما در مقابل مردم فلسطین است و در وضعیت طبیعی قرار داریم، مردم خودشان ار ارتش یمن دعوت کردند که به یاری مردم فلسطین بشتابند. مردم یمن تظاهرات گسترده‌ای راه انداختند و به سمت پادگان‌ها رفتند و اعلام آمادگی برای جنگیدن با رژیم صهیونستی کردند.

الدیلمی افزود: ما همراه با شرافتمندان فلسطینی و در راه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی می‌جنگیم به همین دلیل ما اعلام کردیم که بر اساس شرایط نظامی، اهدافی را تعیین کردیم و با پهپادها و موشک‌ها هدف قرار خواهیم داد و این یک رویارویی بین حق و باطل است.

سرباز روح الله مهمان دیگر میز گفت‌و‌گوی برنامه به افق فلسطین بود.

وی گفت: رژیم صهیونیستیی‌ها کاری با اسرای حماس و فلسطینی می‌کنند، که داعش با اسرا رفتار می‌کرد. رفتار وحشیانه اسراییلی ها با اسرا را مقایسه کنید با رفتار حماس با اسرای رژیم صهیونیستی که کاملا انسانی برخورد کردند.

علی‌اکبر صالحی،  در بخش پایانی به افق فلسطین گفت‌وگو کرد.

وی گفت: فلسطین سرزمین بسیار دلنشینی است، آنقدر فضای زیبا و دلنشینی دارد، احساس میکردم جای افسردگی نیست، سرزمین ویژه‌ایست که خدا در قرآن گفته من این سرزمین را مبارک کردم. و ملت فلسطین هم ، ملت ویژه‌ای هستن و تاریخ پرفراز و نشیبی دارند.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها