مشاهده خبر

چهار شنبه 10 آبان 1402

صهیونیسم؛ تهاجم به ذات انسانیت

کشیش خلیفه‌گری ارامنه تهران گفت: ما امروز شاهد آن هستیم که صهیونیست‌‌ها چگونه سخنان و اعتقادات ساختگی خود را چون سلاح ویرانگر استفاده کرده و انسانیت را نابود می‌کند.

0

برنامه نقش جهان با پوشش آخرین تحولات در غزه روز سه‌شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه گفت‌وگویی با مسعود رضایی، کارشناس مسائل سیاسی انجام شد.

وی گفت: سال ۱۸۹۷ در بازل سوئیس نشستی برگزار می‌شود و در آنجا پیشنهاد تشکیل یک کشوری برای یهودیان داده می‌شود. چه شد که جمعی از یهودیان با برگزیدن ایده صهیونیسم بر آن شدند تا کشوری مستقل ایجاد کنند. اگر یک نگاه تاریخی به وضعیت اروپا بندازیم یعنی یک نگاه تاریخی حدود ۲ هزار ساله بیندازیم، همزمان با این قضیه یک مسئله دیگری هم در اروپا شکل می‌گیرد که نتیجه آن یهودی ستیزی بود. یهودی ستیزی یک واقعیت مسلم حدوداً ۲۰۰۰ ساله حدوداً ۱۵۰۰ ساله در اروپای مسیحی است.

رضایی افزود: این جامعه صهیونیستی که در اینجا شکل گرفته بود و این جامعه‌ و دولتی که در سال ۱۹۴۸ اعلام موجودیت کرد برای اروپا منافع زیادی داشت.

وی گفت:  اما مسئله اینجاست که این حمایت‌ها ادامه یافت تا جایی که تقریباً کل سرزمین فلسطین به اشغال صهیونیست‌ها درآمد بجز یک باریکه غزه و مناطقی در کرانه باختری‌.

کشیش گریگوریس نرسسیانس، کشیش خلیفه‌گری ارامنه تهران، مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی درباره تحولات فلسطین ارائه کرد.

وی گفت: در رساله پولوس به قرنتیان گفته شده که خداوند کسی است که در همه مشکلات و به کسانی که ظلم و جور شده است، ایستاده و ما هم وظیفه داریم که کنار مظلوم بایستیم. وظیفه ما این است که در کنار چنین انسان‌هایی باشیم و همیشه در کنار حق بمانیم.

این کشیش ارمنی اشاره کرد: ارامنه با رهبران مذهبی خود در کنار ملت ستم‌ دیده فلسطین قرار خواهند گرفت و حمایت‌های خود را نثار مردم فلسطین خواهد کرد.

وی گفت: در کتاب سلیمان باب ۱۱ خواهیم دید که خداوند می‌فرماید مرد منافق به دهانش همسایه خود هلاک می‌سازد و عادلان به معرفت خویش نجات می‌یابد. ما امروز شاهد آن هستیم که صهیونیست‌‌ها چگونه سخنان و اعتقادات ساختگی خود را چون سلاح ویرانگر استفاده کرده و انسانیت را نابود می‌کند.

برکه مصطفی، فعال رسانه‌ای و خبرنگار از ترکیه مهمان دیگر این برنامه بود و تحلیلی از اتفاقات فلسطین ارائه کرد.

وی گفت: آنچه که امروز شاهد آن هستیم یک قتل عام فجیع نسبت به مردم فلسطین است و رژیم صهیونستی از هرگونه قتل و تجاوز و کشتار کوتاهی نمی‌کند حمایت‌ها از فلسطین بسیار اندک است.

وی افزود: ملت ترکیه با مردم فلسطین است و از آنها حمایت می‌کند کشورهای اندکی مثل عراق سوریه و ترکیه از فلسطین دفاع کردند اما بسیاری از کشورها در مقابل این فجایع سکوت کردند.

آخرین اخبار

«گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها