مشاهده خبر

چهار شنبه 10 آبان 1402

صهیونیسم؛ تهاجم به ذات انسانیت

کشیش خلیفه‌گری ارامنه تهران گفت: ما امروز شاهد آن هستیم که صهیونیست‌‌ها چگونه سخنان و اعتقادات ساختگی خود را چون سلاح ویرانگر استفاده کرده و انسانیت را نابود می‌کند.

0

برنامه نقش جهان با پوشش آخرین تحولات در غزه روز سه‌شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه گفت‌وگویی با مسعود رضایی، کارشناس مسائل سیاسی انجام شد.

وی گفت: سال ۱۸۹۷ در بازل سوئیس نشستی برگزار می‌شود و در آنجا پیشنهاد تشکیل یک کشوری برای یهودیان داده می‌شود. چه شد که جمعی از یهودیان با برگزیدن ایده صهیونیسم بر آن شدند تا کشوری مستقل ایجاد کنند. اگر یک نگاه تاریخی به وضعیت اروپا بندازیم یعنی یک نگاه تاریخی حدود ۲ هزار ساله بیندازیم، همزمان با این قضیه یک مسئله دیگری هم در اروپا شکل می‌گیرد که نتیجه آن یهودی ستیزی بود. یهودی ستیزی یک واقعیت مسلم حدوداً ۲۰۰۰ ساله حدوداً ۱۵۰۰ ساله در اروپای مسیحی است.

رضایی افزود: این جامعه صهیونیستی که در اینجا شکل گرفته بود و این جامعه‌ و دولتی که در سال ۱۹۴۸ اعلام موجودیت کرد برای اروپا منافع زیادی داشت.

وی گفت:  اما مسئله اینجاست که این حمایت‌ها ادامه یافت تا جایی که تقریباً کل سرزمین فلسطین به اشغال صهیونیست‌ها درآمد بجز یک باریکه غزه و مناطقی در کرانه باختری‌.

کشیش گریگوریس نرسسیانس، کشیش خلیفه‌گری ارامنه تهران، مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی درباره تحولات فلسطین ارائه کرد.

وی گفت: در رساله پولوس به قرنتیان گفته شده که خداوند کسی است که در همه مشکلات و به کسانی که ظلم و جور شده است، ایستاده و ما هم وظیفه داریم که کنار مظلوم بایستیم. وظیفه ما این است که در کنار چنین انسان‌هایی باشیم و همیشه در کنار حق بمانیم.

این کشیش ارمنی اشاره کرد: ارامنه با رهبران مذهبی خود در کنار ملت ستم‌ دیده فلسطین قرار خواهند گرفت و حمایت‌های خود را نثار مردم فلسطین خواهد کرد.

وی گفت: در کتاب سلیمان باب ۱۱ خواهیم دید که خداوند می‌فرماید مرد منافق به دهانش همسایه خود هلاک می‌سازد و عادلان به معرفت خویش نجات می‌یابد. ما امروز شاهد آن هستیم که صهیونیست‌‌ها چگونه سخنان و اعتقادات ساختگی خود را چون سلاح ویرانگر استفاده کرده و انسانیت را نابود می‌کند.

برکه مصطفی، فعال رسانه‌ای و خبرنگار از ترکیه مهمان دیگر این برنامه بود و تحلیلی از اتفاقات فلسطین ارائه کرد.

وی گفت: آنچه که امروز شاهد آن هستیم یک قتل عام فجیع نسبت به مردم فلسطین است و رژیم صهیونستی از هرگونه قتل و تجاوز و کشتار کوتاهی نمی‌کند حمایت‌ها از فلسطین بسیار اندک است.

وی افزود: ملت ترکیه با مردم فلسطین است و از آنها حمایت می‌کند کشورهای اندکی مثل عراق سوریه و ترکیه از فلسطین دفاع کردند اما بسیاری از کشورها در مقابل این فجایع سکوت کردند.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها