مشاهده خبر

سه شنبه 9 آبان 1402

رهبری «بازمانده» را از توقیف درآورد!

تهیه کننده فیلم بازمانده گفت: رهبری فرمودند مشکل فیلم چیست که عرض کردم مسئله حجاب بازیگران است که ایشان فرمودند نگاه فیلم‌ساز آنقدر نجیب است که روسری نداشتن چند بازیگر به چشم نمی‌آید.

1

برنامه به افق فلسطین دوشنبه از شبکه افق پخش شد، در این برنامه به اخبار و اتفاقات اخیر غزه اشاره شد.

در گفت‌وگوی نخست برنامه، منوچهر محمدی، تهیه کننده فیلم بازمانده گفت‌و‌گو کرد.

وی گفت: اگر شروع هفت اکتبر ۲۰۲۳ بگذاریم، حق با صهیونیست‌هاست، اما در واقع این یک دام رسانه‌ایست. اگر با یک نگاه موشکافانه نگاه بکنیم سیستم روایت سازی رژیم صهیونیستی دارد یک پلی می‌زند بین ۱۹۴۰ تا ۴۴ و ۷ اکتبر ۲۰۲۳ . شروعش می‌شود جنگ جهانی دوم و هولوکاست و اتفاقی که در هفت اکتبر می افتد، این وسط ۷۵سال را عملا دارند صهیونیستها، نادیده می‌گیرند.

محمدی افزود: ما سال‌هاست وارد دوره جنگ روایت‌ها شده‌ایم. روایتی که امروز طی این بیست و چند روز رژیم صهیونیستی دنبال می‌کند، هلوکاست را پیوست میدهد به هفت اکتبر، ما نباید در این دام بیافتیم که فقط از طوفان الاقصی صحبت کنی.

 ما باید از این ۷۵ سال روایت کنیم مردمی که طی این سال‌ها درد و رنج و فقر کشیدند. به نظر من، ما توی جنگ روایت‌ها خیلی موفق عمل نکردیم  از رسانه ملی شکایت جدی دارم که در این زمینه این درد و رنج و الان این مردم را نتوانسته به درستی و به زیبایی و هنرمندانه به تصویر بکشد.

وی گفت: از دفتر رهبری با من تماس گرفتند و اعلام کردند که رهبر می‌خواهند فیلم را ببینند، بعد از تماشای فیلم، رهبر از پرسیدند که چرا جلوی این فیلم را گرفته‌اند و من گفتم، می‌گویند چرا بعضی خانم ها حجاب ندارند؟ ایشان گفتند من در این فیلم بی‌حجابی ندیدم، نگاه فیلمساز آنقدر نجیب است، که روسری نداشتن چند بازیگر به چشم نمیاید.

علی باقری‌کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه مهمان دیگر برنامه به افق فلسطین بود.

وی گفت: مقاومت به یک بلوغی رسیده که می تواند برای یک آینده دور برنامه‌ریزی کند در حال حاضر مقاومت خودش را در قامت یک سامانه حکمرانی بروز می‌دهد مقاومت حماسه ای که حماس در طول چندین سال گذشته تکع غزه در محاصره صهیونیست‌ها بود وانست به خوبی این منطقه را حفاظت بکند، این جلوه‌ای از درایت و هوشمندی اوست نکته مورد تاکید مقاومت است، این اتفاق هفت اکتبر و عملیات طوفان الاقصی یک زلزله غیرقابل ترمیم بر سامانه نظامی امنیتی رژیم صهیونیستی وارد کرد، نکته مهم، سامانه فکری راهبردی جهان غرب به رهبری آمریکا و یک جانبه گرایی دیکتاتور مآبانه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها این زلزله وارد شد.

وی گفت: آمریکا مسئول استمرار و گسترش درگیری‌ها از طریق کمک و پشتیبانی‌های بی محابا که از صهیونیست ها انجام می‌دهند و لذا مسئول اصلی جنایات صهیونیست‌ها آمریکایی‌ها هستند.

باقری‌کنی ادامه داد: آمریکایی‌ها به خوبی به این مسأله اشراف دارند که جبهه مقاومت توانمندی های بسیار جدی برای دفاع از کیان کشورها و ملت‌ها دارند. صهیونیست‌ها در جنگ سی‌وسه روزه لبنان و حزب‌الله را آزمون کردند. همچنین غزه و فلسطین را تجربه کردند. آمریکایی‌ها طی این مدت غیر از کمک‌های مشورتی و استشاری که به صهیونیست‌ها می‌دهند، کمک‌های تسلیحاتی هم ارائه کرده‌اند، اما جریان مقاومت طی این مدت توانسته به خوبی در مقابل این وحشی‌گری‌ها ایستادگی کند.

بنابراین اینکه جنگ گسترش یابد به جریان مقاومت بازمی‌گردد، اگر تصمیم بگیرد از کیان خودش محافظت کند، در اختیار جبهه مقاومت است. اما نکته مهم این است که آمریکایی‌ها در یک ابهام راهبردی به سر می‌برند و نمی‌توانند بازی مقاومت را از قبل بخوانند و براساس آن تصمیم بگیرند. گسترش جنگ در منطقه چیزی از اسراییل باقی نمی‌ماند.

خسرو معتضد، تاریخ‌نگار در بخش پایانی به افق فلسطین گفت‌وگو کرد.

وی گفت: یهودیان صهیونیست روزهای نخستی که به فلسطین آمدند با این شعار «آلمان نازی ما را نابود کرد شما ما رانابود نکنید» به عنوان مهمان آمدند، ولی بعد تبدیل به گروه‌های تروریستی شدند و جنگ‌های زیادی را به راه انداختند و با زور زمین‌های فلسطینیان را گرفتند.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها