مشاهده خبر

سه شنبه 9 آبان 1402

رژیم صهیونیستی یگانه منبع شرارت در جهان

یک فعال سیاسی گفت: رژیم صهیونیستی نه تنها بخاطر جنایت‌هایی که تاکنون انجام داده است و می‌دهد بلکه بخاطر ماهیت وجودی آن محکوم و یگانه منبع شرارت در جهان است.

0

ویژه برنامه نقش جهان با موضوع بررسی آخرین تحولات در غزه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه سید شهاب‌الدین طباطبایی، فعال سیاسی مهمان این برنامه بود.

وی گفت: بهترین کاری که می‌توان در این شرایط انجام داد، آگاهی دادن به مردم است.  باید به مردم گفت که رژیم صهیونیستی نه تنها بخاطر جنایت‌هایی که تاکنون انجام داده است و می‌دهد بلکه بخاطر ماهیت وجودی آن محکوم است. به تعبیر نوام چامسکی، یگانه منبع شرارت در جهان رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: کشورهایی که در سازمان ملل به تایید رژیم صهیونیستی اقدام می‌کنند کشورهایی هستند که خودشان به واسطه استعمار به وجود آمده‌اند. کشوری مثل استرالیا یک روزی  دارند به اسم «روز عذرخواهی» که علت وجود این روز همان استعماری است که ایجاد شد و بومیان آنجا رانده شدند.

طباطبایی افزود: ما در موضوع غزه با یک موضوع غیرحاکمیتی و انسانی مواجه هستیم. هر کسی با هر جناحی و حزبی بر تجاوزات ضد انسانی رژیم صهیونیستی معترض است. وقتی ما اینجا جمع می‌شویم نباید محلی برای تسویه حساب‌های شخصی و حزبی و جناحی باشد.

وی گفت: زنده نگه داشتن پویش‌های فکری در دفاع از مردم غزه یکی از مهمترین وظایف رسانه است.

این فعال سیاسی افزود: رژیم صهیونیستی دوگانه‌ای برای خود ساخته بود یکی مظلومیت و دیگری قدرتی که برای خود ایجاد کرده بود اما امروز هر دوی این قدرت‌ها از بین رفته است.

وی گفت: هر اقدامی که به آرامش و ثبات منطقه منجر شود، مبارک است. از آغاز جنگ اولا با صحبت‌های رهبری و بعد از آن اقدامات وزارت خارجه که ضمن توجه به منافع ملی به دنبال بیرون کشاندن دامن ایران از این جنگ بود از اقدامات بسیار خوب است.

عادل ثمره، استاد دانشگاه از رام‌الله مهمان دیگر این برنامه بود که توضیحاتی پیرامون درگیری‌های اخیر ارایه کرد.

وی گفت: اسراییل به دنبال تکه تکه کردن فلسطین و نابودی همه چیز است. تلاش می‌کند با ایجاد گرسنگی و نبود غذا به مردم فشار بیاورد. معیشت مردم را از بین ببرد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی همچنان به لحاظ روحی ضعیف است و توان روحی کافی برای حمله نظامی زمینی به غزه را ندارد و زیرساخت‌های مقاومت قوی و مستحکم است. از سوی دیگر ژنرال‌های رژیم صهیونیستی به نتانیاهو گفته‌اند که جنگ وسیع به راه نیندازد و به حملات پراکنده بسنده کند.

ثمره گفت: نیروهای مقاومت آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه تجاوز و حمله رژیم صهیونیستی را دارد.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها