مشاهده خبر

سه شنبه 9 آبان 1402

ازدواج دیرهنگام و دردسرهای ناباروری

یک متخصص طب سنتی گفت: یکی از مشکلاتی که می‌تواند بر روی باروری اثر بگذارد، شغلی است که می‌تواند بسیار موثر باشد. فضای شغلی که هوای مناسب ندارد، بر روی باروری موثر است.

0

برنامه انارستان با موضوع باروری و با حضور مهدی رشیدی، متخصص طب سنتی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: بهترین بازه زمانی برای باروری بین بیست تا سی سال است. از سی سالگی تا سی و پنج سالگی باروری به سمت کم کاری می‌رود و از سی و پنج تا چهل سالگی بسیار دشوار می‌شود که اگر بدن را سالم نگه داریم، شانس باروری افزایش می‌یابد.

رشیدی افزود: در طب سنتی ما یک سنی داریم که سن پزشکی است و یک سن نیز سن شناسنامه‌ای است و خیلی‌ها هستند که سن زیادی دارند اما چون سلامت هستند، سن پزشکی پایینی دارند.

این پزشک طب سنتی گفت: بهترین زمان برای باروری ۲۵ سال است.

وی گفت: یکی از دلایلی که سن بارداری افزایش پیدا کرده است، مسائل اقتصادی است. برخی افراد به دنبال ثبات کاری و شغلی هستند تا پس از آن ازدواج کنند.

رشیدی افزود: رسانه‌ها نقش موثری در عقب انداختن ازدواج و باروری دارند که مسائل جزئی را برای افراد بسیار بزرگ می‌کنند.

این پزشک طب سنتی گفت: طب سنتی جلوی پیری سلولی را می‌گیرد و اگر کسی شش اصل ضروری سلامت را انجام بدهد، می‌تواند به کیفیت زندگی کمک بسیار زیادی کند.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که می‌تواند بر روی باروری اثر بگذارد، شغل است. فضای شغلی که هوای مناسب ندارد، بر روی باروری موثر است.

رشیدی افزود: یکی از مواردی که می‌تواند برای بارداری موثر باشد، خواب مناسب و در وقت مناسب است. خواب می‌تواند به بدن کمک کند تا خود را پاکسازی کند.

این پزشک طب سنتی گفت: استرس، اضطراب و فشارهای روانی می‌تواند بر نطفه اثر بگذارد و آن را ضعیف می‌کند. مواد غذایی که دارای سلنیوم هستند منبع خوبی برای تقویت اسپرم است. غذاهای دریایی مانند میگو نیز داری سلنیوم است و بسیار کمک کننده است. سلنیوم باعث تحرک در نطفه می‌شود و آن را تقویت می‌کند.

وی گفت: مواد مغذی که سطح روی یا مس خون را افزایش دهد می‌تواند برای باروری حتی در سنین بالا کمک کننده باشد. همچنین ویتامین‌های گروه ب خصوصا ب ۹ یا ب ۱۲ نیز برای باروری موثر است و برای سقط‌های مکرر نیز تاثیر دارد.

رشیدی افزود: هویج، اسفناج، مرکبات و سبزیجات برای بارداری موثر است. شکلات و نارگیل قدرت باروری را ضعیف می‌کند.

این پزشک طب سنتی گفت: سبک زندگی سالم و پرهیز از سیگار، پرهیز الکل، پاکسازی کبد همگی در باروری بسیار موثر است.

آخرین اخبار

نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها