مشاهده خبر

یک شنبه 7 آبان 1402

داستان امروز غزه، نتیجه اعتماد به مذاکره است!

یک کارشناس سیاسی گفت: این اتفاقاتی که در غزه افتاده نتیجه به دنبال مذاکرات بودن است اما نتیجه این مذاکرات چیزی است که شاهد آن هستیم.

0

برنامه نقش جهان با پوشش آخرین تحولات نظامی در غزه و با حضور مهمانان مختلف روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه فواد ایزدی، کارشناس مسائل سیاسی به توضیحاتی پیرامون این موضوع ارائه کرد.

وی گفت: وقتی این سوال رو می‌پرسند که آمریکا بر اسرائیل تاثیر دارد یا اسرائیل روی آمریکا تاثیر دارد، زمانی این سوال درست است که دو موجودیت باشد این درحالی است که اسراییل و آمریکا یک موجود هستند و زمانی که برای اسرائیل مشکلی پیش بیاید، انگار که برای آمریکا پیش آمده است.

و کاملاً پای کار خواهد بود و تمام قد از اسرائیل حمایت خواهد کرد که بخشی از آن به تأسیس این رژیم باز می‌گردد.

ایزدی گفت: جمهوری اسلامی اگر در حوزه جنگ نرم حضور نداشته باشد، آنوقت بحث رسیدن به پیروزی در حوزه فلسطین خیلی سخت خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه دولت ترکیه در رابطه با فلسطین عملکرد مثبتی ندارد و سال‌ها است که با اسرائیل رابطه دارد. روابط اقتصادی و روابط توریستی و روابط تجاری و نظامی دارد. اسرائیل سال‌ها است برای تمرین و رزمایش  از محیط ترکیه استفاده می‌کند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: این اتفاقاتی که در غزه افتاده است داستان ما است آنچه می‌بینیم نتیجه به دنبال مذاکرات بودن است اما نتیجه این مذاکرات چیزی است که شاهد آن هستیم. اقدامات آنان منجر به جریانی شد که گفتند ما نیاز به موشک نداریم و با مذاکره به اهدافی که داریم می‌رسیم.

سیدجلیل میرحسینی، فعال فرهنگی یکی دیگر از مهمانان تلفنی این برنامه بود که به توضیحاتی درباره اقدامات فرهنگی در استان گیلان پرداخت.

وی گفت: گیلان همواره به عنوان یکی از استان‌های جهادی به شمار می‌رود که از ابتدای جریانات غزه اقداماتی را برای حمایت از مردم فلسطین انجام دادیم. نمایشگاه‌های فرهنگی متعدد ایجاد کردیم و خیلی از مردم با هر فکر و سلیقه و علاقه‌ای به در گیلان در این برنامه‌های فرهنگی شرکت کردند.

علی میرزا، خبرنگار شبکه الاتجاه مهمان دیگری بود که توضیحاتی پیرامون اقدامات جوانان عراقی در واکنش به جریانات اسرائیل ارایه کرد.

وی گفت: در مرز اردن با عراق جریانات مهمی در حال وقوع است و جوانان عراقی به دنبال کمک به مردم غزه هستند و آماده‌اند تا به هر صورتی که شده است کمک‌های خود را به مردم غزه برسانند اما دولت اردن به هیچ یک از خواست‌های مردم عراق پاسخ نداده است و حملات اخیر رژیم صهیونسیتی باعث تشدید این علاقه مردم عراق برای کمک به مردم غزه شده است.

دنیس رگاتیوک، خبرنگار و فعال سیاسی از مسکو نیز توضیحاتی درباره اتفاقات اخیر غزه ارائه کرد.

وی گفت: من معتقدم که اسراییل در نهایت ماهیت خود را نشان داد و این رژیم هر کاری می‌کند تا به حیات خود ادامه دهد و از کشتار هزاران غیر نظامی هیچ ابایی ندارد. اسرائیل هر روز بسیاری از غیرنظامیان را می‌کشد و هر روز بر این تعداد می‌افزاید.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها