مشاهده خبر

یک شنبه 7 آبان 1402

داستان امروز غزه، نتیجه اعتماد به مذاکره است!

یک کارشناس سیاسی گفت: این اتفاقاتی که در غزه افتاده نتیجه به دنبال مذاکرات بودن است اما نتیجه این مذاکرات چیزی است که شاهد آن هستیم.

0

برنامه نقش جهان با پوشش آخرین تحولات نظامی در غزه و با حضور مهمانان مختلف روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه فواد ایزدی، کارشناس مسائل سیاسی به توضیحاتی پیرامون این موضوع ارائه کرد.

وی گفت: وقتی این سوال رو می‌پرسند که آمریکا بر اسرائیل تاثیر دارد یا اسرائیل روی آمریکا تاثیر دارد، زمانی این سوال درست است که دو موجودیت باشد این درحالی است که اسراییل و آمریکا یک موجود هستند و زمانی که برای اسرائیل مشکلی پیش بیاید، انگار که برای آمریکا پیش آمده است.

و کاملاً پای کار خواهد بود و تمام قد از اسرائیل حمایت خواهد کرد که بخشی از آن به تأسیس این رژیم باز می‌گردد.

ایزدی گفت: جمهوری اسلامی اگر در حوزه جنگ نرم حضور نداشته باشد، آنوقت بحث رسیدن به پیروزی در حوزه فلسطین خیلی سخت خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه دولت ترکیه در رابطه با فلسطین عملکرد مثبتی ندارد و سال‌ها است که با اسرائیل رابطه دارد. روابط اقتصادی و روابط توریستی و روابط تجاری و نظامی دارد. اسرائیل سال‌ها است برای تمرین و رزمایش  از محیط ترکیه استفاده می‌کند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: این اتفاقاتی که در غزه افتاده است داستان ما است آنچه می‌بینیم نتیجه به دنبال مذاکرات بودن است اما نتیجه این مذاکرات چیزی است که شاهد آن هستیم. اقدامات آنان منجر به جریانی شد که گفتند ما نیاز به موشک نداریم و با مذاکره به اهدافی که داریم می‌رسیم.

سیدجلیل میرحسینی، فعال فرهنگی یکی دیگر از مهمانان تلفنی این برنامه بود که به توضیحاتی درباره اقدامات فرهنگی در استان گیلان پرداخت.

وی گفت: گیلان همواره به عنوان یکی از استان‌های جهادی به شمار می‌رود که از ابتدای جریانات غزه اقداماتی را برای حمایت از مردم فلسطین انجام دادیم. نمایشگاه‌های فرهنگی متعدد ایجاد کردیم و خیلی از مردم با هر فکر و سلیقه و علاقه‌ای به در گیلان در این برنامه‌های فرهنگی شرکت کردند.

علی میرزا، خبرنگار شبکه الاتجاه مهمان دیگری بود که توضیحاتی پیرامون اقدامات جوانان عراقی در واکنش به جریانات اسرائیل ارایه کرد.

وی گفت: در مرز اردن با عراق جریانات مهمی در حال وقوع است و جوانان عراقی به دنبال کمک به مردم غزه هستند و آماده‌اند تا به هر صورتی که شده است کمک‌های خود را به مردم غزه برسانند اما دولت اردن به هیچ یک از خواست‌های مردم عراق پاسخ نداده است و حملات اخیر رژیم صهیونسیتی باعث تشدید این علاقه مردم عراق برای کمک به مردم غزه شده است.

دنیس رگاتیوک، خبرنگار و فعال سیاسی از مسکو نیز توضیحاتی درباره اتفاقات اخیر غزه ارائه کرد.

وی گفت: من معتقدم که اسراییل در نهایت ماهیت خود را نشان داد و این رژیم هر کاری می‌کند تا به حیات خود ادامه دهد و از کشتار هزاران غیر نظامی هیچ ابایی ندارد. اسرائیل هر روز بسیاری از غیرنظامیان را می‌کشد و هر روز بر این تعداد می‌افزاید.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها