مشاهده خبر

یک شنبه 7 آبان 1402

سنگین‌ترین ضربه حماس به رژیم صهیونیستی چه بود؟

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: ضربه ای که بسیار سنگین تر از دیگر ضربات حماس به رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود ضربه رسانه ای و افکار عمومی بود. کسی باور نمی‌کرد مردم دنیا علیه اسرائیل بسیج شوند و ضد او در جهان تظاهرات و تجمعات فراوان شرکت کنند.

0

ویژه برنامه به افق فلسطین چهارشنبه از شبکه افق پخش شد. در بخش نخست برنامه به اخبار مهمی که طی ساعات گذشته منتشر شده بود، اشاره شد.

در بخش دیگر برنامه حمیدرضا آصفی، سخنگوی اسبق وزارت امورخارجه مهمان برنامه بود.

وی گفت: موضوع فلسطین قبل از اینکه اسلامی ایرانی و قبل از اینکه متعلق به یک قوم باشد، انسانی است. رژیم صهیونیستی و فلسطین بعد از اتفاق 15 مهر مثل قبل نخواهد بود. این عملیات نقطه عطفی در تاریخ است. بخشی از آن به نوع عملیاتی که حماس انجام داده بود، بر میگردد. عملیات بسیار پیچیده، حساب شده و بدون اطلاع هیچکس بود. بخش دوم آن در پیشدستانه بودن حمله بود. خسارت هایی که بر رژیم صهیونیستی وارد شد، بی سابقه بود. در این جنگ تعداد کشته های رژیم صهونیستی حدود 2 هزار نفر بود. نکته ای که رژیم صهیونیستی را کلافه کرده است، فروپاشی توهم و تبلیغ شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی و سرویس اطلاعاتی اوست. کل دنیا به رژیم صهیونیستی سرویس های اطلاعاتی  میدادند، دنیا از این اتفاق متحر و متعجب شد.

آصفی افزود: چیزی که در اولویت رژیم صهیونیستی قرار داشت، امنیت و امن بودن سرزمین های اشغالی‌اش بود. اما الان دیگر جای امنی نیست. اسرائیل در افکار عمومی، در رسانه، در میدان باخته است. و نکته حائز اهمیت این است که اعتماد به نفس مسلمانان و جایگاه مقاومت و مسلمانان در جهان بیشتر شده است.

سخنگوی اسبق وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: تحریم کالاها به صورت کلی باید انجام شود و باید مشخص شود که اسرائیل، یک رژیم نجس و شرور است. رژیم صهیونیستی در هر نهادی که حساب کشی در آن باشد حضور ندارد و نشان می دهد که رژیم صهیونیستی یک ماهیت شرورانه دارد که ادامه بقایش جز با حمایت همه جانبه آمریکا میسر نبوده است. به همین دلیل رهبر آمریکا را از رژیم صهیونیستی جدا نمی داند.

در بخش دیگری از این برنامه عبدالله عیسی الموسوی، تحلیلگر سیاسی کویتی درباره بازتاب اتفاقات اخیر غزه در رسانه های کویت گفت‌وگو کرد.

وی گفت: ملت و دولت کویت از شروع طوفان الآقصی و شروع عملیات جنایتکارانه صهیونیست علیه مردم بی‌گناه غزه، با مردم غزه همدردی کرد و تجمعات اعتراضی علیه این جنگ برپا کردند. همچنین کمک های مالی زیادی برای غزه جمع آوری کردند. مردم کویت، فعالان رسانه همه جا چفیه فلسطینی (معروف به کوفیه) را روی دوش خود گذاشته‌اند تا همبستگی خود با مردم غزه و فلسطین را اعلام کنند.

در بخش دیگری از برنامه سجاد نوروزی، فعال فرهنگی، درباره حوزه هنرمندان عرب درباره این اتفاقات گفتوگو کرد.

وی گفت: در میان هنرمندان کشورهای عربی ،هنرمندان تونسی در این قضیه سردمدار هستند مخصوصا در حوزه موسیقی. اکثریت هنرمندان معروف تونس مثل صابر الرباعی به شدت در این روزها فعالیت می‌کنند. و نکته حائز اهمیت این است که با هشتگ طوفان الاقصی واکنش نشان دادند.

در بخش پایانی برنامه به افق فلسطین، حسین شریعتمداری، نماینده ولی فقیه و مدیر مسئول روزنامه کیهان، گفت‌وگو کرد.

وی گفت: در فتنه 88 شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، اولین بار توسط تارنمای وزارت خارجه اسرائیل مطرح شد. این تارنما صرفا چند ماه قبل از اینکه فتنه 88 صورت بگیرد به میدان آمده بود.

وی افزود: بیانات حضرت آقا حجت است و برخااسته از جایگاه حکیمانه ایشان است. طوفان الاقصی چیزی معجزه بعد بود و هیچ کس انتظارش را نداشت و فقط ماجرا در دل یک عده بسیار معدود و محدود بود. حتی بخش هایی از حماس از آن آگاهی نداشتند. این حملات اولا به لحاظ نظامی بسیار شدید بود. شارون از غزه به عنوان جهنم یاد میکرد. بسیار کوبنده و شدید بود. ضربه دیگر، ضربه اطلاعاتی بود، عملیاتی به این وسعت حداقل 7-8 ماه روی آن کار شده بود و اسرایل با تمام ادعای جاسوس داشتن در همه جا نتوانسته بود آن را کشف کند.  اسرائیل روی سه محور تکیه دارد، محور نظامی، که فروپاشید، محور اطلاعاتی که فقط موساد نیست بلکه با سرویس های زیادی از کشورهای اطراف همکاری بسیار نزدیک دارد. ضربه دیگری که مهم است و بسیار سنگین تر از دیگر ضربات است، ضربه رسانه ای و افکار عمومی بود. کسی باور نمی‌کرد افکار عمومی همه علیه اسرائیل بسیج شوند و ضد او در جهان تظاهرات وتجمعاتی علیرغم شرایط سختی که کشورهایشان اعمال کرده بود، کنند.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها