مشاهده خبر

یک شنبه 7 آبان 1402

ریشه انحراف پیروان عرفات به روایت محسن رفیق‌دوست

محسن رفیق دوست در برنامه نقش جهان شبکه افق گفت: عمده کسانی که با عرفات همراه بودند، به دلیل دنیاطلبی از مسیر آزادی فلسطین منحرف شدند چون کسی که دنیاطلب شد با اسرائیل نجنگید.

0

برنامه نقش جهان با موضوع بازتاب درگیری‌های اسرائیل با مردم غزه روز پنجشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه، گفتگویی با محسن رفیق‌دوست، فعال سیاسی پیرامون جریانات اخیر غزه انجام شد.

وی گفت: من قبل از انقلاب سفرهای متعددی به لبنان داشتم و دوستی داشتم که بعدها شهید شد و من را به یاسر عرفات معرفی کرد؛ در طول سفرهای مختلف به لبنان من مهمان عرفات بودم و آشنایی من با او سبب شد عضو جنبش فتح شوم و کمک‌های مردمی را به فلسطینیان می‌رساندم.

رفیق‌دوست گفت: نگاه عرفات قبل از سازش، نگاه مسلحانه برای آزادی قدس بود. بعد از اینکه عرفات به سمت سازش رفت، ارتباطات من با او قطع شد زیرا معتقد بودم آزادسازی فلسطین با سازش عملی نخواهد شد.

وی افزود: عمده کسانی که با عرفات همراه بودند، به دلیل دنیاطلبی از مسیر آزادی فلسطین منحرف شدند و کسی که دنیاطلب شد با اسرائیل نجنگید؛ در میان آن افراد دو نفر بودند که هیچ‌گاه سازش نکردند و همواره به دنبال جنگ با اسرائیل بودند.

در بخش بعدی این برنامه دانیال بصیر، پژوهشگر حوزه صهیونیسم به توضیحاتی پیرامون اسرائیل ارائه کرد.

وی گفت: اسرائیل خود را قوم برگزیده می‌داند و بر این باور است که دیگران باید خدمتگزار آنها باشند، یهودی‌ها غیریهودی‌ها را انسان تلقی نمی‌کنند و همه باید در خدمت یهودی‌ها باشند.

بصیر افزود: اسرائیلی‌ها بر این باورند که باید غیریهودی‌ها را اذیت، آزار، تجاوز، قتل و هر کاری باید انجام داد و خود را محق و مجاز می‌دانند که به این اقدامات ادامه بدهند.

مهمان دیگر این برنامه علی صفری، کارشناس مسائل بین‌الملل به توضیحاتی پیرامون بازتاب سفرهای وزیر امور خارجه به نیویورک پرداخت.

وی گفت: وزیر امور خارجه از آغاز طوفان الاقصی سفرهای متعددی داشت و با یک دیپلماسی فعال در تلاش برای هم‌افزایی کشورهای اسلامی پیرامون مسئله غزه بود، اگرچه قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل ضمانت اجرایی ندارد اما یک سند عمومی بسیار معتبر خواهد بود و شاهد یک قطعنامه علیه اسرائیل برای خاتمه بخشیدن به حملات علیه مردم غزه باشیم.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها