مشاهده خبر

یک شنبه 7 آبان 1402

ریشه انحراف پیروان عرفات به روایت محسن رفیق‌دوست

محسن رفیق دوست در برنامه نقش جهان شبکه افق گفت: عمده کسانی که با عرفات همراه بودند، به دلیل دنیاطلبی از مسیر آزادی فلسطین منحرف شدند چون کسی که دنیاطلب شد با اسرائیل نجنگید.

0

برنامه نقش جهان با موضوع بازتاب درگیری‌های اسرائیل با مردم غزه روز پنجشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه، گفتگویی با محسن رفیق‌دوست، فعال سیاسی پیرامون جریانات اخیر غزه انجام شد.

وی گفت: من قبل از انقلاب سفرهای متعددی به لبنان داشتم و دوستی داشتم که بعدها شهید شد و من را به یاسر عرفات معرفی کرد؛ در طول سفرهای مختلف به لبنان من مهمان عرفات بودم و آشنایی من با او سبب شد عضو جنبش فتح شوم و کمک‌های مردمی را به فلسطینیان می‌رساندم.

رفیق‌دوست گفت: نگاه عرفات قبل از سازش، نگاه مسلحانه برای آزادی قدس بود. بعد از اینکه عرفات به سمت سازش رفت، ارتباطات من با او قطع شد زیرا معتقد بودم آزادسازی فلسطین با سازش عملی نخواهد شد.

وی افزود: عمده کسانی که با عرفات همراه بودند، به دلیل دنیاطلبی از مسیر آزادی فلسطین منحرف شدند و کسی که دنیاطلب شد با اسرائیل نجنگید؛ در میان آن افراد دو نفر بودند که هیچ‌گاه سازش نکردند و همواره به دنبال جنگ با اسرائیل بودند.

در بخش بعدی این برنامه دانیال بصیر، پژوهشگر حوزه صهیونیسم به توضیحاتی پیرامون اسرائیل ارائه کرد.

وی گفت: اسرائیل خود را قوم برگزیده می‌داند و بر این باور است که دیگران باید خدمتگزار آنها باشند، یهودی‌ها غیریهودی‌ها را انسان تلقی نمی‌کنند و همه باید در خدمت یهودی‌ها باشند.

بصیر افزود: اسرائیلی‌ها بر این باورند که باید غیریهودی‌ها را اذیت، آزار، تجاوز، قتل و هر کاری باید انجام داد و خود را محق و مجاز می‌دانند که به این اقدامات ادامه بدهند.

مهمان دیگر این برنامه علی صفری، کارشناس مسائل بین‌الملل به توضیحاتی پیرامون بازتاب سفرهای وزیر امور خارجه به نیویورک پرداخت.

وی گفت: وزیر امور خارجه از آغاز طوفان الاقصی سفرهای متعددی داشت و با یک دیپلماسی فعال در تلاش برای هم‌افزایی کشورهای اسلامی پیرامون مسئله غزه بود، اگرچه قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل ضمانت اجرایی ندارد اما یک سند عمومی بسیار معتبر خواهد بود و شاهد یک قطعنامه علیه اسرائیل برای خاتمه بخشیدن به حملات علیه مردم غزه باشیم.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها