مشاهده خبر

پنج شنبه 4 آبان 1402

قطعنامه‌های بی‌اثر سازمان ملل!

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران گفت: بیش از ۸۰ قطعنامه در سازمان ملل تصویب شده که فلسطین باید به ساکنان اصلی آن یعنی اعراب بازگردد ولی تاکنون هیچ یک از آنها اجرایی نشده است.

0

برنامه نقش جهان با بررسی آخرین تحولات در غزه روز سه‌شنبه از شبکه افق پخش شد.

بخش اول این برنامه به تحلیل و بررسی روزنامه‌های داخلی و پوشش رسانه‌ای وقایع در جریان این روزها در غزه اختصاص داشت.

در بخش بعدی گفتوگویی با ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران انجام شد.

وی گفت: عربستان کشور با نفوذی در جهان اسلام است و باید در صف امت اسلامی قرار بگیرد و اگر بخواهد با رژیم صهیونسیتی ارتباط بگیرد به یک جنایت جدی دست خواهد زد.

ابوشریف گفت: گزارش‌های رسمی سازمان‌های بین‌المللی بر این تاکید دارد که حماس و جهاد اسلامی اقداماتی علیه غیر نظامیان انجام نداده‌اند و ادعاهایی که صهیونیست‌ها دارند، پایه‌ و اساس ندارد.

وی گفت: در کرانه باختری ۶۱۰ پست بازرسی توسط رژیم اشغالگر قدس وجود دارد که مانند موانع بین دو کشور است؛ مثلاً اگر بخواهیم فاصله ۵۰ کیلومتری بین رام‌الله تا الخلیل را طی کنیم این فاصله ۱۲ ساعت به دلیل وجود موانع اسرائیل طول می‌کشد.

وی گفت: مردم ما می‌خواهند خارج از سلطه اسرائیل و آزاد زندگی کنند؛ تمام مردم فلسطین آرمان واحد دارند و به دنبال رهایی از اشغالگری حق تعیین سرنوشت خود هستند؛ اگر خواست‌های مردمی با آنچه که محور مقاومت انجام می‌دهد یکسان و یک راستا نبود، مقاومت تا امروز دوام نمی‌آورد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران گفت: بیش از ۸۰ قطعنامه در سازمان ملل تصویب شده که فلسطین باید به ساکنان اصلی آن یعنی اعراب بازگردد ولی تاکنون هیچ یک از آنها اجرایی نشده است.

وی افزود: در سال ۱۹۱۷ میلادی به واسطه انگلیس، صهیونیست‌ها وارد فلسطین شده و باعث تشکیل رژیم صهیونسیتی شدند و جنایات بسیاری را علیه ما انجام دادند؛ ۵۵۰ روستا و شهر توسط اسرائیل نابود شد تا صهیونیست‌ها وارد این منطقه شوند.

در بخش دیگری از برنامه، عبدالکریم سلطانی، فعال فرهنگی به توضیحاتی درباره تحولات فلسطین پرداخت.

وی گفت: چیزی که الان در حال جریان است این است که صهیونیست‌ها القا می‌کند مردم غزه خسته هستند، شبهات و سوالات زیادی درباره حماس و مقاومت دارند و اینگونه می‌خواهد به لحاظ روانی بر روی مردم اثر بگذارند ولی واقعیت برعکس است و مردم ساکن سرزمین‌های اشغالی هستند که از این درگیری‌ها خسته هستند و جوانان فلسطین همچنان در میدان حضور دارند.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها