مشاهده خبر

پنج شنبه 4 آبان 1402

بازیگر ایرانی، در نقش واقعی چریک ضد اسرائیلی

محمدرضا داوودنژاد در برنامه نقش جهان شبکه افق، از خاطرات خود از حضور در فلسطین برای مبارزه با اسرائیل گفت.

0

ویژه برنامه نقش جهان با تحلیل درگیری اسرائیل با مردم غزه روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

بخش اول این برنامه به تحلیل و بررسی روزنامه‌های داخلی و پوشش رسانه‌ای وقایع در جریان این روزها در غزه اختصاص داشت.

در بخش بعدی، محمدرضا داوودنژاد، بازیگر تلویزیون به توضیحاتی درباره تجربه‌های چریکی و حضور خود در فلسطین پرداخت.

وی گفت: اواخر سال 57 بود که با یک فرد فلسطینی آشنا شدم که در ایران درس می‌خواند؛ او برای من جریان فلسطین و اسرائیل را توضیح داد و این گونه شد که از تهران به دمشق و از آنجا وارد سازمان فتح شدیم و فعالیت خود را آغاز کردیم.

وی افزود: ما از بدو ورود به فلسطین دائما از فرماندهان می‌پرسیدیم که زمانی اجازه حمله و حرکت به سمت اسرائیل را می‌دهید؟ عجله ما بیشتر بود به حدی که در میان آنان به اخوان المجنونین معروف شده بودیم.

در بخش دیگر این برنامه سلوی عروق، خبرنگار سوریه‌ای توضیحاتی درباره آخرین تحولات در غزه ارائه کرد.

وی گفت: کاری که امروز اسرائیل انجام می‌دهد، هدف قرار دادن اماکن و افراد غیرنظامی مانند بیمارستان، مدارس، کودکان و زنان بی‌دفاع است.

وی افزود: این موضوع تا حدی نگران کننده است که دبیرکل سازمان ملل متحد رسماً اعلام کرد که جریان موجود ضد انسانی و نادرست است اما اسرائیل در پاسخ به اظهارات وی، خواستار استعفای او شد.

در بخش دیگری از این برنامه، اندرو لونگ، تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی توضیحاتی درباره تحولات در غزه ارائه کرد.

وی گفت: علیرغم ادعای اسرائیل مبنی بر حمله نظامی زمینی اما چند روز است که اقدام به این کار نکرده و خوب می‌داند که این کار به نفع او نخواهد بود؛ همچنین بایدن نیز به خوبی می‌داند که حمله زمینی اسرائیل می‌تواند تبعات به مراتب سنگین‌تری برای آنان به همراه داشته باشد.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها