مشاهده خبر

پنج شنبه 4 آبان 1402

بازیگر ایرانی، در نقش واقعی چریک ضد اسرائیلی

محمدرضا داوودنژاد در برنامه نقش جهان شبکه افق، از خاطرات خود از حضور در فلسطین برای مبارزه با اسرائیل گفت.

0

ویژه برنامه نقش جهان با تحلیل درگیری اسرائیل با مردم غزه روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

بخش اول این برنامه به تحلیل و بررسی روزنامه‌های داخلی و پوشش رسانه‌ای وقایع در جریان این روزها در غزه اختصاص داشت.

در بخش بعدی، محمدرضا داوودنژاد، بازیگر تلویزیون به توضیحاتی درباره تجربه‌های چریکی و حضور خود در فلسطین پرداخت.

وی گفت: اواخر سال 57 بود که با یک فرد فلسطینی آشنا شدم که در ایران درس می‌خواند؛ او برای من جریان فلسطین و اسرائیل را توضیح داد و این گونه شد که از تهران به دمشق و از آنجا وارد سازمان فتح شدیم و فعالیت خود را آغاز کردیم.

وی افزود: ما از بدو ورود به فلسطین دائما از فرماندهان می‌پرسیدیم که زمانی اجازه حمله و حرکت به سمت اسرائیل را می‌دهید؟ عجله ما بیشتر بود به حدی که در میان آنان به اخوان المجنونین معروف شده بودیم.

در بخش دیگر این برنامه سلوی عروق، خبرنگار سوریه‌ای توضیحاتی درباره آخرین تحولات در غزه ارائه کرد.

وی گفت: کاری که امروز اسرائیل انجام می‌دهد، هدف قرار دادن اماکن و افراد غیرنظامی مانند بیمارستان، مدارس، کودکان و زنان بی‌دفاع است.

وی افزود: این موضوع تا حدی نگران کننده است که دبیرکل سازمان ملل متحد رسماً اعلام کرد که جریان موجود ضد انسانی و نادرست است اما اسرائیل در پاسخ به اظهارات وی، خواستار استعفای او شد.

در بخش دیگری از این برنامه، اندرو لونگ، تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی توضیحاتی درباره تحولات در غزه ارائه کرد.

وی گفت: علیرغم ادعای اسرائیل مبنی بر حمله نظامی زمینی اما چند روز است که اقدام به این کار نکرده و خوب می‌داند که این کار به نفع او نخواهد بود؛ همچنین بایدن نیز به خوبی می‌داند که حمله زمینی اسرائیل می‌تواند تبعات به مراتب سنگین‌تری برای آنان به همراه داشته باشد.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها