مشاهده خبر

پنج شنبه 4 آبان 1402

مشخص شدن زمان پرداخت مطالبات مراکز درمانی از بیمه

معاون بیمه سلامت گفت: مطالبات معوق مراکز درمانی از بیمه سلامت تا هفته آینده پرداخت می‌شود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه‌شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب ۲۴ ساعت گذشته در ایران، به این خبرها پرداخته شد: افزایش ۴۵ درصدی ثبت‌نام دانش‌آموزان مناطق محروم در مدارس سمپاد، اختصاص ۱۵۹ دستگاه مکانیزه برای طرح جهش تولید در دیمزارهای خراسان شمالی، افتتاح فاز نخست کارخانه فرآوری گیاهان دارویی در گچساران.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع رمان «سنگی که سهم من شد» با حضور سیدمحسن امامیان، نویسنده رمان پرداخته شد.

وی گفت: این کتاب درباره نفوذ یهود در اسلام است. اما محورهای داستانی دیگری دارد که از تاریخ صدر اسلام تا به امروز را روایت می‌کند و به دسیسه‌هایی که یهودیان برای مسلمانان می چینند، اشاره دارد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع بیمه‌های پایه با حضور مهدی رضایی، معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: مشکلات بیمه‌ای چند وجهی است. چه مردم، چه مسئولان و چه ما به عنوان خریداران خدمت، دارای حقوقی هستیم که باید به آن اعتنا شود، اما تلاش می‌کنیم آنچه که مجلس به عنوان قانون تصویب کرده را اجرا کنیم.

رضایی افزود: برخی از مراکز درمانی خدمات انحصاری ارائه می‌کنند و لزومی برای عقد قرارداد به منظور تحت پوشش قرار دادن بیمه افراد نمی‌بینند.

معاون بیمه سلامت گفت: مطالبات معوق مراکز درمانی از بیمه سلامت تا هفته آینده پرداخت می‌شود.

وی گفت: براساس رصدی که انجام دادیم، علیرغم وجود قانون و تأکیدات، تعداد مراکز درمانی که برای عقد قرارداد اعلام آمادگی کرده‌اند نسبت به سال قبل تفاوت چندانی نداشته است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون مراکزی که برای عقد قرارداد اعلام آمادگی نکردند را به سازمان‌های وابسته و محل صدور یا تمدید پروانه فعالیت معرفی کرده‌ایم اما اینکه چقدر این موضوع موثر باشد اطلاعی نداریم.

رضایی گفت: مطالبات معوق مراکز درمانی از بیمه در مراکز خصوصی و دولتی است ولی ما ابتدا اولویت را به بخش‌های خصوصی می‌دهیم و پرداخت‌ها ابتدا برای آنان انجام می‌شود.

وی گفت: 88 درصد داروخانه‌ها زیر پوشش بیمه‌ای هستند و اگر این سیاستگذاری انجام نمی‌شد، در بخش‌های دیگر مثل درمان با مشکلات جدی مواجه می‌شدیم.

معاون بیمه سلامت گفت: هیچ دارویی از پوشش بیمه‌ای خارج نشده است اما اولویت با تولید داخل است و ممکن است برخی داروها که مشابه خارجی دارند، برای داروی داخلی، بیمه باشد و برای نمونه خارجی بیمه وجود نداشته باشد.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها